مردم باید به مسائل جامعه معرفت کامل داشته باشند
+ پ -
مردم باید به مسائل جامعه معرفت کامل داشته باشند

امام جمعه کیش بر شناخت مسائل جامعه توسط مردم و به خصوص نخبگان جامعه تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با اشاره به اینکه مردم باید مسائل روز و مبتلا به جامعه خود را بشناسند گفت: مردم و مهمتر از همه نخبه ها باید به مسائل جامعه معرفت کامل داشته باشند.

 
وی افزود: اگر در جامعه ای که نام اسلام بر خود دارد مردم به مشکلات جامعه آشنایی و شناخت کامل نداشته باشند جامعه دچار آسیب خواهد شد.

 
خطیب جمعه کیش با یادآوری تاریخ اسلام و مبارزات امام حسین (ع) در سرزمینی که به ظاهر نام اسلام را با خود یدک می کشید اظهار کرد: در جامعه ای که نام اسلام را یدک می کشید همانند جامعه امام حسین(ع) کسانی کمر به قتل این امام همام بستند که به ظاهر مسلمان بودند و همان مسلمان نماها لشکرکشی کرده و این انسان های شریف و غیرتمند تاریخ را به شهادت رساندند.

 
وی با تاکید بر اینکه اولین مسئله در جامعه اسلامی شناخت مسئله امامت است بیان کرد: باید جایگاه امامت هم از نظر حقوقی و هم از نظر حقیقی شناخته شود. مردم باید هم شخص امام را بشناسند و هم جایگاه امامت را.

 
حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه در مسیر شناخت باید علاوه بر شناخت موقعیت خود، دشمن را هم به طور کامل بشناسید و از مواضع دشمن آگاه باشید افزود: به فرموده امیرالمومنین(ع)« نمی توانید راه رشد را بشناسید مگر زمانی که کسانی را که در راه مخالف قدم گذارده اند بشناسید».

 
وی ادامه داد: اولین شرط برای شناخت جایگاه امامت شناخت کامل و دقیق کسانی است که به این جایگاه با عظمت پشت کرده اند.

 
امام جمعه کیش تصریح کرد: آنچه در این محفل بیان می شود باید با زمان حال نیز تطبیق داده شود.

 
وی تصریح کرد: در زمان حال نیز اگر جایگاه خود را خوب نشناسیم، افراد و احزاب را نشناسیم و به آن ها توجه نکنیم و به جای توجه به حق و عدل به هوی و هوس ها توجه کنیم علی رغم همه چهره های دینی جامعه، ممکن است مسائلی رقم بخورد که انتظارش را نداشته و احتمالش را هم نمی دادیم همانگونه که در صدر اسلام و در زمان ائمه معصومین اتفاق افتاد.

 
حجت الاسلام علیدادی خاطر نشان کرد: هرچه در آن زمان اتفاق افتاده است ممکن است در زمان ما قویتر اتفاق بیافتد پس جای دارد که با دقت نظر بیشتری مسائل را مورد توجه قرار دهیم.

 
وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با تسلیت سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی اظهار کرد: دوم محرم سالروز ورود سیدالشهدا به سرزمین پرمخاطره کربلا است. آغاز حوادثی که سر منشاء تاریخی جدید با نگاهی ویژه است که در آن درسها و عبرت های فراوانی برای ما وجود دارد.

 
خطیب جمعه کیش از برگزاری مراسم محرم الحرام و گرامی داشت شهادت سالار و سرور شهیدان توسط هیئت های مذهبی کیش خطاب به عزاداران حسینی گفت: برادران مراقب باشید تا عزاداری های به گونه ای مدیریت شود که مورد رضای خداوند متعال قرار گیرد.

 
خطبه های نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور حجت الاسلام قرائتی و حجت الاسلام راشد یزدی و مردم مومن و خداجوی کیش در مسجد خاتم الانبیا بر گزار شد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff