مردم انتظار برخورد قاطعانه‌تری از دولت در مقابل آل‌سعود دارند/ وزارت خارجه برنامه‌هایش بر اصل مصلحت، عزت و حکمت استوار باشد
+ پ -
مردم انتظار برخورد قاطعانه‌تری از دولت در مقابل آل‌سعود دارند/ وزارت خارجه برنامه‌هایش بر اصل مصلحت، عزت و حکمت استوار باشد

یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه وزارت خارجه باید برنامه‌هایش بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت استوار باشد، گفت: مردم انتظار برخورد قاطعانه‌تری از دولت در مقابل آل‌سعود دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در تجمع امروز مردم و دانشجویان در میدان امام حسین(ع) ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت شیخ نمر گفت: اگر در این چند روز گذشته به عموم پیام‌هایی که از باب همدردی با مظلومین منطقه و محکومیت جنایات آل‌سعود نگاهی کنیم، می‌بینیم همه آنها در یک موضوع مشترک هستند، اینکه خون این مظلوم پایه‌های آل‌سعود را متزلزل‌تر خواهد کرد و به زودی باعث نابودی این حکومت خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم به حق مظلومیت تمام شهدای منطقه و همچنین به حق خون شهید شیخ نمر، حج سال آینده را بدون آل‌سعود ملعون برگزار کنیم.

پناهیان ادامه داد: انشاءالله مردم یمن با نابودی آل‌سعود نجات پیدا کنند. آل‌سعودی که با جنایت‌های خود روی تمام دیکتاتورها را سفید کرده است.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به حضور پرشور مردم در تجمع امروز و روزهای گذشته تصریح کرد: باید به مردم ایران تبریک گفت. این حضور اوج انسانیت و معنویت در مردم را نشان می‌دهد. این اوج انسانیت و معنویت است که وقتی رفتار ظالمانه‌ای را می‌بینند حساس می‌شوند.

پناهیان اظهار داشت: دولتمردان ما باید از مردم که تا این حد غیرتمند هستند تشکر کنم، مردم ما تعرض مأمورین آل‌سعود نسبت به خردسالان عمره‌گذار و کشتار حاجیان در منا صبر کردند و همه را پای حکمت و مصلحت‌های بین‌المللی گذاشتند، اما برای اعدام شیخ نمر صبرشان لبریز شد.

وی خاطرنشان کرد: تقاضای صمیمانه مردم از دولتمردان این است است که اصل عزت را در حکمت‌ها و مصلحت‌های واقعی و خیالی در نظر بگیرند و جواب دندان‌شکنی به آل‌سعود بدهند.

وی با بیان اینکه ما قصد نداریم از دولت انتقاد کنیم، گفت: نمی‌خواهیم وزارت خارجه و علمکردش را در منطقه نفی کنیم و از دولت قصد انتقاد نداریم. ما دوست داریم دولت ما در مقابل دیگران، خارجی‌ها و دشمنان عزتمند، قدرتمند و روسفید باشد و دوست داریم دولت ما چهره درخشان از خود به جا بگذارد که عزت مردم ما را بالا ببرد.

پناهیان تأکید کرد: وزارت خارجه ما باید تمام برنامه‌هایش در سه اصل عزت، مصلحت و حکمت استوار باشد. مردم ما احساس می‌کنند عزتشان لکه‌دار شده وقتی می‌بینند با آل‌سعود اینقدر مماشات می‌شود.

وی افزود: من نمی‌دانم چه مصلحتی است که دولتمردان ما با آل‌سعود تا این حد مماشات می‌کنند، نه این دولت، بلکه دولت قبلی هم اهل مماشات بود. مردم باید عزت را لمس کنند. این عزت کی تأمین خواهد شد؟

پناهیان خاطرنشان کرد: مردم ما انتظار برخورد قاطعانه‌تری با رژیم منحوس آل‌سعود دارند.

این استاد دانشگاه با اشاره به حادثه‌ای که در روزهای گذشته در سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد رخ داد، گفت: تردیدهایی وجود دارد که دست‌هایی که تلاش کردند تا فتنه‌ای ایجاد شود. برای اینکه چهره بدی از ما نشان دهند، یا اینکه خروش عده‌ای انقلابی غیرکنترل‌شده، باعث چنین حادثه‌ای شد، وگرنه هیچ عنصر انقلابی آنقدر نادان نمی‌شود که برای اعتراض به یک سفارتخانه با کوکتل‌مولوتف به میدان برود.

وی افزود: دولتمردان ما باید زمینه پایین آمدن چنین خشمی را فراهم کند.

پناهیان افزود: باعث تأسف است که کسانی که خیلی ادعای دموکراسی‌خواهی دارند و اهل انواع و اقسام آزادی هستند، در برابر آل‌سعود لال شده‌اند. چرا در روزنامه‌ها و سخنان خود حاضر نیستند حکومت سعودی را محکوم کنند.

پناهیان با بیان اینکه حقوق بشرخواهی و آزادیخواهی غربی‌ها دروغی بیش نیست، ادامه داد: آنها پشتیبان اصلی این جنایتکاران هستند.

وی تأکید کرد: من می‌ترسم که ملت‌های مغرب‌زمین، انسان‌های آزادیخواه در دنیا و مسلمانان جهان واکنش نامناسب دولتمردان را در برابر آل‌سعود به پای ضعف ما بگذارند.

پناهیان تصریح کرد: مردم و مسلمانان جهان انتظار برخورد مقتدرانه‌ای از ما دارند و دولت نباید اجازه دهد کسی در جهان تصور کند که دولت ما ساده‌اندیش و ساده‌انگار است.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: مگر می‌شود آل‌سعود این دژخیمان سفاک را با این برخوردی که دولت دارد به راه آورد. دولتمردان نه تنها باید پاسخ عزت‌طلبی مردم ما بلکه باید پاسخ مردم و مسلمانان جهان را هم بدهند.

وی گفت: هیچ کس نباید احساس کند دولت ما ضعف دارد. واقعاً من در بین مردم منطقه شرمنده شدم که برخی‌ها می‌گفتند که دولت شما در رابطه با کشته‌های فرانسه حساسیت بیشتری نشان داد تا در برابر کشته شدن حجاج در منا و جنایت‌های اخیر آل‌سعود.

پناهیان تصریح کرد: دولت‌های غربی به صورت دروغین و کاذب برای خودشان عزت آفرینی می‌کنند و هیمنه می‌سازند، ما که صادقانه این قدرت را داریم و در پرتو قدرت ما است که ملتها می‌توانند از حق خود دفاع کنند، چرا نباید به نمایش بگذاریم.

وی افزود: انتظارات مردم ما و مردم منطقه باید برآورده شود و انشاءالله دولتمردان ما این عزت را ایجاد خواهند کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff