مرحوم سبزواری مسیر شعر انقلاب را برای جوانان ترسیم کرد
+ پ -
مرحوم سبزواری مسیر شعر انقلاب را برای جوانان ترسیم کرد

نماینده ولی فقیه در سپاه کیش گفت: انقلاب در تمامی زمینه ها به افراد متعهد نیاز دارد. مرحوم سبزواری مسیر شعر انقلاب را برای جوانان ترسیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام میثم فراشی نماینده ولی فقیه در سپاه کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرسبا بیان اینکه با ابزار هنر نیز می توان در راه خدا جهاد کرد گفت: هنر به خصوص هنر شعر نیز زمانی که در اختیار انقلاب قرار گیرد می تواند به عنوان ابزاری در توسعه و گسترش انقلاب اسلامی کارکرد داشته باشد.

 

وی با تسلیت درگذشت شاعر انقلابی حمید سبزواری افزود: مرحوم سبزواری بعنوان یک چهره سرشناس و تاثیر گذار  در ادبیات و شعر و شاعری به خصوص در زمان انقلاب بودند و به تعبیری می توان ایشان را پدر شعر انقلاب اسلامی نامید زیرا وی در این راستا قدم های شایانی برداشت.

 

حجت الاسلام فراشی با تاکید بر اینکه انقلاب در تمامی عرصه ها نیازمند افراد متعهد و دلسوز و انقلابی است اظهار کرد: یکی از نقاط تاثیر گذار در جامعه، عرصه هنر و خاصه شعر و شاعری است و در ایران اسلامی نیز شعرای متعهد و تاثیر گذار کم نیستند.

 

وی با بیان اینکه با فقدان پیشکسوتان عرصه های هنری همانند مرحوم سبزواری، نیاز است تا جوانان در این وادی گام نهاده و با تاثیر پذیری از روحیه انقلابی شاعران پیشکسوت و انقلابی همانند مرحوم سبزواری در مسیری که این بزرگان ترسیم کرده اند گام برداشته و علم و هنر خویش را در اختیار انقلاب و اسلام قرار دهند.

 

حسین ممتحنی مشهور به حمید سبزواری در سال ۱۳۰۴ در سبزوار در خانواده ای مسلمان و معتقد چشم به جهان گشود و پدرش ˈعبدالوهابˈ، پیشه ور ساده ای بود که قریحه شاعری داشت.

 

شعر حمید، شناسنامه زمانمند انقلاب است زیرا که کمتر حادثه یا رویدادی است که انعکاسی از آن در شعر او نباشد و اشعار بسیاری از سرودهای انقلابی مشهور مانند” خمینی ای امام ” و ” آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو” پس از پیروزی انقلاب و در زمان دفاع مقدس از سروده های این شاعر گرانمایه است.

 

مراسم تشییع پیکر استاد حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب روز دوشنبه ۲۴ آذر ماه با حضور برخی از مسئولان و هنرمندان و جمعی از اهالی فرهنگ و ادبیات در حوزه هنری و در مجاورت قبور شهدای غواص گمنام برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff