مراسم شیرخوارگان حسینی ، جمعه در۲۱ بقعه متبرکه هرمزگان

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان گفت:در این همایش، مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند و به یاد حضرت علی اصغر (ع) به سوگواری می پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ،حجت الاسلام والمسلمین گرایلی،مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان گفت: همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان شهید شده در روز عاشورا، از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگر همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین گرایلی افزود: در این همایش، مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند و به یاد حضرت علی اصغر به سوگواری می پردازند.
وی گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی ، از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۱۵ شهریور مصادف با ششم محرم در بقاع متبرکه استان هرمزگان برگزار می شود.
وی تصریح کرد: همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان گفت: مراسم بصیرت عاشورایی، دهه اول محرم در مساجد،تکایا و بقاع متبرکه استان با حضور ۶۰ روحانی اعزامی و بومی ، در حال اجرا می باشد
حجت الاسلام والمسلمین گرایلی، با اشاره به برگزاری مراسم لبیک یا حسین در روز دوم محرم ، افزود: سوگواره احلی من العسل به منظور تجلیل از شهدای نوجوان کربلا به ویژه حضرت قاسم بن الحسن(ع)، به عنوان الگوی تمامی نوجوانان پیرو سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ، روز ۷ محرم با حضور هزاران تن از دانش آموزان حسینی در امامزاده سید مظفر(ع)برگزار خواهد شد.
وی همچنین تصریح کرد: تجمع رهروان زینبی با حضور بانوان عزادار حسینی ، در روز دوازدهم ماه محرم هم‌زمان با سراسر کشور ، به تاسی از کاروان عاشورا و همراهی با سرور و سالار شهیدان و حضرت زینب(س) قافله سالار نهضت عاشورا در آستانه امامزادگان برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تاکید کرد: نماز ظهر عاشورا همچون همیشه ، با حضور عزاداران حسینی در سطح شهرها و روستاهای استان هرمزگان با شکوه خاصی برگزار خواهد شد.
وی در پایان گفت: این همایش بصورت ویژه در بقاع متبرکه سید مظفر،سید کامل،شاه محمد تقی ، سید احمد چاهستان بندرعباس-حضرت ابوالفضل احمدآباد،شاه مرعش میناب – سید سلطان محمد،سید امیر، سید محمود،سید علی رودان- سید محمد وامیر نظام الدین حاجی آباد-سید مظفر قشم –سید محمد عالم حسینیه حداد بندرلنگه برگزار میگردد.

انتهای پیام/