مراسم راهپیمایی 13 آبان در استان هرمزگان برگزار شد

+ پ -
مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در استان هرمزگان برگزار شد

راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور استان هرمزگان برگزار شد و مردم ولایتمدار هرمزگان در کنار آبهای نیلگون خلیج‌فارس فریاد انزجار خود را استکبار جهانی به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛۱۳ آبان سالروز ملی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، روز دانش آموز و تبعید امام راحل به ترکیه به خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی می باشد که به عنوان نماد  استکبار ستیزی جمهوری اسلامی ایران در جهان معرفی شده است.

راهپیمایی ۱۳ ابان که فرصتی برای اعلام روحیه استکبار ستیزی جامعه است همزمان با سراسر کشور  در استان هرمزگان با حضور  اقشار مختلف مردم با وحدتی مثال زدنی پرشورتر از گذشته برگزار شد.

شرکت‌کنندگان هرمزگانی در راهپیمایی ۱۳ آبان  با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، انزجار خود را از جنایات استکبار جهانی نشان دادند.

در این مراسم قطعنامه ای توسط دانش آموزان در حمایت از ملت های مظلوم، ایستادگی در برابر ظلم و بیداد استکبار جهانی، حمایت از تولید ملی، اعتماد نکردن به گفته های آمریکا با توجه بر تاکید رهبری بر بدعهدی دشمنان به ویژه استکبار جهانی قرائت شد.

در بخش هایی از این قطعنامه آمده است:

با تاکید بر نقش محوری آمریکای جنایت کار و کارگردانی زشت ترین صحنه های جنایت و جنگ افروزی به دست رژیم های کودک کشی همچون اسرائیل غاصب و عربستان سعودی و دیگر گروه های تروریستی و جنایت پیشه ظالم و بدعهدی های شیطان بزرگ هر گونه اقدامی در کوتاه آمدن و دوست پنداشتن آمریکا را شدیدا محکوم کرده و آن را خیانت به اسلام، آرمان های اصیل انقلاب اسلامی، ملت و خون شهدا می دانیم.

ما ملت سرفراز با گرامی داشتن مقام شامخ شهیدان به خصوص شهدای مدافع حرم، حمایت از ملل مظلوم و مسلمانان جهان به ویژه ملت مظلوم فلسطین، یمن، سوریه، عراق و بحرین را وظیفه دینی و مصداق عملی استکبار ستیزی دانسته و کمک به جبهه مقاومت و تقویت توان دفاعی را اقدامی خردمندانه و وظیفه قانونی مسئولین کشور در راستای امنیت ملی و جهانی ارزیابی نموده و هر اقدام و سخنی که برخلاف این سیاست و رویه الهی باشد را به شدت محکوم می کنیم.

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه جدی به توانمندی های نخبگان و استعداد جوانان عزیز کشورمان و جلوگیری از واردات کالاهایی که در کشور تولید می شود را وظیفه مسلم دست اندرکاران فرهنگی، اقتصادی دانسته و بر استفاده از تمام ظرفیت های کشور برای جلوگیری از انواع نفوذ های سیاسی، امنیتی و فرهنگی و اقتصادی امریکا و استعمارگران تاکید می نماییم.

برگزاری نمایشگاه نقاشی با موضوع”مرگ بر آمریکا” و به آتش کشیدن پرچم آمریکا در پایان راهپیمایی از دیگر مراسم این راهپیمایی بود.

جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مساحت و جمعیت ۲۷ هزار نفری در میان آب های خروشان و نیلگون خلیج فارس همزمان و همگام با دیگر بخش های ایران اسلامی در تمامی مراسم ملی و مذهبی، راهپیمایی های ۲۲ بهمن، روز قدس و ۱۳ آبان با حضور مردم و مسئولان در خط مقدم مبارزه با استکبار ایستاده است.

شعار” مرگ بر آمریکا” نماد استکبارستیزی است

حجت الاسلام میثم فراشی نماینده ولی فقیه در سپاه کیش در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در گفتگو با خبرنگار ما با گرامی داشت یوم الله سیزده آبان و هفته دانش آموز، شعار ” مرگ بر آمریکا” را نماد مشترک ظلم ستیزی جهانیان علیه استکبار دانست و افزود: هر انسان آزاده و آزادیخواه در اقصی نقاط جهان آمریکا را به عنوان مستکبر و ظالم می شناسد و با فریاد مرگ بر آمریکا به جنگ با ظلم می رود.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما عده ای قلیل یا جاهلانه و یا عامدانه دم از دوستی و همنشینی با آمریکا می زنند به این امید که از سوی آمریکا مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در سپاه کیش تاکید کرد: این افراد باید نگاهی به کشورها، شخصیت ها و گروهایی که سنگ آمریکا رابه سینه می زدند  بیندازند آنگاه متوجه خواهند شد که  چه بر سر آنها آمد؛ همه آنها بازیچه ای در دست آمریکا برای رسیدن شیطان بزرگ به مطامع به منافعش شدند و پس از دست یابی این ابر قدرت ظالم به خواسته هایش به راحتی کنار گذاشته شدند.

وی با تصریح بر اینکه این خوی استکبار جهانی است که از همه فقط به نفع خود استفاده کند اظهار کرد: آن ها پایبند به هیچ دوستی و عهدنامه ای ننیستند و نمونه آن در توافق برجام در کشور ما به وضوح دیده شد.

حجت الاسلام فراشی خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب بارها این موضوع را پیش از این توافق اعلام فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست آمریکا دشمن درجه یک ایران و کشورهای آزادی خواه و مردم انقلابی است و تا استکبار و در رأس آن آمریکای جنایتکار در صحنه حضور دارند مبارزه با آمریکا و دست نشانده های او که همان جنگ حق و باطل است ادامه دارد.

راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور با حضور مردم، مسئولان و دانش آموزان بسیجی در میدان سنایی تا اسکله بزرگ تفریحی کیش با شعار “مرگ بر آمریکا”، ” مرگ بر اسرائیل” ، ” مرگ بر آل سعود” برگزار شد.

 

استکبار از انقلابی گری ملت ایران غضبناک است

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان گفت:در درون جبهه استکبار که امروز در انتخابات پیش روی جامعه سیاه آمریکا،دو نفر شیطان حفایق باطنی وفجایع درونی آمریکا را به دنیا نمایش می دهند اگر هزاران اختلاف بایکدیگر داشته باشند اما ذره ای برای تقابل با انقلاب اسلامی اختلافی ندارند ودست به دست هم نیز خواهند داد.

امام جمعه پارسیان با طرح این سؤال که استکبار و در رأس آن آمریکا به دنبال چیست،گفت:استکبار همه تلاش خود را برای به زانو در آوردن انقلاب اسلامی وحاکمیت اسلامی است و با به راه انداختن جنگ های نیابتی،به وجود آوردن جریان های داعشی،ایجاد اختلاف در جوامع اسلامی،کشتار شیعه وسنی در پی عملی کردن افکار پلید خود می باشد.

میرزایی به مسئله نفوذ و بیانات رهبر معظم انقلاب در این زمینه اشاره کرد وافزود:استکبار غضبناک است واز شور و انقلابی گری ملت ایران اسلامی در هراس است.

وی با اشاره به عصبانیت استکبار در مقابله با انقلاب اسلامی گفت:این عصبانیت از اسلامی است که اجازه نمی دهد نظام اسلامی ومسلمانان زیر چتر ذلت آمریکا فرو رود.

 

مهم‌ترین رویکرد سیاسی ۱۳ آبان استکبار ستیزی است

حجت الاسلام صابر پروین رئیس سازمان و تبلیغات اسلامی شهرستان بشاگرد ضمن تبریک ایام الله ۱۳ آبان و گرامیداشت  یاد و خاطره  شهدای دانش آموز با اشاره به اهمیت حضور همگانی مردم در این راهپیمایی و ابراز انزجار از استکبار گفت: ۱۳آبان به چند دلیل برای ما مقدس می باشد که مهمترین آن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است که بارها توسط امام راحل و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید شده است.

پروین حفظ روحیه استکبار ستیزی در یوم الله ۱۳ آبان را مهم‌ترین رویکرد سیاسی آن  ذکر کرد و افزود: این ایام یادآور حضور طبقه نوجوان و جوان در عرصه استکبار ستیزی است.

وی اظهار کرد: با ترویج برنامه‌های فرهنگی مرتبط با یوم الله ۱۳ آبان می‌توان ثمره وقایع آن دوران را همیشه زنده نگه داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بشاگرد گفت: یوم‌الله سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت‌ ساز و تاریخی در صحیفه خاطرات و افتخارات و نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی  رفیع ملت سربلند  ایران  است.

پروین خاطر نشان کرد: سه رخداد بزرگی که وجه مشترک همه آن‌ها  ویژگی استکبارستیزی، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی ملت مبارز، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی است در ۱۳ آبان متبلور است.

راه مبارزه با استکبار و رسیدن به موفقیت بهرمندی از نهضت و مکتب امام حسین (ع) است

میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک اظهار کرد: مبارزه با استکبار و استعمار  در وجود مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی پیوندی ناگسستنی دارد و تا ظلم و نا عدالتی و زورگویی بر علیه ملت قهرمان و سرافراز ایران و حتی مردم مظلوم و آزادی خواه باشد این راه با صلابت و قدرت ادامه دارد.

وی افزود: تاریخ انقلاب شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی از بدو شکل گیری  تا کنون  رخدادادهای مهمی در آن شکل گرفته و همواره دشمنان نظام و اسلام سعی می کنند با ایجاد موانع سخت و فشرده  راه توسعه و پیشرفت مردم ایران را مسدود و متوقف نمایند.

این مسئول اذعان کرد:  تاریخ معاصر ایران اسلامی نشان از اهمیت ۱۳ آبان ماه برای نظام مقدس جمهوری انقلاب اسلامی دارد  رخدادی که دومین انقلاب بزرگ بعد از پیروزی شکوهمند نظام است و فرزندان برومند و شجاع خمینی کبیر با دستانی خالی اما اراده هایی قوی و راسخ ترفندها و دسیسه های امریکای جنایتکار را نقش بر آب ساختند.

فرماندار شهرستان سیریک ابراز کرد: بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  حضرت امام (ره) مبارزه با استکبار را احساس خوشحالی و شعف می دانست و علاوه بر عمل به وظیفه شرعی و انسانی آنرا جهاد در راه خدا و مبارزه با شیطان می پنداشت.

ایزدی پور خاطرنشان کرد: امام با فرزندان داخل گهور  و توکل و ایمان به قدرت لایزال الهی و بهرمندی از توسل به ائمه اطهار (ع) نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی  را سرنگون کرد و همه قدرت های جهان استکبار  را مات و متحیر ساخت و نشان داد که ایمان قلبی به خداوند متعال راه و رمز رسیدن به همه موفقیت ها و بزرگی است.

این مسئول یادآور شد: ۱۳ آبان ماه که به نوعی دومین انقلاب بزرگ نظام است سه حادثه مهم و سرنوشت ساز  در سال ۱۳۴۲ بعد از سه دهه که لایحه ننگین کاپیتولاسیون که سند بردگی ملت ایران در مقابل مستشاران امریکایی و خارجی ،  ۱۳ آبان ماه ۱۳۴۳ که با دستگیری امام و انتقال به تهران و تبعید به ترکیه  و ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۸ که تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت و بسیاری از دانشجویان  دانش آموز توسط مزدوران نظام شاهنشاهی به شهادت رسیدند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اضافه کرد:  منشا و اساس همه بیداری ها و شجاعت های ملت های گشورهای مختلف مسلمان و غیر مسلمان در دنیا بر گرفته از جنبش آزادی خواه و انقلابی ملی مردم ایران است که امروز جهان استکبار به شدت احساس ترس و نگرانی می کند و خواستار نابودی و مقابل با تفکرات و حرکت های آزادی خواه مردمی است.

ایزدی پور تصریح کرد: امروز یکی از وظایف و رسالت های اصلی و مهم شما دانش آموزان برای کمک به نظام و انقلاب و تو دهنی زدن به جهان استکبار  تلاش و مجاهدت علمی همراه با معنویت و بصیرت افزایی است که این بزرگترین تیر بر قلب و چشم دشمنان است و رمز موفقیت و پیشرفت کشور و شما آیندگان جامعه در گرو آنهاست.

همزمان با سراسر کشور و استان هرمزگان مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ماه با حضور پرشور و گسترده دانش آموزان ، دانشجویان ، مردم، بسیجیان ، اصناف و بازاریان ،تجار ، صیادان ، فرهنگیان، اساتید و مسئولان از چهار راه انقلاب تا مسجد جامع فکری شهر بندر سیریک به مسافت ۲ کیلومتر با سر داد شعارهایی مرگ بر استکبار، مرگ بر امریکا و اسراییل برگزار شد.

۱۳آبان روحیه انقلابی را در بیان جامعه زنده نگه  می دارد

راهپیمایی یوم الله سیزدهم آبان روز مبارزه با استکبار جهانی همزمان با سراسرکشور در شهرستان جاسک با حضور پرشور دریادلان مکران زمین برگزار شد.

که امام جمعه شهرستان جاسک در جمع راهپیمایان جاسکی گفت: آمریکا با تمام قوا و قدرت برای از بین بردن انقلاب اسلامی کوشید ولی موفق نشد که الان با عوض کردن تاکتیک ها و تکنیک ها تحریم های ظالمانه با همراهی دوستانش را به کشور ایران همراه کرد .

امام جمعه شهرستان جاسک با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان گفت: موضوع سازش با آمریکا که مشکلات کشور را حل کند موضوعی بی خود است و این نگاه که با آمریکا تعامل داشته باشیم این نگاه منطقی و توجیه پذیر نیست و آمریکا با ظلم ستیزی و ماهیت انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد.

حجه الاسلام مناقبیان اظهار داشت : امروز روز ۱۳ ابان را گرامی میداریم که در ما روحیه انقلابی گری زنده بماند و مهمترین مساله ای در این برهه و زمان نیازمند است روحیه انقلابی گری یعنی شجاعت در اقدام و عمل ، امید به آینده و تسلیم نشدن در مقابل دشمنان است.

نماینده ولی فقیه جاسک بیان کرد: ما در مذاکرات هئیت مذاکره کننده دیدیم که آمریکا که یک عضو گروه مذاکره کننده با ایران بود به بد عهدی دروغ و فریب و از پشت خنجر زدن ، پایبند نبودن به تعهدات شاهد هستیم که در برجام و این گونه موارد غیر قابل اعتماد هستند.

امام جمعه جاسک گفت: امروز ماهیت آمریکا مشخص شده است که پشت حقوق بشر دیکتاتوری پنهان شده است و هیچ صداقتی در حقوق بشر وجود ندارد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff