مراسم جزء خوانی قرآن کریم در میناب به مناسبت ماه مبارک رمضان+تصاویر
+ پ -
مراسم جزء خوانی قرآن کریم در میناب به مناسبت ماه مبارک رمضان+تصاویر

هر چیزى را بهارى است و بهار قرآن ماه رمضان است، در شهرستان میناب همزمان با ماه ضیافت الهی در اکثر مساجد مراسم جز خوانی قرآن کریم هر روز برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، مراسم جزءخوانی قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان در اکثر مساجد شهرستان در حال برگزاری است که این مراسم در بیت الزهرا«س» مسجد جامع امام خمینی«ره» میناب همه روزه از از ساعت ۱۴ با حضور قاریان برجسته شهرستان برگزار می گردد.

 

 

به جرات می توان گفت: بهترین اعمال در شبها و روزهاى ماه مبارک رمضان، تلاوت قرآن است، اگر چه تلاوت قرآن در تمام اوقات ثواب دارد، ولى چون قرآن در ماه رمضان نازل شده است، از اجر و ثواب ویژه ‏اى برخوردار است چنانچه از رسول خدا«ص» وارد شده است:
اگر کسى در این ماه یک آیه از قرآن تلاوت کند، ثوابش مثل کسى است که در غیر ماه رمضان یک ختم قرآن کرده است.
آیین جزء خوانی قرآن کریم همه ساله با شروع ماه مبارک رمضان در شهرستان میناب با حضور گسترده مردم مومن و با ایمان به ویژه جوانان و نوجوانان و مسئولان با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، انس و توجه مردم به آیات روح بخش قرآن کریم و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه برگزار می شود.
در این مراسم پیش از جزء خوانی قرآن کریم یکی از مربیان قرآنی به بیان احکام این ماه مبارک می پردازد و نکاتی پیرامون قرآن آموزی بیان می کند و در پایان جزء خوانی نکات تجویدی و روانخوانی قرآن کریم به صورت آموزشی ومسابقات قرانی نیز برگزار می گردد.
آیین ترتیل خوانی قرآن کریم همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان در تمامی مساجد شهرستان میناب با حضور قاریان و دوستداران قرآن کریم برگزار می شود.
 DSC_4366 DSC_4368 DSC_4369 DSC_4371 DSC_4373 DSC_4382 DSC_4411 DSC_4412 img_0976 img_0979 img_0981  img_1003
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff