مراسم جزء خوانی تلاوت قرآن کریم شهر بندر کوهستک+ تصاویر

مراسم ویژه جزء خوانی قرآن کریم برای اولین بار با حضور پرشور مردم شهر بندر کوهستک هر روز بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل مسجد امام حسین (ع) شهر بندر کوهستک برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، این مراسم به همت کانون های فرهنگی هنری مسجد امام حسین (ع) و مکتب الصادق(ع) برگزار می شود و در پایان ماه مبارک رمضان به افراد شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز ارزنده و سفر زیارتی سیاحتی مشهد مقدس و قم فرستاده خواهد شد.

 

 

شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی است و دارای جمعیت ۴ هزار نفری است که ۵۰ درصد آن اهل تشیع و ۵۰ درصد آن اهل تسنن می باشند و همیشه در اجرای برنامه های ملی و مذهبی با یکدیگر مشارکت و همدلی و وحدت بسیار خوبی دارند.

 

 

محمد قورچی زاده مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسین (ع) شهر بندر کوهستک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آذینی گفت: همه مسلمانان در این ماه به اهمیت و عظمت قرآن و اجرای برنامه های فرهنگی ، مذهبی ،در این ماه به خوبی آگاهند و می دانند استفاده و بهره مندی از تلاوت و آیات روح بخش قرآن مجید ضمن ثواب موجب آرامش روح و روان انسان می شود.

 

 

قورچی زاده اظهار کرد:در دین مبین اسلام به ویژه در ماه مبارک رمضان که ماه بهار قرآن است به قرائت قرآن، بسیار سفارش شده است و مرسوم مسلمین است که در ماه رمضان بیشتر از ماههای دیگر قرآن می خوانند و این خود وسیله ای است که جامعه اسلامی با قرآن و معارف ان آشنایی بیشتری پیدا کنند و برای پیشرفت در صراط خدا و اسلام از کلام خدای متعال آموزش بگیرند.

 

وی افزود: قرآن، سفره نعمت الهی است که همه نیازهای دنیا وآخرت و ظاهر و باطن انسان به بهترین صورت ممکن، برای سفره چیده شده است.

 

 

مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسین (ع) شهر بندر کوهستک ابراز کرد: قرآن کتاب رمضان و ره آورد ماه خداست کتاب زندگی سازی که ارمغان این ماه بزرگ برای بندگان صالح خدا به شمار می رود.

 

 

قورچی زاده خاطرنشان کرد: طائران بلند پرواز رمضان، در خلال این ماه شریف، با قرائت قرآن نغمه خوانی می کنند و عاشقان خدا با تلاوت آیات روحبخش قرانی، سرود عشق را سر می دهند و شبستان تنگ و تاریک زندگی بوسیله قرآن مجید، نورانی و نشاط انگیز می شود.

 

 

این مسئول یادآور شد: این که خداوند قرآن را در ماه رمضان بر پیامبر عظیم الشان اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرو فرستاده از طرفی عظمت ایام این ماه را بیان می کند و از طرف دیگر این حقیقت را می گوید که قرآن کتاب هدایت است، اما تنها برای آنها که از وابستگی های غیر خدایی بریده باشند و یکی از راههای مهم بریدن از وابستگی ها روزه گرفتن است.

 

 

وی با بیان اینکه رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم می فرمایند: اگر کسی در این ماه یک آیه از قرآن را تلاوت نماید ثوابش مثل کسی است که در غیر رمضان یک ختم قرآن نموده باشد اظهار کرد: حفظ و قرائت قرآن، موجب تقویت حافظه می‌شود و در نتیجه در زندگى مسلمان تأثیر مى‌گذارد و موجب پیشرفت در کارها  و زندگی شخصی و اجتماعی او خواهد شد.

 

 

قورچی زاده اضافه کرد: ماه رمضان ماه خداى عزوجل و آن ماهى است که خداوند کارهاى نیک را در آن دو چندان می کند و بدی‌ها را در آن محو می سازد و بطور کلی رمضان ماه برکت ، ماه انابه و بازگشت ،  ماه توبه و آمرزش و ماه آزادى از آتش دوزخ ، و کامیاب شدن به بهشت است.

 

انتهای پیام/ی