تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 504295
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

مراسم ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی در اقصی نقاط هرمزگان برگزار شد

سی امین مراسم ارتحال سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذارانقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) در اقصی نقاط هرمزگان با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان با اجرای برنامه های قرآن خوانی، مداحی و مریحه سرایی و سخنرانی برگزار شد.

مراسم ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی در اقصی نقاط هرمزگان برگزار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سی امین مراسم ارتحال سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذارانقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) در اقصی نقاط هرمزگان با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان با اجرای برنامه های قرآن خوانی، مداحی و مریحه سرایی و سخنرانی برگزار شد.

انقلاب اسلامی ایران بزرگترین رخداد سیاسی و تاریخی است

مراسم ارتحال امام خمینی(ره) با حضور بی نظیر اهل تسنن و تشیع در شهرستان سیریک برگزار شد.

امام جمعه شهرستان سیریک در این مراسم گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بزرگترین رخداد سیاسی و تاریخی است که با درایت، هوشمندی و کیاست بت شکن زمانه حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذاشته شد و امروزه روزنه امید و افقی روشن برای آزادیخواهان جهان شده است.

امام جمعه شهرستان سیریک افزود: امام عادل و خداجو با پیروی از آموزه های مکتب انسان ساز نبوی و نهضت سرخ حسینی، بیداری و آگاهی ملت ها و مردم ستمدیده را سرلوحه مبارزات و تحرکات انقلابی خود قرار داد و در برابر جهان استکبار با همراهی مردم به پیروزی رسید.

راه امام خمینی(ره) چراغ هدایت به سوی کمال و عزت است

حجت الاسلام دکتر عبادی زاده،  رئیس دفتر نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان در مراسم ارتحال امام خمینی در شهرستان حاجی آباد اظهار کرد: امام خمینی (ره) آزاد مردی بی مانند و شخصیتی بی نظیر، نامی به بلندای تاریخ حق طلبی و حق خواهی و اقتدار و اعتلای امروز ایران اسلامی، ثمره  مردم ایران به سیره معمار کبیر انقلاب اسلامی و بزرگ شاگرد مکتب آن یگانه دوران مقام معظم رهبری است.

عبادی زاده افزود: نهضت پایه گذاری شده توسط امام خمینی (ره) می‌تواند تا قرن‌ها تداوم داشته و به الگویی قابل اتکا در همه کشورها تبدیل شود.

وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با وجود سیطره تمدن غربی بر جهان امروز، مرد قرن و احیاگر میراث عظیم اسلامی در جهان امروز بوده و راه جدیدی را برای انسان امروز ترسیم کرد که به تعبیر اندیشمندان منادی معنویت و روحی جدید برای جهان بی روح در عصر حاضر است.

عبادی زاده افزود: پایداری، تلاش و مجاهدت خستگی ناپذیر حضرت امام(ره) در طول سال های تلاش و مبارزه علیه استبداد و طاغوت و پس از آن پایه گذاری جمهوری اسلامی، میراث گرانبهایی برای مسلمانان و شیفتگان ایشان به جا گذاشت و سنتی نو و مکتبی اصیل برای احیای ارزش‌ها و اصول اسلامی در جهان امروز ارائه کرد.

وی ادامه داد: مکتب سیاسی امام خمینی(ره) مبتنی بر اصول و ارکانی بنیادین بوده و آرا و اندیشه‌های ایشان راهنمای اندیشه و تفکر اصیل اسلامی است که با گذشت بیش از دو دهه از ارتحال امام خمینی (ره) این اندیشه‌ها همچنان مورد تفسیر و پژوهش قرار می‌گیرد.

رئیس دفتر نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان افزود: جانفشانی ها، ایثارگری ها و سبک زندگی حضرت امام خمینی (ره) برای همه ما یک راه مشخص و چراغ هدایت به سوی کمال و عزت است.

عبادی زاده تصریح کرد: نام انقلاب اسلامی ایران با نام امام خمینی (ره) در جهان شناخته شده و امروز در سراسر جهان نام امام امت در قلب‌های مردم جا افتاده است.

به مناسبت سالروز عروج ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، بزرگ مرد عرصه علم، پارسایی، شجاعت و تدبیر حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد قیام خونی ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، دوشنبه شب در برخی مناطق حاجی اباد از جمله مرکز این شهرستان  مراسمی با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان در مساجد برگزار شد.

انقلاب اسلامی ایران، الگویی موفقبرای سایر ملت هاست

مراسم بزرگداشت سی امین ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) در شهرستان رودان با سخنرانی حجت‌الاسلام والسلمین مهدی دُری امام جمعه شهرستان و با حضور دیگر مسئولان ،بسیجیان و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع رودان برگزار شد.

امام جمعه رودان در مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام خمینی(ره) شخصیتی جهانی، مبارز، شجاع و با اراده بود که امت اسلامی را تا پیروزی انقلاب اسلامی و شکست رژیم طاغوت رهبری کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، الگویی موفق و پیشرفت برای دیگر ملت های مسلمان و آزادی خواه جهان تبدیل شده که خودشان را از زیر بار استعمار و استکبار جهانی نجات دهند.

شخصیت امام خمینی(ره) بی نظیر و بی بدیل است

مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور مسئولین و مردم شهرستان پارسیان در حسینیه چهارده معصوم(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام غلامپور، امام جمعه موقت پارسیان در این مراسم با تسلیت چهارده خرداد سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امروز بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و کوتاه شدن دست استعمار و استکبار، این ملت دارای عزت هستند که برخی نمی خواهند این عزت را درک کنند و برای آنها سنگین است.

غلامپور در ادامه با بیان اینکه امروز آمریکا به تنهایی چالش محسوب نمی شود، عنوان کرد: همه ما باید به درون خود و نفس اماره که بزرگترین چالش است، رسیدگی کنیم تا بتوانیم دشمن های بیرونی را از بین ببریم.

وی با تبیین شخصیت حضرت امام خمینی(ره) تصریح کرد: شخصیت امام خمینی(ره) بی نظیر و بی بدیل است، تصمیمی اشتباه در تصمیمات امام راحل مشاهده نشد که امت به خطر افتاده باشد و این حاصل تقوای ایشان است.

امام جمعه موقت پارسیان در پایان به استفاده از تفکرات جوان اشاره و تاکید کرد: شهدا و امام شهدا جان خود را دادند و امروز وظیفه ماست که از حالت انفعال خارج شویم و جهادی عمل کنیم و نسل سوم و چهارم انقلاب را دریابیم چون آینده انقلاب بر دوش آنهاست.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پولادی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در روستای فخرآباد میناب با بیان اینکه ملت در ارتحال ملکوتی امام هنوز هم عزادار هستند، افزود: باز تعریف منظومه فکری امام راحل در جامعه  یکی از وظایفی است که در سالگرد ارتحال امام باید مطرح شود.

پولادی افزود: نهضت آزادی ها مترود امام بودند و در منظومه فکری و مدیریتی امام جایی ندارند.

وی توکل و ایمان به خدا یکی از اصول بارز اصول مدیرتی و منظومه فکری امام خمینی(ره) دانست و گفت:امام برای ایجاد انقلاب و برای نگهداری و پیشبرد اهداف انقلاب  ایمان و توکل به خداوند متعال داشت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع)ایمان و اعتقاد حقیقی به وجود مردم یکی دیگر از اصول فکری و مدیریتی امام عنوان کرد و گفت:بر خلاف برخی ها که به بهانه رسیدن به قدرت و مسئولیت از روی مردم عبور می کنند و از اعتماد مردم سو استفاده می کنند امام مردم را باور داشت و با تکیه به مردم بعد از ایمان به خدا انقلاب کرد.

پولادی مخالفت با اشرافیت و تاکید به حمایت از مستضعفین را سومین اصل و شاخصه های بارز مدیریتی امام عنوان نمود و تصریح کرد: وزیر ملیارددر در منظومه فکری و مدیریتی امام جایی ندارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) گفت: آنهای که امروز در خانه های ۴۰ تا ۵۰ میلیاردی نشستند و از امام و مستضعفین دم می زنند دروغگو هستند.

پولادی تاکید کرد: تذکر و هشدار نسبت به رفتارهایی که خلاف روح انقلاب اسلامی است و خطر انحراف و درون‌تهی شدن را متوجه جمهوری اسلامی می‌کند امری لازم و واجب است.

وی شجاعت امام اصل چهارم اصول فکری و مدیریتی امام برشمرد و بیان کرد:  امام خمینی (ره) یک اسوه واقعی در شجاعت بود، ایشان در اوج جنگ و در طول ۸ سال جنگ تحمیلی و ظالمانه بر جامعه اسلامی، لحظه ای به خود ترس راه نداد.

وی مقاومت و سازش ناپذیری با نظام سلطه یکی دیگر از ویژگی های امام دانست و بیان کرد: فکر هایی که آن روز امام را وادار به مذاکره و سازش می کردند امروز نیز همان جریان در کشور حاکم است و از طرق مختلف می خواهند با دشمنان انقلاب صلح و سازش کنند.

وی تصریح کرد: رمز بقای شعار و فرمایشات امام راحل(ره) این است که اصول و مبانی فکری امام ریشه در قرآن و مبانی فقهی امام صادق (ع)و مذهب شیعه دارد.

پولادی خاطر نشان کرد: شک نکنید این انقلاب به دست امام عصر مهدی موعود(عج) خواهد رسید و آن افکاری که خلاف جریان انقلاب بکار می گیرند محکوم به فنا  و شکست خواهد شد.

برخی الفبای انقلاب را نمی دانند ولی در فضای مجازی ادعای انقلابیگری می کنند

آیت الله سید محمد جوادرکنی ظهر امروز درسالروز رحلت امام خمینی(ره) در مسجد جامع این شهرستان،با قدردانی از حضور مردم و مسئولان در مراسم ویژه گرامیداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) وقیام پانزده خرداد اظهار کرد: متاسفانه اکثر اوقات هماهنگی و برنامه ریزی درستی برای برگزاری مراسمات وجود ندارد و ما التفات کردیم به فضای مجازی و گاها در این فضا کمی اختلاف پیش می آید که باعث به وجود آمدن ناهماهنگی هایی می‌شود.


وی افزود: ما که ادعای انقلابی میکنیم آیا واقعا مهمتر از سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ع) و مهمتر از سالروز به رهبری رسیدن حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) وجود دارد.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: برخی با اینکه الفبای انقلاب را نمی دانند وحتی بویی از انقلاب نبردند در فضای مجازی ادعای انقلابی می کنند وحتی متاسفانه برای مراجع نیز تعیین وتکلیف میکنند.

رکنی بیان داشت: برخی فقط در فضای مجازی ادعای انقلابیگری می‌کنند ولی در مراسم معمارکبیر انقلاب شرکت نمی کنند، انقلابی آنهایی هستند که ادعای انقلابی بودن ندارند و در عمل نشان دادند انقلابی بودن وپای انقلاب بودن را و با اینکه برای حفظ انقلاب زحمت کشیدند هیچ خواسته ای نداشتند و ندارند.

وی خاطر نشان کرد: ما وظیفه‌مان است در مراسماتی که مربوط به انقلاب ونظام است شرکت کنیم وهیچ منتی هم نمی‌گذاریم چرا که یکی از راه های تشکر اززحمات، خدمات و مجاهدتهای حضرت امام خمینی(ره) شخصیتی که از همه چیزش برای حفظ نظام وانقلاب گذشت حضور در مراسم سالگرد رحلت ایشان است.

امام خمینی(ره) کشور را از حلقوم آمریکایی ها بیرون کشید

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه دوشنبه ۱۳ خرداد در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در بندرعباس اظهار کرد: ۵۰ میلیون جمعیت کشور ما دوران انقلاب و دفاع مقدس را لمس نکرده از وضعیت فقر و فلاکت آن دوران خبر ندارند و این امر باعث سوء استفاده دشمن شده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه با توجه به جمعیت ۳۵ میلیونی قبل از انقلاب و ۸۵ میلیونی حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون از افراد جامعه دوران قبل انقلاب و مبارزات انقلابیون، روحانیون و ظلم و جور سلطه پهلوی را لمس نکرده اند، گفت: دشمن از اختلاف نسلی سوء استفاده کرده و با جو سازی می خواهد شرایط قبل از انقلاب و دوران پهلوی را گل و بلبل نشان دهند.

شریف تصریح کرد: ایام انقلاب مسئولان کم تجربه و امکانات کمی وجود داشت اما با این اوضاع در مسائل سیایی و امنیتی در هیچ صحنه ای دشمن برنده نبوده و همواره انقلاب اسلامی پیروز میدان بوده است.

وی افزود: هزینه آبیاری و ماندگاری این انقلاب شهدای گران قدر هستند که برای تدام بخشی  راه و کلام امام(ره) از جان خود گذشتند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امام(ره) این کشور را از حلقوم آمریکایی ها بیرون کشید، گفت: بهمن۱۳۵۷ دایره قدرت کره خاکی، آمریکا و ناتو و شوری بود.

شریف با بیان اینکه امام خمینی(ره) راه عظیمی مبنی بر گفتمان قرآن و سیره ائمه اطهار آغاز کردند، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب کشور را از دامان خاندان پهلوی که نوکران حلقه به گوش آمریکایی ها بودند بیرون آورد.

وی عنوان کرد: کسی که نقش سفارت رژیم صهونیستی در ایران داشته در کتابش نوشته ما در تمام امور ایران نقش اول داشتیم، ۱۳ سال حکومت کشور در دست یهودیان و تمام امکانات ایران در اختیار آمریکایی ها و بعد از آن برای خاندان پهلوی بود و اگر ذره ای باقی مانده بود برای سایر افراد جامعه استفاده می شد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه عظمت ایران اسلامی به خاطر انقلابی بود که امام خمینی(ره) با مجاهدت ملت به ثمر رسانده اند، عنوان کرد: انقلاب هدیه بزرگیست که به سادگی به دست نیامده است.

ملت ایران تحریم اقتصادی دشمن را به قدرت اقتصادی پایدار تبدیل می کنند

شریف با اشاره به اینکه دشمن از رهبری مقتدارنه امام خامنه ای(مدظله العالی) می ترسد، گفت:راه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خط و مشی امام خمینی(ره) بوده به همین دلیل دشمنان ترسیده و می ترسند که این انقلاب الگو و الهام بخش برای سایر جوامع باشد.

وی با تاکید بر اینکه صهیونیست ها و آمریکایی ها و دنباله های داخلی آن هیچ کاری نبوده که بتوانند انجام دهند در آن کوتاهی کرده باشند، بیان کرد: آمریکا اعلام می کند صادرات نفت ابران را به صفر می رساند این آرزوی آنها محقق نمی شود زیرا ما در این راه شهید داراها و رییسی ها داده ایم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اولین باری نیست که آمریکایی ها می گویند صادرات نفت ایران را قطع می کنیم، تشریح کرد: در دوران دفاع مقدس ملت ایران در اوج جنگ با دستان خالی و اراده و هوشمندی و تدبیر اجازه ندادند آمریکایی به شعار قطع صادرات نفت آمریکا برسند.

شریف با بیان اینکه امروز سپاه و ارتش دو مکمل یکدیگر هستند، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در اوایل انقلاب به درستی دشمنان را پیش بینی کردند و با تشکیل بسیج برای همراهی با ارتش هر روز اتحاد آنها بیشتر و مکمل یکدیگر شده اند.

وی با تاکید بر اینکه روز به روز دشمن ضعیف تر و انقلاب اسلامی قدرتمند تر می شود، خاطر نشان کرد: امروز توانمندی های دفاعی ایران اسلامی محصول تجربه در دفاع مقدس، خودکفایی، استقلال و علم ملت ایران است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بارها از طرف آمریکا تهدید به جنگ شده ایم، افزود: در ۴۰ سال گذشته تا کنون بارها تهدید شده ایم ولی هیچ زمانی دشمن به این اندازه ضعیف نبوده است.

شریف با اشاره به اینکه دشمنان می خواهند با رهبری اندیشمند دینی مبارزه کنند که حتما آن ها بازنده هستند، بیان کرد: از لحاظ دینی و بین المللی افکار نابودی انقلاب اسلامی آنها محکوم به شکست است ؛ چقدر بیگانه با فرهنگ اسلامی هستند که فکر می کنند می توانند با چهار شعار ملت را از میدان خارج کنند.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران همواره تهدیدها را به فرصت های طلایی تبدیل می کند، گفت: ملت ایران تحریم اقتصادی دشمن را به قدرت اقتصادی پایدار تبدیل می کند زیرا دارای اخلاق برگرفته از قرآن، وحدت، انسجام ملی و دارنده رهبری حکیم است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=504295
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,234 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی