مراسم احیای اولین شب قدر در مساجد جاسک برگزار شد
+ پ -
مراسم احیای اولین شب قدر در مساجد جاسک برگزار شد

مراسم احیای اولین شب قدر با حضور پر رنگ و با شکوه جمع کثیری از مؤمنین شب زنده دار در مساجد جاسک برگزار شد و مردم مؤمن و متدین شهرستان با قلبهای شکسته و چشمهای اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از این شب استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مکران نیوز ، در نخستین شب قدر و شب ضربت خوردن امیر مومنان علی (ع)، عاشقان اهل بیت(ع) از اقشار و سنین مختلف با حضور در مساجد و حسینیه های شهرستان  به راز و نیاز به درگاه الهی پرداختند.

 

در این مراسم مؤمنین با دادن نذری به پذیرایی از دیگران پرداختند و تا صبح با برگزاری اعمال مخصوص شبهای قدر شامل تلاوت قرآن کریم، نماز، دعای پرفیض کمیل، دعای جوشن کبیر، زیارت عاشورا و … لیله القدر خود را سحر کردند.

 

در این مراسم معنوی سخنرانان با استناد به آیات و روایات به ذکر فضایل شب های قدر و تشریح منزلت والای مولای متقیان حضرت علی (ع) پرداختند.

 

این محافل معنوی با خواندن دعای جوشن کبیر، اقامه ی نماز شبهای قدر، قرآن بر سر گرفتن، خواندن تواشیح، مداحی، و سوگواری به مناسبت شهادت امام پارسایان اولین شهید محراب، حضرت علی (ع) همراه بود.
عظمت و شکوه این محافل بیشتر در گرو سیمای معنوی مؤمنین بود که با بلند کردن دست نیاز به درگاه بی نیاز، فضا را دگر گون کرده بود.
مردم مؤمن و متدین با قلبهای شکسته و چشمهای اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از این شب استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند.
در این شب به مناسبت شهادت مولای متقیان علی(ع) شرکت کنندگان و پیروان مخلص آن حضرت، در رثای امام خود ماتم گرفتند و به یاد آن مظلوم روزگار سوگواری کردند.
نکته جالب در این محافل، حضور اقشار مختلف مردم از پیران محاسن سفید تا کودکان خردسال در تجلیل از شب قدر بود. مومنین باشوق وعلاقه ی فراوان از دور ونزدیک حضور بهم رسانیده، جوهره ی بندگی و تسلیم بودن خود را در برابرذات اقدس خداوند(ج) به طبق اخلاص گذاشتند.

 

انتهای پیام /س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff