مذاکره کنندگان خطوط قرمز نظام را در نظر بگیرند/سیاستمداران آمریکایی اهل دروغ و دبه کردن هستند/متعهد نبودن 1+5 به توافق اولیه مصداق پایمالی عزت ایران است
+ پ -
مذاکره کنندگان خطوط قرمز نظام را در نظر بگیرند/سیاستمداران آمریکایی اهل دروغ و دبه کردن هستند/متعهد نبودن ۱+۵ به توافق اولیه مصداق پایمالی عزت ایران است

علمای اهل سنت هرمزگان ضمن اعلام حمایت از گذاره برگ ایرانی خواستار دفاع مذاکره کنندگان از حقوق ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های طرف‌های غربی و آمریکایی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز علمای اهل سنت استان هرمزگان با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان باید از حقوق ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های طرف‌های غربی و آمریکایی دفاع کنند، اظهار کردند:مذاکرات هسته‌ای نباید زیر شبح تهدید و تحریم انجام شود.

 

فکت شیت ایرانی حرف دل همه ملت ایران است

شیخ حسین بازماندگان ، امام‌جمعه اهل‌سنت بندرپل در گفتگو با خبرنگار هرمز گزاره برگ ملی را حرف دل تمام ملت ایران و دلواپسان نظام دانست وگفت:منویات رهبری باید در توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ اعمال شود.
امام‌جمعه اهل‌سنت بندرپل با اشاره به  توجه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)به مسائل اقتصادیتصریح کرد: دشمن در تلاش است با افزایش فشار اقتصاد بر ملت، مردم را از نظام ناامید کند.
وی با بیان اینکه تحریم‌ها باید به صورت کامل و یکجا برداشته شود گفت: به سیاستمداران آمریکایی هیچگاه نمی‌شود اعتماد کرد چراکه آنها همیشه اهل دروغ، کلک و دبه کردن هستند.
بازماندگان تاکید کرد: مذاکره کنندگان باید از حقوق ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های طرف‌های غربی و آمریکایی دفاع کنند و  به طرف مقابل اجازه ندهند خارج از عرف بین‌المللی از مناطق نظامی و حساس بازدید کنند و دانشمند ما را مورد بازجویی قرار دهند.
وی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای نباید زیر شبح تهدید و تحریم انجام شود،خاطر نشان کرد: آمریکا بارها خلاف توافق اولیه، تحریم‌های جدید علیه ملت ایران اعمال کرده و سیاستمداران آن بارها با لحن های صریح به ملت ایران توهین کردند.

 

توافق هسته‌ای باید برگشت پذیر باشد

 

شیخ عبدالرحن راب، امام‌جمعه اهل‌سنت ارمک بندرلنگه در گفت‌وگو با هرمز گفت: تمام بندهای توافق هسته‌ای باید برگشت پذیر باشد که در صورت دبه کردن طرف مقابل به حالت اولیه بازگردانده شوند.
وی با بیان اینکه نباید طی مذاکرات هسته‌ای عزت ملی پایمال شود گفت: اهانت کلامی طرف مقابل به ملت ایران و متعهد نبودن ۱+۵ به توافق اولیه مبنی بر عدم اعمال تحریم جدید ازمصادیق پایمالی عزت ملی است در صورتی که طرف ایرانی کاملا بر تهعدات خود پابرجاست.
امام‌جمعه اهل‌سنت ارمک بندرلنگه افزود: تیم مذاکره کننده باید در مذاکرات خود خطوط قرمز نظام را که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده‌اند، در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه تاریخ بر غیرقال اعتماد بودن آمریکا گواهی می‌دهد،تصریح کرد: آمریکا در خاورمیانه تنها به فکر امنیت اسرائیل و منافع مالی و استراتژیک خود است و اگر گمان کنیم سیاستمداران آمریکا دلشان برای ما می‌سوزد و به کمک ما آمده‌اند سخت در اشتباهیم.
امام‌جمعه اهل‌سنت ارمک بندرلنگه با بیان اینکه نباید زحمات چندین ساله دانشمندان هسته به کلی نابود شود،خاطر نشان کرد: دانشمندان ایرانی حق تحقیق و پیشرفت بیشتر در این زمینه را باید داشته باشند.

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff