تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 284268
تاریخ انتشار:شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
کاندید حوزه مرکزی استان هرمزگان در انتخابات:

مذاکره با امریکا خط قرمز نظام نیست/ معتقد به وجود فساد در استان و کشور نیستم

کاندید حوزه مرکزی استان اظهار کرد: اگر مقام معظم رهبری و شورای امنیت ملی تایید کنند و امریکا سیاست های خود را عوض کند مخالف مذاکره نیستم.

مذاکره با امریکا خط قرمز نظام نیست/ معتقد به وجود فساد در استان و کشور نیستم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از راه دانا؛ منصور آرامی، کاندید حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست پاتوق فکری مطالبه گری انتخابات با اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان با بیان اینکه در مجلس هشتم تا حدودی انگیزه شرکت در انتخابات داشتم، گفت: با وجود انگیزه کافی امابا دلایل دوستان برای ترکیب نهایی از من خواسته شد که  در این دوره انتخابات شرکت نکنم.

 

وی افزود: در مجلس نهم با وجود اینکه انگیزه برای شرکت نداشتم اما با فشار دوستان  پذیرفتم که حضور داشته باشم و یکی از علل پذیرفتن حضور در انتخابات این بود که  تجربه در کنار تعهد و تخصص خیلی لازم است و با تجرباتی که داشتم احساس می کردم مجلس جای تجربه است.

 

آرامی اظهار کرد: با بضاعتی که استان هرمزگان دارد پنج کرسی مجلس به آن اختصاص دارد لذا افراد کم تجربه نباید وارد مجلس شوند.

 

وی یادآور شد: در مجلس نهم تمام تلاش خود را برای تغییر نگاه کشور به هرمزگان را انجام دادم لذا نتیجه آن مطرح شدن هرمزگان بعنوان استان ساحلی بود که بری اولین بار کمیته ای در مجلس تحت عنوان کمیته بنادر تشکیل شد.

 

ابن عضو مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سخنگوی کمیسیون عمران و رئیس کمیته بنادر هستم که با تشکیل این کمیته تصمیم گیری در مورد سواحل مطرح شد که نقش ملی استان را پررنگ جلوه دهیم به گونه ای که اگر قرار باشد تصمیم گیری در مورد سواحل صورت بگیرد در انجام آن نقش خواهیم داشت.

 

مطالبات اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان با دکتر آرامی در ذیل با پرسش و پاسخ مطرح شده است:

 

شعارات انتخاباتی جنابعالی در مجلس نهم چه بوده است و تا چه میزان به آن ها عمل کردید؟

بنده هیچ شعار اجرایی نداشتم و با این دیدگاه که کشور باید در مسیر رهنمود های مقام معظم رهبری و برنامه و قانون حرکت کند وارد مجلس شدم و تمام نطق های قرائت شده در مجلس نیزدر راستای همین دیدگاه بوده است  و مسئولین نظام نیز به این نتیجه رسیدند که کشور باید در این مسیر حرکت کند.

 

نظر جنابعالی در مورد تصویت طرح ۲۰ دقیقه ای برجام در مجلس چه بوده است و آیا مجلس از بررسی های کمیسون برجام استفاده کرد؟

نظر بنده در مورد تصویب طرح مثبت بود اما این طرح ۲۰ دقیقه نبود بلکه سه ماه نمایندگان مجلس بر موضوعی که تبدیل یه گره شده بود و در مورد آن صحبت می شد ، مثبت بودن فضای مجلس برای پذیرش برجام از دلایل تصویب زود هنگام بود چون هیچ لایحه ای از طرف دولت مطرح نشده بود نمایندگان مجلس در کمیسیون برجام  با ارائه گزارشی خواستار تبدیل گزارش به طرح بودندکه با این کار نقش کمیسیون برجام نیز نادیده گرفته نشد.

 

اقدامات  جنابعالی برای جداسازی پارسیان از استان چه بود؟

تمام توان خود را بکار گرفتیم تا پارسیان از استان جدا نشود و نطق های درمجلس تا دیدار با اشخاص نظام از افداماتی بود در راستای اینکه دولت بپذیرد که این تصمیم نباید اجرا شود.

 

احساس می شود بین نمایندگان استان همگرایی وجود ندارد، دلیل آن به نظر شما چیست؟

واقعیت امر این است که بین چهار نماینده استان تا حدود زیادی همگرایی است ودر مسائل کلان استان هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم اما در مسئله پارسیان هر پنج نماینده با جدایی پارسیان موافق نبودند.

 

 

در فضای نظارتی و قانون گذاری مجلس چه اقدامتی برای تخصیص  بخشی از منابع استان هرمزگان به خود استان انجام داده اید؟

در این مدت قوانینی در مجلس به تصویب رسید که ممکن است مختص استان هرمزگان نباشد اما انعکاس آن شامل این استان نیز خواهد شد این قوانین عبارتند از:

۱- در برنامه پنجم توسعه کشور مبالغی برای توازن بخشی به مناطق محروم تر و کم توسعه یافته تر تخصیص می یافت که آن  را به صورت قوانینی تحت عنوان سه درصد از بودجه عمومی کشور به صورت دائم جهت توازن بخشی به مناطق محرومتر تصویب کردیم که نتیجه آن تقریبا معادل بودجه ای با بودجه عمرانی به استان تخصیص یابد.

 

۲-قانونی تحت عنوان تخصیص ۵۰ درصد از مازاد درآمد استان هرمزگان برای استان نیز تصویب شد که بودجه ای که از این قانون بعنوان سهم استان تصویب شد  تقریبا دوبرابر بودجه عمرانی استان بود.

 

۳-در نظر داشتیم قانونی جهت رفع مشکلات آب روستا ها تصویب شود که پس از نطق بنده و احتمال اینکه این طرح در مجلس با آرا زیاد تصویب شود آقای باهنر که رئیس جلسه بودند با تصویب این قانون مخالفت کرد اما با پیگیری های انجام شده حدود ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جهت حل مشکلات آب و راه روستاه ها تخصیص داده شد.

 

۴- اقداماتی جهت گاز رسانی به مناطق شرق استان و مشکلات منطقه آزاد در مجلس صورت گرفته است.

 

در واگذاری مفسدانه آلومینیوم هرمزگان موضع جنابعالی چه بود؟

حدود ۸۵ درصد از بودجه کشور صرف امور جاری مثل حقوق و یارانه و … می شود بنابر اصل واگذاری قانون مصوب شد که بخش خصوصی به مردم واگذار شود اما در بحث آلومینیوم شفاف سازی صورت نگرفته است با این حال نطق و پیگیری در این زمینه داشتیم و منتظر نتیجه بررسی و ملاحظات سازمان بازرسی هستیم.

 

کدام یک از مطالبات مقام معظم رهبری از مجلس شورای اسلامی چه در فضای نظارتی مجلس و چه بر حسب وظیفه قانون گذاری بر زمین مانده و اقدامات عینی خود برا ثمر نشستن این مطالبات چیست؟

نظام قانون گذاری کشور دارای مشکل است و بیشتر تصمیمات متاسفانه در مجلس سیاسی است اما مجلس در حوزه سیاست خارجی عملکرد خوبی داشت اما بسیاری از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در مسائل داخلی  مثل اقتصاد مقاومتی، معیشت مردم، قانون و برنامه ها محقق نشده است.

 

می پذیرید که خود شما هم به عنوان عضوی از خانواده بزرگ مسئولین کشور و به عنوان نماینده مجلس در حوزه داخلی کوتاهی کردید؟

معتقدم کشور در زمینه برنامه ریزی و قانون دچار آسیب شده است لذا در این دو حوزه تلاش کردم و دغدغه خود در این موضوعات را پیگیری کردم اما متاسفانه به تنهایی از من کاری ساخته نبود و از این که کوتاهی در این مدت صورت پذیرفته است همچنان بعنوان دغدغه برای من باقی است.

 

 

فساد اداری در استان را قبول دارید و اگر مثبت است و چه اقداماتی در مجلس جهت مبارزه با رانت و فساد انجام داده اید؟

به علت اقتصاد تک محصولی، دولتی بودن اقتصاد و نداشتن قوانین شفاف عامل ایجاد فساد اداری و اقتصادی در کشور است و معتقد نیستم که فساد کشور و استان در بر گرفته است اما در زمینه هایی که به اطلاع ما رسید تلاش کردیم شفاف سازی و روشنگری در آن زمینه صورت گیرد.

 

در مدت سه و سال هشت ماه حضور شما در شما تعداد نطق های شما چه تعداد بوده است؟

یک نطق اضطرای و ۴ نطق سالیانه چندین بار تذکر شفاهی و پیشنهادت و تذکرات و … بوده است که در مجموع بیش از ۴۰ بار در تصمیم گیری مذاکرات مجلس مداخله کردم.

 

به مردمی کردن امور کشور معتقد هستید یا خصوصی کردن آن؟

اگر خصوصی سازی را به خوبی به مرحله اجرا دربیاوریم که مردمی شود و اگر بتوان نظام اقتصادی از دست دولت خارج شود مطمئنا مردمی خواهد شد چه بسا که تعاونی به معنای مردمی کردن است نه اینکه فقط دولت در انحصار فرد ثروتمند باشد.

 

در دوران هشت سال دفاع مقدس کجا بودید و چه می کردید؟

دانشجو بودم و حدود ۶ ماه سابقه جبهه و افتخارحضور در عملیات والفجر را داشتم اما دردوران دانشجویی وارد دستگاه امنیتی کشور شدم که پس از ورود به دستگاه امنیتی داستان جبهه رفتنم متفاوت بود.

 

در سال ۸۸ نظرات و موضع شما در مورد حوادث بعد از انتخابات چه هست؟و صراحتا بفرمایید فتنه را قبول دارید یا خیر؟

با توجه به اینکه بسیاری از افراد به قانون پایبند نیستند لذا باعث ایجاد فتنه و گرفتاری برای کشور می شود اما بعد از انتخابات سال ۸۸ عدم التزام تعدادی از افراد به قانون باعث ایجاد مشکلات و هزینه هایی برای کشور شد و بنده حوادث بعد از سال ۸۸ را بعنوان فتنه قبول دارم و معتقدم که همه باید به قانون عمل کنیم هرکسی که از قانون و نظام فاصله گرفت باید کنار رود و در این مورد با کسی تعارف نداریم.

 

 

بر اساس خط کش و تراز صراط مستقیم  انقلاب  و تابع ولی فقیه زمان به مواضع  شخصیت های برجسته سیاسی مواضع خود در جملاتی کوتاه  بیان کنید:

 

احمدی نژاد: انسان پرکار، مغرور و غیر کارشناس

 

هاشمی رفسنجانی: سیاستمدار مغرور

 

خاتمی: با موضع بهتر خود می توانست بجای دور کردن اصلاح طلبان از نظام آنها را به نظام نزدیکتر کند عملکرد وی را در حوادث بعد از انتخابات ۸۸ اصلا خوب نمی بینم در صورتی که می توانست نقش بهتری را ایفا کند.

 

علی مطهری: به خودش هم گفته ام که بعضی از حرفهایش بی خود است.

 

استاندار هرمزگان: آدم خوبی است و هم اکنون مشغول کار است.

 

مشائی:با وجود اینکه در دایره نظام بود و بهتر می توانست عمل کند اما دچار غرور سیاسی شدنه تنها مشاوره های خوبی به احمدی نژاد نداد بلکه هزینه های زیادی برای کشور ایجاد کرد.

 

عبدالله نوری:تندروی سیاسی  اصلاح طلب

 

اصول گرا هستید یا مستقل یا اصلاح طلب؟

ولایت فقیه و قانون اساسی دو خط قرمز بنده هستند و تاکنون زیر بیرق هیچ رئیس جمهوری هم سینه نزدم و در زمان ریاست هر سه رئیس جمهور هم تشویق و هم تنبیه شده ام اما  چون افراد سرشناس اصول گرا مثل لاریجانی و حداد عادل را بیشتر قبول دارم اصول گرا هستم هر چند که با اصلاح طلبان مومن و متدین نیز دوست هستم اما تقسیم بندی سیاسی کشور را قبول ندارم و معتقدم که یک اصول گرای واقعی باید نگاه اطلاح طلبانه به اصلاح امور کشور داشته باشد  یک اصلاح طلب واقعی نیز باید پایند به اصول باشد.

 

اگر هر جریان خاصی از شما حمایت کند حاضرید به آن سمت بروید؟

اگر مورد تایید نطام باشند بله

 

جریاناتی که مقام معظم رهبری برای حضور حداکثری در نظام آنان را حفظ کرده و الان بحث شورایی شدن رهبری را مطرح می کنند اگر پیشنهاد دهند چه؟

من هنوز پیشنهادی نداشتم و نمی دانم که چه تصمیمی می گیرم و مطمئنا بررسی میکنم که اگر زاویه ای با مقام معظم رهبری داشته باشند که احتمالا نیز همین طور است باید دید  برای مشارکت حداکثری در نظام چگونه عمل می کنند.

 

نظر شما در مورد موارد زیر چیست؟

 

مذاکره با آمریکا:من خط قرمزی برای مذاکره با آمریکا ندارم اگر مقام معظم رهبری و  شورای امنیت ملی تایید کنند و امریکا سیاست های خود را عوض کند مخالف مذاکره نیستم اما اسرائیل خط قرمز نظام است.

 

نظر شما در مورد تعبیر امام که می فرمایند کسانی که خواب آمریکا رو می بینند خدا بیدارشان کند چیست؟

جمله ای زیبا و طلایی که باید بالای سر همه قرار گیرد.

 

جشنواره فیلم فجر و عمار:

به دلیل عدم فرصت نتوانستم ورود پیدا کنم اما به  اعتقاد من جشنواره من عمار جشنواره انقلابی و ارزشی است و در عرصه هنر و ورزش باید هنرمندان ارزشی را جایگزین تا عرصه از انسانهای غیردینی و غیر انقلابی گرفته شود.

 

مهمترین معظلات فرهنگی حوزه کاندیدی خود را چه می دانید و چه اقداماتی انجام داده اید؟

 

استان هرمزگان با وجود مشکلات بسیار در حوزه فرهنگ از سایر شهرستانها وضع بهتری دارد و معتقد هستم که تمام مجموعه ها با همکاری یکدیگر از شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای فرهنگ عمومی، سازمان تبلیغات اسلامی، مجمع نهاد روحانیت،صدا و سیما ، بهزیستی، دانشگاه و آموزش و پروش و … جهت حل مسئله فرهنگ عمومی کشور باید تصمیم بگیرند.

 

 

توجیه جنابعالی در مورد دفاع از وزیر راه و شخص آخوندی چیست؟

با آقای آخوندی عهد اخوت نبستم اما بدرستی دفاع کردم و مسکن مهر از مهمترین مسائلی بود که در مورد وی مطرح شد حتی بهانه ای برای استیضاح وی بود اما به نظر من مسکن مهر دارای هزاران مشکل است بنابراین اگرافراد دیگر حتی وزیران دولت احمدی نژاد نیز بودند این مسائل مطرح می شد بنابراین وقتی که مشاهده کردم که نه تنها به آخوندی بلکه به نظام ظلم می شود مجبور شدم در مورد مسکن مهر شفاف سازی کنم.

 

 

هزینه تبلیغاتی جنابعالی از کجا تامین می شود؟

شایدجمع هزینه های تبلیغاتی بنده ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون شود همانطور که انتخابات گذشته از دوستان تامین شد این دوره نیز چنین است و هنوز بابت تبلیغات دوران گذشته به دوستان بدهکارم تا جایی که مجبور شدم خانه خود را بفروشم.

 

نظر شما در مورد جمله مقام معظم رهبری که می فرمایند” یکی از کارهایی که بنده چه در تبلیغات مجلس ورای اسلامی و چه در انتخابات ریاست جمهوری همیشه نگران آن هستم این است که نه خودشان تبلیغات پر خرج کنند و نه به طرفدارانشان اجازه دهند، بعضی افراد ممکن است به ما بگویند به ما ربطی ندارد شما بگویید نکنند”؟

پاسخ این سوال از سوی دکتر آرامی با کلمه چشم همراه بود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=284268
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,791 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی