مدیر سابق بنیاد نوبل: اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما به هدف مورد نظر منجر نشد
+ پ -
مدیر سابق بنیاد نوبل: اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما به هدف مورد نظر منجر نشد

«گئی لوندستات» که تا سال ۲۰۱۴ مدیر بنیاد نروژی نوبل بود، در کتاب خاطرات خود نوشت اعطای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ به آنچه این بنیاد امید داشت، منتهی نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مدیر پیشین کمیته نروژی نوبل در کتاب خاطرات خود نوشت که اعطای جایزه صلح نوبل به هدفی که مدنظر اعطاکنندگان این جایزه بود، منتهی نشد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: «مدیر سابق نوبل می‌گوید جایزه صلح نوبل تاثیر و نتیجه مورد نظر و مطلوب را به همراه نداشت».

این روزنامه نوشت: «وقتی باراک اوباما برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۹ اعلام شد،‌ حتی رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده هم کمی شوکه شد. وی گفت “صریح بگویم من احساس نمی‌کنم که شایسته این جایزه باشم”».

اکنون «گئی لوندستات» که تا سال ۲۰۱۴ مدیر بنیاد نروژی نوبل بود با انتشار کتاب خاطراتش تاکید کرد که اعطای جایزه صلح نوبل به رئیس‌جمهور آمریکایی به هدف و امیدواری که اعضای این کمیته از اعطای این جایزه داشتند، محقق نشد.

وی در کتابی با عنوان «دبیر صلح: ۲۵ سال با جایزه نوبل» درباره تصمیم اعطای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما تاکید کرد که او از زمان بحثها درباره اعطای آن به رئیس‌جمهور تازه منتخب آمریکا تردیهای خود را مطرح کرده بود و درباره این تردیدها تا سال ۲۰۱۴ هم این موارد را مطرح کرده بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff