تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 319808
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سردار حاجی‌زاده:

مدیر جهادی کدخدا را به خدا ترجیح نمی‌دهد/برادرانمان در محور مقاومت نباشند ناامنی کمتر از چند ماه به داخل مرزها می‌رسد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان شاخصه‌های یک مدیر جهادی گفت: یک مدیر جهادی کدخدا را بر خدا ترجیح نمی‌دهد و دشمنی دشمنان را جدی می‌گیرد.

مدیر جهادی کدخدا را به خدا ترجیح نمی‌دهد/برادرانمان در محور مقاومت نباشند ناامنی کمتر از چند ماه به داخل مرزها می‌رسد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی در دانشگاه امام صادق (ع) گفت: اول باید بدانیم چرا باید مدیریت جهادی داشته باشیم؟ مگر ما در جنگ هستیم؟ مگر دشمن وجود دارد؟ به هزار و یک دلیل ما هم درگیر جنگ هستیم و هم دشمنی دشمنان با ما بسیار فراوان است و این مسئله از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ادامه داشته است.

وی افزود: شاید تنوع، شدت و نوع عملکرد دشمن تغییر کرده باشد ولی دشمنی‌ها وجود دارد و هر کدام از این توطئه‌ها و تهدیدهای دشمن برای سرنگونی یک حکومت و ناکامی یک ملت کافی است.

حاجی‌زاده ادامه داد: در حال حاضر اگر صدای توپ و تانک در شهرهایمان نمی‌شنویم به دلیل حضور برادران ما در محور مقاومت است که اگر نباشند کمتر از چند ماه،‌ ناامنی‌ها به داخل مرزها منتقل می‌شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران عنوان کرد: در حال حاضر با پشتیبانی برخی کشورهای عرب به ویژه آل سعود سرمایه‌گذاری‌هایی در حاشیه مرزها صورت گرفته که این سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ بیش از ۷ برابر بود.

وی اضافه کرد: اگر امروز تحریم هستیم و مشکلات سازمان‌یافته‌ای بر ملت ما روا می‌دارند، این مسئله دشمنی نیست؟ اینکه بیشتر از شبکه‌های تلویزیونی خودمان شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای وجود دارد دشمنی نیست؟ هر گاه انتخابات یا یک برنامه ملی داریم موسسات تبلیغاتی دشمن علیه ملت ما فعالیت نمی‌کنند؟ آیا اینکه هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی از سوی پدافند سپاه سرنگون می شود دشمنی نیست؟ هواپیمای RQ170 که به دام نیروهای ما می‌افتد در مرکز ایران چه کار دارد؟ این همه پایگاه نظامی در اطراف ایران برای چیست؟ این‌ها غیر از دشمنی با ایران است؟

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: این کارهای دشمنان چیزی جز طراحی‌ها برای شکست نظام و ملت ایران نیست بنابراین ما درگیر جنگ هستیم و مدیریت ما باید از نوع جهادی باشد و جز این نیز نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نزدیک به صد درصد مشکلات ایران متوجه مدیریت است، گفت: باید بدانیم عناصر قدرت ما در برابر مشکلات چیست، در وهله اول رهبری به عنوان مهم‌ترین عنصر قدرت ما است که رهبر معظم انقلاب مانند خورشید تابان نور را می‌تابانند و در برخی مواقع حتی فراتر از تعیین راهبرد عمل می‌‌کنند حتی دست مسئولان را گرفته و راه می‌برند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: دومین عنصر قدرت ما نیروی انسانی خوب و جوان است که در این زمینه نیز چیزی کم نداریم و در هر زمینه‌ای که به ملت قهرمان ایران برمی‌گردد ما بدون مشکل هستیم.

وی اضافه کرد: ما ثروتی به نام جغرافیای سرزمین ایران با منابع و استعدادهای فراوان داریم، پیش‌نیازهای امنیتی هم داریم به طوری که ساعت ۹ شب به بعد مترو در کشورهای اروپایی ناامن است ولی ایران در امنیت کامل به سر می‌برد.

وی ادامه داد: البته عنصر دیگری برای قدرت وجود دارد که متغیر است و ما هر کجا که مشکل داریم به این عنصر بر می‌گردد که اگر این مشکل حل شود تمام موانع ما برطرف می‌شود و آن هم عنصر مدیریت است.

وی در ادامه با بیان شاخصه‌های مدیریت جهادی گفت: یک مدیر جهادی باید کارش به خاطر خدا باشد، خدا را بر کدخدا ترجیح دهد، دشمنی دشمنان را جدی بگیرد و قبول کند که ما دشمن داریم، علم و عقلانیت را محور کارش قرار دهد، قدرت و مسئولیت را فرصت خدمت بداند و در برابر مقام معظم رهبری خود را مقلد بداند نه مجتهد.

حاجی‌زاده اظهار داشت: یک مدیر جهادی زمانی که مسئولیت می گیرد باید مراقب آفت‌هایی مانند ضعف ایمان یا دنیاطلبی هم باشد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: در جنگ هشت ساله ما با بیش از ۳۰ کشور طرف بودیم و چیزی نداشتیم، ۵۰ هزار مستشار از کشور خارج شده بودند و ارتش مشکل داشت ولی مدیران جهادی مانند شهید همت، شهید باکری، شهید خرازی، شهید کاظمی مشکل را حل کردند، اگر حساب دو دو تا چهار تا باید آتش‌بس را قبول می‌کردیم و امروز مرز ما پشت دروازه اهواز بود ولی این فرماندهان ایستادند و کاستی‌ها را رفع کردند.

وی ادامه داد: شهدای زنده مثل حاج‌قاسم سلیمانی، قالیباف،‌ رشید، باقری هم با روحیه ایستادند و یک تهدید جدی را تبدیل به فرصت کردند.

وی اضافه کرد: در ابتدای جنگ سپاه و بسیج با دست خالی وارد شدند ولی در پایان جنگ مجموعه موشکی شکل گرفت، در عملیات والفجر ۸ چندین هواپیمای عراقی در یک روز می دیدیم ولی شهید ستاری ابتکاری به خرج داد و با امکانات کم با هواپیماهای مدرن مقابله کرد.

حاجی زاده گفت: امروز در بسیاری از موضوعاتی که ما کاری نکردیم از توانمندی جوانان‌مان استفاده نکردیم دشمن تصمیم می‌گیرد ما را تحریم کند ولی در ارتباط با مباحث موشکی مذاکره می‌کنند. به طوری که در ادبیات قطعنامه می‌گویند از ایران درخواست می‌شود که فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک را متوقف کند. بنابراین می‌بینیم که از ایران درخواست می‌کنند زیرا نمی‌توانند در این حوزه کاری انجام دهند.

وی افزود: مطمئن باشید اگر در خدمات مهندسی هم بومی سازی نکرده بودیم امروز در این زمینه هم ما را تحریم می‌کردند. البته در حوزه نظامی به دلیل اینکه تدابیر مقام معظم رهبری اجرایی شده کار جلوتر است و شهرداری تهران را نیز می‌توان به عنوان یک الگوی جهادی معرفی کرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های شهید طهرانی مقدم در زمینه مدیریت جهادی گفت: شهید طهرانی ‌مقدم کارها را برای خدا انجام می‌داد، چشمان با بصیرت او دشمنی دشمنان به ویژه آمریکا را می‌دید، ولایت مدار بود، استاد تبدیل تهدید به فرصت بود و در برابر شکست‌ها صبوری می‌کرد، نیروی تحت امر او از انتقاد به وی نگرانی نداشت و زمینه را برای رشد نیروهای تحت امر فراهم می کرد.

وی در پایان گفت:‌تبلیغات دشمن زیاد است و دو راهی که مقام معظم رهبری فرمودند باید یا ذلت را بپذیریم یا فقر و بدبختی مسئله مهمی است زیرا با یک جنگ روانی مواجهیم که دشمنان به راه انداختند و متأسفانه برخی نخبگان هم قبول دارند.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=319808
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,210 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل