مدیریت حج باید از دست دولت عربستان خارج شود/ سکوت مدعیان حقوق بشر قابل توجیه نیست
+ پ -
مدیریت حج باید از دست دولت عربستان خارج شود/ سکوت مدعیان حقوق بشر قابل توجیه نیست

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت: حادثه منا هر چند تاسف بار است اما برای جامعه بزرگ امت اسلامی فرصتی است تا با یک سازماندهی خوب مدیریت حج را از دست دولت عربستان خارج کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد ضمن تسلیت حادثه دردناک منا اظهار داشت: در اثر بی کفایتی رژیم جنایت کار آل سعود، هزاران نفر از مسلمین در حرم امن الهی یه دیدار پروردگار شتافتند، اما این بی کفایتی و جاهلیت حکام عربستان به اینجا ختم نمی شود، چرا که این رژیم ظالم مدت هاست که به شیعیان و میهمانان خدا بی احترامی می کند.

 

 
وی افزود: حتی بعد از فاجعه منا این رژیم منفور نمیخواست که ابدان و جنازه های مطهر عزیزانی را که در منا جان سپرده اند به جمهوری اسلامی ایران بازگرداند، اما بعد از سخنرانی قاطع و مقتدرانه رهبری آن ها فهمیدند که با چه مسئله ای رو به رو هستند و رفتارشان بلافاصله تغییر کرد.

 

 
میرزاده در ادامه بیان داشت: این جریان که رهبر معظم و فرزانه انقلاب با چند کلمه آل سعود را سر جایش نشاند، دوباره اهمیت جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی را برای ما نمایان ساخت.

 

 
میرزاده در ادامه تصریح کرد: آنچه در مورد حادثه یا همان فاجعه منا می توان گفت این است که تا مشخص شدن نتیجه و دلیل اصلی این حادثه باید صبر کرد و اظهار و نظرهای احساسی خودداری نمود.

 

 
میرزاده در ادامه افزود: آنچه در نگاه اولیه دیده می شود یک موضوع برنامه ریزی شده بوده است و احتمالا قصد بهره برداری خاصی وجود دارد و نباید اظهاراتی بیان کرد که دولت عربستان به خواسته هایش برسد تنها آنچه از سوی مقام معظم رهبری و دولت بیان می شود را تقویت کرد و در افکار عمومی شیهه های متعدد نباید ایجاد کرد.

 

 
وی در ادامه بیان داشت: انچه پیش آمده هر چند تاسف بار است اما برای جامعه بزرگ امت اسلامی فرصتی است تا با یک سازماندهی خوب مدیریت حج را از دست دولت عربستان خارج کنند که البته در کوتاه مدت هم نمی تواند عملی شود و نیازمند برنامه ریزی است و نیازمند همراهی امت اسلامی است حتی اگر قصد برنامه ریزی هم در کار نبوده و حادثه اتفاقی بوده است تفاوتی نمی کند و جبهه گیری های ملت ایران نیز سازماندهی و با یک حرف واحد بیان شود.

 

 
وی با بیان اینکه باید به چارچوب های مقام معظم رهبری در این زمینه توجه شود، خاطرنشان کرد:باید مدیریت مراسم حج به جهان اسلام واگذار شود.

 

 
مدرس دانشگاهای حاجی اباد با بیان اینکه با بیانات مقام معظم رهبری مسیر حادثه دگرگون شد، گفت: امیدواریم این قدرت الهی تداوم داشته باشد.

 

 
میرزاده در ادامه عنوان کرد: سران کشورهای اسلامی، مجامع و سازمانهای بین المللی و حقوق بشری از جمله دادگاه لاهه ساکت ننشینند و علما و سیاستمداران جهان اسلام برای اداره خانه امن الهی تدبیری کنند.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff