1

دیدار مدیریت شهری جزیره هرمز با هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز هرمزگان/ضرورت ساماندهی صنوف جزیره

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛صبح امروز در ديدار حجت الاسلام حر گلزاري و عبدالرحيم سلماني با علي باصره و مسعود محمد شاهي ضمن تشريح اقدامات صورت گرفته و مطالبات صنفي در جزيره هرمز بر ساماندهي اين بخش با همكاري و مديريت اتاق اصناف مرمز استان هرمزگان تاكيد شد.

علي باصره رئيس اتاق اصناف مركز استان هرمزگان در اين جلسه با بيان اينكه ماموريت ما قانونمند سازي اصناف و تشكل هاي صنفي است اظهار داشت: كاهش دغدغه هاي بازاريان و فعالان صنفي در تامين كالا همواره در دستور كار نمايندگان اصناف قرار دارد.

وي با بيان اينكه حضور و ثبت نام صنوف در سامانه جامع تجارت با هدف شفاف سازي و برقراي عدالت براي همه بازاريان الزامي شده است افزود: لازمه اين اقدام ساماندهي صنوف و اخذ پروانه كسب از اتحاديه مربوطه است.

باصره ادامه داد: متاسفانه در ماه هاي اخير بازار در هرمزگان متحمل فشار اقتصادي زیادی شده و هزينه ها از درآمد بازاريان پيشي گرفته است كه اين خود بر فعاليت اتحاديه ها و اتاق نيز تاثير مستقيم دارد.

رئيس اتاق اصناف مركز استان هرمزگان با اشاره به سياست اتاق اصناف در جاري ساختن قانون نظام صنفي و حمايت از كسبه در سراسر استان اذعان كرد: آموزش صحيح و مستمر و نظارت بر فعاليت صنفي از ماموريت هاي اصلي این مجموعه بوده و در همین راستا، ارائه خدمات اتاق اصناف از جمله صدور پروانه کسب با معرفی نماینده و گذراندن دوره آموزشی در جزیره هرمز با همکاری شهرداری اجرایی می گردد.

انتهای پیام/