تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 468563
تاریخ انتشار:جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان هرمزگان عنوان شد؛

مدل غربی آزادی در کشور ما نیز در حال گسترش است/برای ایجاد عدالت، باید روحیه اشرافی گری در مسئولان کم رنگ شود

نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

مدل غربی آزادی در کشور ما نیز در حال گسترش است/برای ایجاد عدالت، باید روحیه اشرافی گری در مسئولان کم رنگ شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس:مدل غربی آزادی در کشور ما نیز در حال گسترش است/با بروز بدحجابی در آستانه بازگشت به زمان شاه قرار گرفته ایم

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیون دانش آموز آمریکایی اسلحه دارند، اظهار کرد: ترامپ هم نتوانست اسلحه را در این کشور جمع آوری کند چرا که استفاده از اسلحه در قوانین آمریکا مشکلی ندارد.

امام جمعه بندرعباس افزود: آزادگی در غرب به این معنا است که تلقی مردان از زنان بازیچه قرار دادن آن هاست، به طوری که ۵۲ درصد کودکان در آمریکا نمی دانند پدرشان کیست.

نعیم آبادی با بیان اینکه در غرب عواطف کم رنگ شده است، تصریح کرد: متاسفانه آزدی غربی در کشور ما نیز در حال گسترش است،  وشاهد این هستیم که برای به کارگیری بانوان در مشاغل  از آن ها می خواهند بدون چادر در محیط کار حاضر شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت  مقصر اصلی در ترویج بدحجابی است، گفت: متولیان امر در دولت و دستگاه قضایی با ید بدانند حجاب واجب شرعی است و برای انجام این حکم الهی تلاش های بیشتری کنند، مسامحه در مبحث حجاب باعث شده تا اکنون در تهران زنان حجاب از سر بردارند.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: ساختن پل و جاده در بطن شکل گیری انقلاب وجود داشته است،  اجرای احکام شرعی در جامعه علت اصلی انقلاب بوده است، اما با بروز بدحجابی ما در آستانه بازگشت به زمان شاه قرار گرفتیم.

نعیم آبادی بیان کرد: آزادگی باید در چارچوب دین باشد، اگر کسی از آزادی حرف بزند اما برخلاف آزادی که در اسلام ازآن صحبت شده عمل کند، قطعا با مبانی اسلام مشکل دارد.

وی با اشاره به اینکه وهابیت با جلوگیری از پرداخت خمس در جامعه به دنبال از بین بردن احکام شیعه و شیعیان است، گفت: وهابیون با آاهی از اینکه خمس علت بقای دین  اسلام است، به دنبال این هستند تا مانع پرداخت آن در جامعه شوند. همچنین کمونیست ها و نیروهای انحرافی که با اسلام مشکل دارند مخالف خمس هستند.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: توحید و معاد جان مایه اسلام هستند و افرادبا آگاهی از اینکه تکلیف دینی آن ها چیست باید از عمل به احکام سایر ادیانی که به تازگی پیدا شده اند، خود داری کنند.

نعیم آبادی افزود: مردم باید دین شناس باشند، به دلیل وجود تحریف ها در احکام دینی اکنون جامعه به افرادی که اهل تفکر و تفقه در دین باشند نیاز دارد. زیرا  در جامعه ای که مردم آن با احکام دینی آشنا نباشند جهل رشد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه حوزه کانون پاسخگویی به تفکر در دین است، افزود: طلبه ها باید فقه، اصول، فلسفه و منطق فرا گیرند چراکه کار اصلی طلبه ها روضه خوانی نیست بلکه آموزش این مسائل به مردم است.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه فراگرفتن دین به صورت اجتهادی وظیفه هر طلبه است، خاطر نشان کرد: طلبه با توجه به نیازی که در جامعه می بینند بعد از سخنرانی اقدام به خواندن روضه می کنند . همچنین بنیان حوزه بر اساس آیات و روایات دینی است.

پارسیان:جوانان نسل امروز بسیاری از خاکریزهای علمی و نظامی را فتح کرده اند/ برای ایجاد عدالت، روحیه اشرافی گری در مسئولان کم رنگ شود

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ایام مقارن به ماه رجب، ماه بندگی خدا و ماهی که مقارن است با ولادت حضرت امام باقر(ع) گفت: امام باقر(ع) از آن جهت که به طرز شگفتی حقایق را شکافت به لقب باقر العلوم مفتخر گردید.

میرزایی با اشاره به دیدار جوانانی که عازم راهیان نور بودند با مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر بیشتر بودن استعداد و شکوفایی نسل جوان امروز از نسل اول انقلاب، عنوان کرد: جوانان مؤمن در این زمان بسیاری از خاک ریز های نظامی، علمی و فرهنگی را فتح کردند و به مراتب بیشتری،گوش به فرمان ولی زمان خود هستند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند، علت جنگ هشت ساله، ترس قدرت های جهانی از اثر گذاری انقلاب اسلامی بود، اظهار کرد: بعد از انقلاب اسلامی منافع استکبار به خطر افتاد و به همین جهت در صدد بر آمدند که به هر قیمتی این انقلاب را نابود کنند ولی با همه تلاشها حتی یک وجب از خاک این نظام هم نتوانستند در اختیار بگیرند.

خطیب نماز جمعه همچنین با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب اسلامی و سخنان معظم له که فرمودند، پرهیز از دنیا پرستی، اشرافی گری و کار و تلاش سخت مسئولان موجب رحمت الهی و تاثیر گذاری در مردم می شود، افزود: برای ایجاد عدالت اجتماعی، روحیه اشرافی گری باید در میان مسئولان کم رنگ شود.

امام جمعه شهرستان به حمله برخی از فریب خوردگان به سفارت خانه کشورمان در برخی از کشورهای اروپایی اشاره و تصریح کرد: اگر دستگاه دیپلماسی کشور با قاطعیت ورود پیدا کند و از این کشورها به سازمان ملل شکایت می کرد قطعا شاهد تکرار این حوادث نخواهیم بود.

میرزایی، انفعال و وادادگی را دلیل تکرار حوادث شمرد و از دولت، رفتاری مانند برخورد با قضیه سفارت عربستان در ایران را خواستار شد.

وی، با اشاره به افتخارات و پیروزی های متراکم انقلاب اسلامی در سال ۹۶ از جمله شکست هیمنه داعش، ناکامی پروژه های غرب علیه ایران، گسترش نفوذ الهام بخش انقلاب در منطقه، مشارکت شکوهمند مردم در انتخابات، تجدید میثاق مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با وجود مشکلات اقتصادی و حضور غیرتمندانه در شکست پروژه آشوب های اخیر، گفت: همه این افتخارات را باید به نام مردم ثبت و ضبط کرد، مردمی که ۲۹ سال است دست بیعت با ولی زمان خود امام خامنه‌ای دادند و بر میثاق خود استوار ماندند.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به ۲۵ اسفند سالروز رحلت حاج سید احمد آقا و اولین روز از سال ۱۳۸۸ رحلت همسر مکرمه امام (ره)، اظهار کرد: در طول دوران مبارزه، تبعید و انقلاب اسلامی و تا آخرین روز حیات امام راحل همواره همراه و همدم امام بودند.

امام جمعه پارسیان، با تأکید بر روز ۲۵ اسفند و بمباران شیمیایی حلبچه در سال ۶۶ توسط حکومت بعث که بیش از پنج هزار نفر کشته و زخمی شدند، بیان کرد: حادثه حلبچه و سکوت مجامع بین المللی لکه ننگی بر پیشانی مدعیان حقوق بشر شد.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به ایام عید نوروز و صله رحم از همه مسلمانان به جهت رعایت روز اول و سیزده فروردین به عنوان شهادت امام هادی(ع) و وفات حضرت زینب(س) و بر اهمیت مسأله محرم و نامحرم در دید و بازدید ها تأکید کرد.

کیش:توصیه رهبر معظم انقلاب است که مسئولان و علما از زندگی اشرافی گری بپرهیزند/ مسئولان و علما همطراز مردم زندگی کنند

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی اظهار کرد: سعی کنیم هر کاری انجام می دهیم همراه با موازین دینی باشد و دین در زندگی ما فصل الخطاب قرار گرفته و حرف اول و آخر را بزند.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال هاست که بر پرهیز از اشرافی گری تاکید دارند بر برخی محورهای سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و  افزود: از نگاه اسلام مسئولان باید در ردیف مردم عادی جامعه زندگی کنند و همطراز مردم باشند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان و علمای ما زندگی مناسب با شأن مسئولان اسلامی را رعایت کرده اند افزود: با این وجود گاه در گوشه و کنار دیده می شود که برخی اصول زندگی اسلامی را رعایت نکرده و زندگی اشرافی دارند که باید خود را اصلاح کنند.

امام جمعه کیش کار و تلاش سخت را توصیه دیگری از رهبر انقلاب عنوان کرد که به مسئولان و علما سفارش فرموده اند و ادامه داد: باید مسئولان و علما برای این کشور و مردم سخت کوشش کنند که موجب رحمت الهی می شود.

وی افزود: مسئولان اگر می خواهند نظر خدا را جلب کنند به فرمایش رهبر معظم انقلاب باید تلاش سخت و جهادی داشت باشند.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد: توصیه رهبری به علما این است که کار و کوشش از تبلیغ و سخنرانی کردن برتر است و علاوه بر سخنرانی و تبلیغ باید برای مردم کار کنند و مشکلات مردم را حل کنند که بی تردید موجب تقویت ایمان مردم شده و نگاه مردم را عوض می کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که من از مشکلات مردم مطلع هستم عنوان کرد: ایشان همواره به دنبال حل مشکلات مردم و جامعه بوده و هستند به ویژه مشکلات قشر مستضعف و امید است که این نصایح مدبرانه و دلسوزانه به کار گرفته شود.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نمازجمعه کیش با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه پرفیض و برکت رجب اظهار کرد: به تعبیر پیامبر گرامی اسلام( ص) ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه پیامبراسلام(ص) و ماه رمضان ماه امت پیامبر(ص) است.

وی افزود: ورود در ماه رجب و بهره گیری از فضیلت های این ماه که بسیار در کتب دینی بر فضیلت های آن تاکید شده است ما را برای ورود به ماه شعبان و ماه رمضان و شبهای پرفیض قدر آماده می کند.

امام جمعه کیش با اشاره به نزدیکی « لیله الرغایب» (شب آرزوها) در نخستین شب جمعه ماه رجب به جوانان توصیه کرد تا با استفاده از خیر وبرکت بی شمار این ماه، ساعت ها و لحظه هایی را با خدا خلوت کرده و با زبان خود با معبود راز و نیاز کنند زیرا خدا دوست دارد که جوان مومن با او صحبت و در دل کند.

وی بر استمرار و مداوم در ذکر و استغغفار در این ماه توصیه کرد و افزود: در این ماه که سه روز روزه به فرموده امام کاظم (ع) بهشت را بر مومن واجب می کند فراوان استغفار کرده و ذکر بگویید که رحمت الهی فراوان در آن است.

حجت الاسلام حسن زاده با تبریک ولادت امام محمد باقر(ع)، شهادت امام هادی(ع) در روزهای پیش رو را تسلیت گفت.

وی همچنین با تسلیت سالروز رحلت فرزند برومند و یادگار رهبر کبیر انقلاب سید احمد خمینی وی را یار وفادار امام و تابع محض رهبر معظم انقلاب دانست و برای وی از بارگاه الهی طلب رحمت و مغفرت کرد.

نمازجمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم مومن جزیره مرجانی کیش در مصلا اقامه شد.

حاجی آباد:در پست های مهم مدیران شایسته به کارگیری شود

حجت الاسلام مختار صادقی امام جمعه موقت حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران اظهار کرد: با توجه به روز ملی شدن صنعت نفت و به تاراج بردن سرمایه های کشور توسط اجانب و بیگانگان  ، دشمنان همیشه سعی در به تاراج بردن سرمایه های کشور ما داشتند.

صادقی افزود: به برکت انقلاب اسلامی ایران دست اجانب از این کشور کوتاه شد و لیکن تلاش دارند جلوی پیشرفت کشور را از هر طریق بگیرند . وی در ادامه  بیان داشت: به فضل خدا وند متعال این حرکت جوانانه ای که به فرمایش مقام معظم رهبری در کشور اتفاق افتاده است تمام خواب های همراه با طمع دشمنان نسبت به این مرز بوم را پریشان نموده است.

وی خطاب به مسئولین تاکید کرد: با انتساب مدیران شایسته در پست های مهم نسبت به رفع مشکلات معیشتی مردم کوشا باشند تا مردم طعم واقعی عدالت را بچشند.

صادقی اظهار داشت: همه ما مخصوصاً مسئولان وظیفه داریم که به مردم خدمت کنیم و مشکلات آنها را احساس و در راه حل آنها قدم برداریم و نباید به شرایط فعلی راضی بود.

سیریک:اقتصاد متکی به نفت اقتصادی پویا و پایدار نیست/آینده مردم بخاطر بی کفایتی برخی مسئولان در خطر است

حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک افزود: در حال حاضر بیشتر بودجه های عمرانی و جاری کشور براساس فروش نفت تنظیم می شود و متاسفانه علی رغم اینکه رهبر معظم انقلاب از سال ها پیش این مسئله را به مسئولان گوشزد و متذکر می شود ولی هنوز دولت مردان و مسئولان در اهتمام و توجه به زیر ساخت های اقتصاد مقاومتی  و جایگزینی نفت برای بودجه های کشور بی تفاوت و عملی مدیریت نمی کنند.

وی اظهار کرد: همه ما به درستی واقفیم که در آینده ای نزدیک نفت به پایان می رسد و باید جایگزین آن به درستی برنامه ریزی و مدیریت شود برای اینکه دشمنان نظام و انقلاب به خوبی می دانند که باید راههای دسترسی نظام انقلاب اسلامی به انرژی های پاک و هسته ای با فرافکنی و جوء سازی های تبلیغاتی دور کرد تا درآینده بتوانند بر جامعه ما مسلط باشند.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک ابراز کرد: حوزه علمیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حق مادری بر گردن نظام و انقلاب دارد و از این مراکز علمی و فرهنگی نگرش های و رویکردهای ارزشمند حسینی و فاطمی برای پرورش روح و روان  انسان رشد و ساخته می شود.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی اضافه کرد: مشکلات آب امروز یک مشکل جهانی است و برای خارج شدن از این بحران نیازمند به درایت و همت بلند مسئولان و فرهنگ مصرف مردم در جامعه برخوردار است.

وی با اشاره به حوادث جاده ای برخورد شتر با وسایل نقلیه در خیابان های شهرستان یادآورد شد: ما چقدر باید در جاده ههای شهرستان بوسیله شتران سرگردان قربانی بدهیم و شاهد بی خانمانی و بروز حوادث دلخراش باشیم تا مسئولان چاره اندیشی اساسی داشته باشند.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک تصریح کرد: در دین اسلام کارگر قرب دارد ارزش دارد عرق کارگر مثل خون شهید فی سبیل الله است و یاید امروز در جامعه ما که جامعه ای اسلامی است در راستای حفظ شان و منزلت این قشر زحمتکش و بی ادعا عدالت و انصاف رعایت شود.

میناب:مردم از وضعیت بد معیشت ناراحت هستند،مسئولان انتقاد پذیر باشند

حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر خطیب جمعه میناب در خطبه های نماز جمعه امروز تاکید کرد: مشکل امروز جامعه ما پریشانی است،مسئولان ما باید در انجام کارها سه شاخصه اولویت، اهمیت و ضرورت شناسایی کنند و بر مبنای این سه شاخصه برای خدمت به مردم تلاش کنند.

امام جمعه میناب افزود: عدم رعایت این سه شاخصه نه تنها کارها به سرانجام خوبی نمی رسد بلکه نوعی کپی برداری و وقت تلف کردن محسوب می شود.

حجت الاسلام معتمدی فر اظهار کرد: کار بر اساس این سه مقوله جای هیچ نقد و انتقادی برای مسئولان بر جا نخواهد گذاشت،انسان نباید در زندگی کاری انجام دهد که مجبور به عذر خواهی شود، فرهنگ عذرخواهی در جامعه ما نهادینه نشده است اعم از مسئولان و مردم،ما باید عذر پذیر و انتقاد پذیر باشند.

امام جمعه میناب گفت: ما به اندازه کافی زبان برای گفتن داریم ولی گوش شنوا برای شنیدن کم است، مسئولان گوش و چشم شوند تا مشکلات مردم را بشنوند و ببینند،مردم ما آنقدر فهیم هستند که اگر توجیه شوند می پذیرند، رئیس جمهور باید از خلاء ها بگوید تا برای مردم روشن سازی شود وقتی رئیس جمهور از خلاء ها نمی گوید دیگران سخنگو می شوند و کسی که نقد می کند نباید آنرا متهم کنیم .

وی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور و مسئولان مردم ما از وضعیت بد معیشتی و وضعیت بد فرهنگی ناراحت هستند از مسئولین استانی تعجبیم که آیا حرف مردم برای آنها اهمیت دارد یا نه، مسئولان به عقل و درایت مردم اهمیت قائل شوند.

امام جمعه میناب در جای دیگر با اشاره به افزایش نرخ زاد و ولد صهیونیست ها در منطقه افزود: نسل شیعه با امکانات و پول شیعه قطع نکنیم و برای ازدیاد نسل تلاش کند.

وی راهیان نور را یک مبارزه فرهنگی دانست و اذعان داشت: دشمن از هر فرصتی می خواهد به انقلاب و نسل آینده ما ضربه بزند لذا عزت، اقتدار ،امنیت، استقلال و آزادی ما مرهون دفاع مقدس است ما مدیون استخوان ها شهدا و خانواده های معزز شهدا هستیم، این ها سند های استقلال و آزادی ما هستند.

امام جمعه میناب افزود: یادواره شهدا باید در مسیر و کیفیت خودش قرار گیرد، دشمن می خواد با انواع حربه های فرهنگی جهاد و شهادت را در جامعه کمرنگ کند.

وی بیان کرد: نسل اول پهبادهای ایران از خاکرزهای جوانان ما در دفاع مقدس بلند شد.

خطیب جمعه میناب ادامه داد: دشمنان می خواستند جوانانی که به دنیا می آیند انقلاب اسلامی را دودستی تقدیم دشمن کنند، اما الان دشمنان با نسلی مواجه هستند که برای عقب راندن دشمن از نسل اول انقلاب نیز آماده تر هستند و برای رسیدن به این آرز لحظه شماری می کنند.

وی گفت: این نسل نه تنها در مقابل دشمنان انقلاب بلکه در مقابل مسئولینی که بخواهند پایشان از حد فراتر ببرند مقتدرانه می ایستند، تجزیه و تحلیل می کنند و پای ارزشهای انقلاب هستند.

امام جمعه میناب تاکید کرد: واقیات جنگ باید برای نسل جوان تبیین شود و حوادث جنگ باید در متون درسی چاپ و در مدارس و دانشگاه ما تدریس شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=468563
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر





  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل