به دنبال تاثیر گذاری با زبان بدن می گردیم/مهمترین عضو برای بازی های تلویزیونی چشم و نگاه است
+ پ -
به دنبال تاثیر گذاری با زبان بدن می گردیم/مهمترین عضو برای بازی های تلویزیونی چشم و نگاه است

مدرس تئاترگفت: می خواهیم به زبان بدن به جامعه بگوئیم اهل صلح باشید نه جنگ، سمت عدالت حرکت کنید نه ظلم. می توان بسیاری از واقعیت ها راگفت و بر افراد و جامعه تاثیر گذار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،  علیرضا خمسه مدرس و بازیگر تئاتر در نخستین کارگاه آموزشی بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی

با بیان اینکه زبان بدن گاهی لال ترین شکل گفتن است افزود: برای استفاده از دستور زبان بدن نیاز نیست جوان، زیبا، خوش اندام باشیم بلکه می توان پیر، نازیبا و بدشکل بود اما زبانی گویا داشت.
وی با تاکید بر اینکه کارکرد این هنر(زبان بدن) تنها در تئاتر نیست بلکه در جامعه است اظهار کرد: اگر نمی توانیم در جامعه تاثیرگذار باشیم برای این است که از هنر آناتومی و ریخت شناسی بی بهره هستیم.
این بازیگر سینما و تئاتر تمرکز بر احساسات و عواطف همچنین کنترل حرکات دست و پا و بدن را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید کنترل اندام ها در اختیار انسان باشد و عواطفی همچون عشق، نفرت، درد، شادی، وحشت و غم و اندوه را مدیریت کنیم.
وی به ویژگی های نوع نگاه در عرصه بازیگری پرداخت و تاکید کرد: مهمترین عضو برای بازی های تلویزیونی چشم و نگاه است. ما اسیر نگاه هنرپیشه های محبوب خود هستیم. می توان با نگاه مخاطب را مسحور خود کرد و تاثیری عمیق بر وی داشت.
این استاد تئاتر و بازیگری مهمترین چالش بازیگران جوان را نداشتن تجربه اجتماعی دانست و افزود: آن ها یک زندگی سطحی را گذرانده اند و بسیاری از مشکلات واقعی زندگی را هنوز درک نکرده اند. بسیاری از آن ها از عمق وجود گرسنگی، تشنگی و درد را لمس نکرده اند. با اندوخته های عاطفی ضعیف نمی توانیم بازی های بزرگ و عمیق داشته و تماشاگر را تحت تاثیر قرار دهیم.
وی تاثیر گذارترین حالت ها در انسان را سکوت خواند و خاطرنشان کرد: بیشترین تاثیر و عاطفه از طریق سکوت منتقل می شود. اندوخته های عاطفی ما باید آنقدر غنی باشد تا بتوانیم عواطف خود را در سکوت انتقال دهیم.
مدرس تئاتر جشنواره بین المللی دانشگاهی کشور تخیل در انسان را عنصری بسیار قوی برشمرد و تاکید کرد: بازیگری خواب دیدن و تخیل با چشمان باز است. بازیگری یک مراقبه است. بازیگری دمیده شدن و حلول روح در کالبدهای مختلف است.
وی با اشاره به اینکه جزیره زیبای کیش باید کانون فرهنگی شود گفت: باور داشته باشید که تئاتر تاثیرگذار است و بر این باور پا برجا باشید. جزیره کیش پتانسیل های خوبی برای هنر دارد و اگر من به جای مسئولان فرهنگی کیش بودم برگزاری حرکت های همانند این جشنواره را از دست نمی دادم.
خمسه آرامش خلاق، تخیل و تمرکز خوب، تنفس درست، تمرینات یوگا، شنا، پیاده روی ، نظم و سحرخیزی را از مجموعه ای از مهارتهای بازیگری برشمرد و افزود: ما آرامش خلاق داریم نه اضطراب خلاق. ما بازیگرانی داریم که فکر می کنند اضطراب به آنان دست مایه قوی در بازیگری می دهد.
وی همنوایی با طبیعت را مهم خواند و گفت: بیایید با طبیعت همنوا شویم، طبیعت می گوید بیداری، فعالیت، طراوت. ما عنصری از طبیعت هستیم و خواب و هشیاری ما باید همانند طبیعت باشد و با طبیعت همراه شویم.
بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی کشور با برگزاری نخستین کارگاه آموزشی پانتومیم و زبان بدن با حضور علیرضا خمسه مدرس و بازیگر تئاتر و سینما و چهار اجرا به میزبانی جززیره کیش در سالن هتل شایگان آغاز به کار کرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff