مدرسه 25 ساله روستای دستگرد درگاز بشاگرد در آستانه تخریب کامل /احتمال زیر آور رفتن 160 دانش آموز در سایه بی تدبیری مسئولان
+ پ -
مدرسه ۲۵ ساله روستای دستگرد درگاز بشاگرد در آستانه تخریب کامل /احتمال زیر آور رفتن ۱۶۰ دانش آموز در سایه بی تدبیری مسئولان

مجتمع آموزشی شهید علم الهدی روستای دستگرد درگاز از توابع شهرستان بشاگرد با قدمت ۲۵ ساله در آستانه تخریب کامل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ روستای دستگرد درگاز  از بزرگترین و پرجمعیت ترین روستای بخش گوهران است که با مشکلات فراوانی مواجه است.

سید محسن موسوی مدیر مجتمع شهید علم الهدی روستای دستگرد بشاگرد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده در این باره گفت: این مجتمع آموزشی دارای ۴ مدرسه ابتدایی و یک متوسطه اول می باشد مدرسه متوسطه  اول رازی سرمجتمع است و مدرسه های شهید رضا دهقانی دستگرد درگاز ؛ سلمان فارسی گوروی ؛ بیت المقدس تریش ؛ امام حسین کارگنجی مدارس تحت پوشش مجتمع شهید علم الهدی می باشند.

 

۱۶۰ دانش آموز مشغول به تحصیل در مدرسه تخریبی

این مدیر مجتمع افزود:۶۰ نفر دانش آموز در مدرسه متوسطه اول رازی مشغول به تحصیل هستند در مدارس ابتدایی تقریباً ۱۰۰نفر مشغول به تحصیل می باشند و در مجموع ۱۶۰ دانش آموز در این مجتمع مشغول به تحصیل در مدرسه تخریبی هستند.

وی بیان داشت: در مقطع متوسطه به جز دانش آموزان این چهار روستا،(دستگرد درگاز، گوروی،کارگنجی،وتریش) دانش آموزانی از روستاهای موردان بند بارک و دربند صلاح هم حضور دارند.

 

مدرسه ۲۵ ساله روستای دستگرد درگاز در آستانه تخریب است‌

موسوی به مشکلات این مجتمع آموزشی اشاره کرد و گفت:ساختمان مرکز مجتمع که مدرسه رازی ضمیمه دبستان شهید رضا دهقانی است ساختمانی تخریبی و غیر قابل استفاده و خطرناک است چون علیرغم سن کم ساختمان که مربوط به دهه ۷۰ است ولی به خاطر نداشتن نظارت کافی در زمان ساخت ساختمان سنگی ملاتی بدون،شناژبندی و رعایت اصول اولیه ساختمان سازی ساخته شده به طوری که نما کامل از ساختمان فاصله گرفته و حتی دو ضلع آن کاملا فرو ریخته است.

 

ساختمان مدرسه روستای تریش بشاگرد کاملاً فرسوده است

مدیر مجتمع شهید علم الهدی روستای دستگرد بشاگرد ادامه داد: ساختمان مدرسه روستای تریش کاملاً فرسوده است و از آنجایی که ساختمان برروی یک زمین تسطیح شده بنا شده که یک قسمت آن خاک ریزی و یک قسمت بر روی قسمت خاک برداری شده بنا شده است که با نشست قسمت خاک برداری شده ترک بزرگ در ساختمان ایجاد شده که بسیار خطر ناک است که هر لحظه ریزش این مجتمع امکان پذیر است.

وی به مشکلات آب و برق این مجتمع آموزشی پرداخت و خاطر نشان کرد: هر چهار مدرسه با مشکل آب مواجه هستند و برق مدارس کارگنجی و تریش کنتور برق ندارند و از برق غیر مجاز استفاده می شود.

 

فقر سرانه فضای آموزشی در مدارس شهید علم الهدی روستای دستگرد بشاگرد
موسوی تصریح کرد: سرانه این مدرسه با توجه به بضاعت مردم سال گذشته برای تامین حتی کاغذ با مشکل مواجه بودیم چون کل سرانه مجتمع  ۲۰۰ هزار تومان بود که واقعا پول ماژیک وایت برد و گچ تحریر ۵ مدرسه بیشتر از آنهاست.

مدیر مجتمع شهید علم الهدی روستای دستگرد بشاگرد با بیان اینکه در تهیه وسایل و تجهیزات آموزشی ؛ ورزشی و کمک آموزشی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم؛ اظهار کرد: در بحث وسایل کمک آموزشی و کتابخانه و آزمایشگاه با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

 

ترک تحصیل دانش آموز در سایه کمبود فضای آموزشی

وی با اشاره کمبود فضای آموزشی این روستا ؛ گفت: ترک تحصیل فرزندان این روستاها که بعد از دوره ی راهنمایی و متوسطه اول در حال حاضر به علت دوری از خانواده برای ادامه تحصیل در دوره دوم دبیرستان مجبور به ترک تحصیل می شوند که خود این عمل باعث از بین رفتن انگیزه ی دانش آموزان ما شده است.

موسوی در پایان افزود: ﺍﺯ ﻣﺴﺌﻮلان ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ و شهرستانی ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﺑﻪ روستای دستگرد درگاز بشاگرد آمده ﻭ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺭﺍ ﺭﺳﯿﺪﮔﯽ ﮐﻨﻨﺪ.

باباخانی معاون فرماندار شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده در خصوص کمبود آب در مجتمع آموزشی شهید علم الهدی روستای دستگرد درگاز ؛ افزود: پروژه آبرسانی به روستای  دستگرد درگاز در حال انجام است که امسال اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون تومان برای انتقال خط آب این روستا تخصیص داده شده است که تا پایان سال این پروژه به بهره برداری می رسد.

روستای دستگرد درگاز بخش گوهران از توابع شهرستان بشاگرد با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ نفر از بزرگترین و پرجمعیت ترین روستای بخش گوهران در ۳۵ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.

 

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff