مدرسه کوه مبارکه جاسک به دلیل به حد نصاب نرسیدن دانش آموزان افتتاح نمی شود
+ پ -
مدرسه کوه مبارکه جاسک به دلیل به حد نصاب نرسیدن دانش آموزان افتتاح نمی شود

رئیس اداره آموزش و پرورش جاسک گفت: با به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان در کوه مبارکه مدرسه متوسطه این روستا در سال تحصیلی جاری تاسیس نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابراهیم کریمی،رئیس اداره آموزش و پرورش جاسک در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز اظهار داشت: در سال های تحصیلی ۹۳و ۹۴ اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان برنامه های خوبی در مقابله با ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل اجرا کرده که آموزش و پرورش جاسک هم در این سالیان اخیر توانست رتبه خوبی از لحاظ جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل و ترک تحصیلی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه بدست آورد .

کریمی گفت: در سال گذشته برای مقابله با ترک تحصیل و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق دوردست و صعب العبور روستایی ۱۰ مدرسه متوسطه اول از طریق غیر دولتی شروع به کار کرده اند که از این روش فقط توانستیم ۴۸۳ نفر دانش آموز را به پای سیستم تعلیم و تربیت بیارویم.

رئیس اداره آموزش و پرورش  با اشاره به نبود مدرسه متوسطه و ترک تحصیل دانش آموزان گفت: روستای کوه مبارک از مجموع سه روستای مغ قنبر ، مغ سنگر و مغ رحمت تشکیل شده است که دانش آموزان متوسطه ی این روستا ها از طریق روستا مرکزی در مدارس روستای گنگان تحصیل می کنند که با روستای کوه مبارک حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد.

کریمی ادامه داد: از طرفی برای تاسیس مدارس متوسطه در سه روستای کوه مبارک باید دانش آموزان با تفکیک جنسیت دختر و پسر به حد نصاب یعنی ۶۰ نفر برسند این در حالی است که تمام دانش آموزان ابتدایی سه روستای کوه مبارک با احتساب دختر  و پسر ۷۴ نفر هستند که مثلاً در پایه های هفتم پسر و دختر از هر سه روستا ۵ و ۴ نفر هستند که بدین صورت امکان تاسیس مدارس متوسطه در روستای های کوه مبارک وجود ندارد و آموزش و پرورش برای تحت پوشش قرار دادن این دانش آموزان از سرویس روستا مرکزی استفاده کرده است.

کریمی ادامه داد: مجموعه  آموزش و پرورش جاسک تمام تلاش خود را در جهت کاهش نرخ بازمانده از تحصیل و ترک تحصیل بکار خواهد بست همانگونه که در سال گذشته در کاهش این شاخص ها رشد داشته است چنانچه اگر در جایی از روستاها تعداد دانش آموزان به حد نصاب هم نزدیک شوند آموزش و پرورش این توانایی دارد که مدرسه متوسطه را تاسیس کند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff