مدرسه فوتبال کشار زیباترین فعالیت قرارگاه هاى تحول محلات بود

دبیر قرارگاه تحول محلات حیدر کرار کشار گفت: مدرسه فوتبال کشار زیباترین فعالیت قرارگاه بود زیرا توشه ای برای آینده روستا است ، یک بچه ورزشکار، مومن و درسخوان در آینده موفقیت روستا را تضمین می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدى خورسنجابى فرمانده جوان پایگاه مالک اشتر و دبیر قرارگاه تحول محلات حیدر کرار کشار در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: از سال ۹۸ پس از طی یک دوره کوتاه مدت ، قرارگاه هاى طرح تحول محلات راه اندازی شد و از همان ابتدا همه بسیجیان محله خودجوش پاى کار آمدند.

خورسنجابى به میز خدمت که یکی از برنامه های قرارگاه هاى تحول محله کشار بوده اشار داشت و افزود: با هماهنگی مسئولین روستا، دهیاری و اعضای شورا و از طریق دبیر قرارگاه ناحیه و فرماندهی و مسئولین مربوطه جهت پاسخگویی به مشکلات مردمی میز خدمت راه اندازی کردیم و هدف از میز خدمت شناسایی و رفع مشکلات مردم که با حضور مسئولین در منطقه موفق شدیم بخش هایى از مشکلات مردم محله را حل نماییم.

دبیر قرارگاه تحول محلات حیدر کرار کشار ادامه داد: با حضور در جمع مردم و ایجاد سامانه مجازی مشکلات محله را شناسایی و جمع بندی کردیم
و در هر زمینه که مشکلات بیشترى احساس شد به بررسى پرداختیم.

وى با بیان اینکه حضور مسئولین در منطقه باعث رفع برخى مشکلات روستا شده است ، عنوان کرد:
با حضور مسئولین مشکلاتی از قبیل تعویض تیر برق های فرسوده و اصلاح روشنایی معابر ، مشکلات شبکه بهداشت و درمان، کمبود پزشک و خدمات آزمایشگاهی بررسی شد ،
مشکلات اینترنت بررسى شد و تغییر شبکه روستایی به فیبر نوری سراسری اتصال پیدا کرد ،
بهبود کیفیت و کمیت آب و نوبت دهی و قسطی نمودن قبض های مشترکان مبالغ بالا انجام شد ،
مشکلات راه و شهر سازی و اختصاص زمین به جوانان در شهرک جدید روستا از دیگر اقدامات انجام شده بود.

خورسنجابى به یکى از زیبا ترین فعالیت هاى قرارگاه اشاره داشت و اظهار کرد: مدرسه فوتبال زیبا ترین بخش کار بود چون توشه ای برای آینده روستا است ، یک بچه ورزشکار، مومن و درسخوان در آینده موفقیت روستا را تضمین می کند.
و عمده فعالیت های قرارگاه در حیطه فرهنگی اجتماعی راه اندازی همین مدرسه فوتبال با حضور ۱۳۰نوجوان که در کنار فوتبال به مدرسه، خانواده، مسجد
نیز اهمیت مى دهند مى باشد ، بدین صورت که یک شاگرد این مدرسه اول باید مسجدی باشد، به خانواده احترام بگذارد و از آنها کسب اجازه کند و در مدرسه درس هایش را بخواند وپیشرفت داشته باشد تا بتواند در مدرسه فوتبال شرکت کند.

فرمانده پایگاه مالک اشتر کشار به دیگر برنامه هاى قرار گاه اشاره داشت و گفت: معرفی آسیب دیدگان مواد مخدر به کمپ های ترک اعتیاد با رضایت خود و خانواده و تشکیل حلقه های صالحین آموزشى ویژه خانواده از دیگر برنامه هاى قرارگاه تحول محلات مى باشد.

خورسنجابى خاطر نشان کرد: فعالیت هاى قرارگاه توسط خود مردم ارائه می شود و خودشان کارها را بدست میگیرند و جوانان میتوانند در این برنامه حضور پیدا کنند و برنامه داشته باشند و ما نقش حامی را داریم.

وى با بیان اینکه قرارگاه تحول محلات باعث شور و نشاط خاصى در محله شده است گفت: امسال برنامه ریزی راه اندازی بازارچه محلی را داریم و ان شاء الله بعد این وضعیت کرونایى برنامه ریزى هایى در جهت افزایش شور و نشاط بیشتر در محله را خواهیم داشت.

انتهای پیام/