مداحان در معرض ابتلا به سرطان حنجره هستند/ «شکر تیغال» درمان‌گر گرفتگی صدا
+ پ -
مداحان در معرض ابتلا به سرطان حنجره هستند/ «شکر تیغال» درمان‌گر گرفتگی صدا

یک محقق طب سنتی با اشاره به خطر گرفتگی صدا در مداحان بیشتر از خوانندگان گفت: اگر مداحان یک سری نکات را رعایت نکنند به سرطان حنجره مبتلا می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فاطمه جوادی، خطر گرفتگی صدا را در مداحان بیشتر دانست و اظهار کرد: مداحان نسبت به کسانی که خوانندگی می‌کنند بیشتر در معرض ناراحتی‌های تار‌های صوتی قرار می‌گیرند و باید در تغذیه خود و رعایت یکسری نکات احتیاط بیشتری کنند.

وی ادامه داد: در مدح ائمه خواندن امر مقدسی است اما باید مداحان طوری مداحی کنند که آسیب جدی به سلول‌های حنجره وارد نشود و در صورت زیاده‌روی و رعایت نکردن برخی نکات، احتمال این‌که به سرطان حنجره مبتلا شوند دور از ذهن نیست.

شکر تیغال بخورید

این محقق طب سنتی؛ گیاه «شکر تیغال» را درمان گرفتگی صدا دانست و افزود: گیاه «شکر تیغال» برای گرفتگی صدا و درمان آن بسیار معجزه بخش است و متاسفانه کمتر افراد اسم این گیاه و کاربرد آن را شنیده‌اند و دمنوش مناسبی برای مداحان است که در عطاری‌ها موجود بوده و نحوه مصرف آن بر روی بسته درج شده است.
جوادی تصریح کرد: گیاه چهار تخمه، تره و تره فرنگی، دمنوش گل ختمی دمنوش‌های معجزه‌آسایی برای گرفتگی صدا در مداحان است که بهتر است پس از مداحی کردن این دمنوش‌ها را بنوشند.
وی با اشاره به مواد تحریک‌زا و ضرر آن برای مداحان گفت: مواد غذایی تحریک‌زا مثل ادویه‌جات، چربی و آب یخ بهتر است مصرف نشود که در تخریب و گرفتگی صدا اثرگذار است.
این محقق طب سنتی درباره صاف کردن گلو که عادت برخی افراد شده است، اظهار کرد: دمای معده برخی افراد بسیار سرد است که در این حالت بخار و رطوبت به سمت حلق بالا می‌رود که بهترین راه درمان پایین آوردن دمای سرد معده با مصرف گرمی جات و به خصوص گیاه معجزه آسای «شکر تیغال» است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff