مختل شدن تعهدات اشخاص با رواج فراغت مجازی  
+ پ -
مختل شدن تعهدات اشخاص با رواج فراغت مجازی  

فضای مجازی تعهدات شغلی، اقتصادی و وظایف شخصی، خانوادگی، تحصیلی و اجتماعی را به فراغت مجازی تبدیل کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، اینترنت مشخص ترین نماد این عصر است، که اساسی ترین سهم را در اوقات فراغت مجازی داردکه رهایی شخص از تعهدات شغلی، اقتصادی و وظایف شخصی، خانوادگی، تحصیلی و اجتماعی با استفاده از فضای مجازی، فراغت مجازی را می سازد.

امروزه دشمن از مسیری نفوذ پیدا کرده است که اگر در طول تاریخ کمی دقت داشته باشم می بینیم که این مسیر تکراری است چرا که در تاریخ ۸۰۰ ساله کشور مسلمان نشین آندولس از همین راه فرهنگی نفوذ کردند و همین امر باعث شکست اسلام و نابودی آن دراین تاریخ ۸۰۰ ساله شد.

شهید مطهری در باره این کشور می گوید: اندلس اسلامى یک تجربه بسیار روشن در این زمینه است؛ اندلس اسلامى یک مهد بزرگ تمدن اسلامى است، دنیاى مسیحیت خودش را در مقابل این مهد تمدن ناتوان مى‏بیند که تاب و توان مقابله نظامی با آن را ندارد لذا زمانی که می بیند نمى‏تواند کارى از پیش ببرد چون انسانهایش انسانهاى درستى هستند، نقشه مى‏کشد، نقشه فساد اخلاقی به شکلی که فاسد شدن اخلاق جوانان را موفقیت خودشان جلوه می دهند.

از راه زن و شراب وارد مى‏شوندو شروع کردند وسائل مشروب سازى فراهم کردن و مشروب رایگان در اختیار مسلمانان قرار دادن ، تاکستانها به وجود آوردند براى مشروب و شرابش را وقف [مسلمین‏] کردند.

عادی سازی روابط دختر و پسر ، پرکردن اوغات فراقت افراد با زمینه های گناه، شایعه پراکنی، جاسوسی، سوء استفاده و… از جمله آسیبهای فضای مجازی و برنامه های ارتباط جمعی است که اگر در آن دقتی نشود می تواند مخرب بنیان ها و آرمانهای اعتقادی و فرهنگی ما باشد.

اگر با کمی دقت به سطح دسترسی این برنامه های ارتباط جمعی نگاهی کنیم می بینیم این برنامه ها تقریبا به ۳۷ مورد از قسمتهای گوشی هایمان با اجازه ای که خودمان در هنگام نصب داده ایم دسترسی دارد و به عنوان یک جاسوس حرفه ای در گوشی ما مشغول فعالیت است.

صیادان اینترنتی افرادی آگاه و آشنا با فناوری های نوین هستند که با هنرمندی تمام خود را افرادی موجهمعرفی می کنند و چون در فضای مجازی امکان شناسایی آنها وجود ندارد، از کاربران ساده و ناآشنا به این محیط سوء استفاده می نمایند.

موارد سوء استفاده ی این افراد در فضاهای مجازی علاوه بر سو استفاده های جنسی و مالی بهموضوعاتی همچون همسریابی، دوست یابی، سرمایه گذاری های اقتصادی با در آمد کلان و زود بازده، تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور و مسافرت به دیگر کشورها مرتبط می شود، حتی در بسیاری از وبلاگ ها و رسانههای اجتماعی مجازی، مقولات خطرناکی مانند سست نشان دادن بنیان خانواده، معمولی نشان دادن رخدادهایی مثلسردی روابط زن و شوهر، طلاق، همجنس گرایی و … به چشم می خورد.

محتوای این گونه وبلاگ ها و برنامه های ارتباط جمعی  به طور معمول مشابه است و همه ی آنها به ترویج دین زدایی و باورهای فمینستی می پردازند و خصلت های جوان مسلمان را هدف قرار می دهند.

این گونه وبلاگ ها و موضوعات مطرح شده در آنها به سرعت مورد استقبال جوانان قرار می گیرند، شاید بتوان علت جذب جوانان کشور به این گونه فضاهای مجازی را عدم دسترسی آسان به امکانات تفریحی یا هزینه های بالا برای استفاده از آنها بیان نمود.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff