محله ای که مسجد فریاد رس اهالی آن است

حجت‌الاسلام عبادی گفت: مردم محله اسلام آباد در زمان بروز مشکلات، به مسجد روی می آوردند و ما نیز به عنوان صدای مردم این محله، مسائل و مشکلات شان را به مسئولان مربوطه منتقل می کنیم. علاوه بر آن، در قرارگاه تحول محله موفق شدیم اغلب مسئولانی که مردم به آسانی به آنان دسترسی نداشتند را به مسجد محله دعوت کنیم تا مسائل و مشکلات مردم محله را بررسی و به آنها رسیدگی کنند.

حجت‌الاسلام عبادی،  امام جماعت مسجد سلمان فارسی محله اسلام آباد در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: قرارگاه تحول محله اسلام آباد که زیر نظر سپاه پاسداران تشکیل شده، به نقاط مهم و اصلی درون محله پرداخته و از بدو تشکیل تاکنون تحول عظیمی در این محله ایجاد کرده است.

وی از قرارگاه تحول محله به عنوان نقطه عطفی بین مسجد، سپاه، ارگان های دولتی و مردم محله اسلام آباد نام برد و افزود: این قرارگاه، زمینه ای ایجاد کرده که مردم تمام مشکلات خود را درون مسجد محله اسلام آباد مطرح و برطرف شود.

امام جماعت مسجد سلمان فارسی محله اسلام آباد با بیان اینکه مشکلاتی از قبیل طلاق دامنگیر برخی خانواده ها شده است، تصریح کرد: از این رو شورای حل اختلاف، رسیدگی به چنین مشکلاتی را به مساجد واگذار کرده و خانواده ها را معرفی می کند؛ سپس معتمدین محله و مسجد با میانجی‌گری و صحبت با طرفین، آنان را به صلح و سازش دعوت می کنند.

مردم محله اسلام آباد در زمان بروز مشکلات، به مسجد روی می آوردند

عبادی اضافه کرد: مردم محله اسلام آباد در زمان بروز مشکلات، به مسجد روی می آوردند و ما نیز به عنوان صدای مردم این محله، مسائل و مشکلات شان را به مسئولان مربوطه منتقل می کنیم. علاوه بر آن، در قرارگاه تحول محله موفق شدیم اغلب مسئولانی که مردم به آسانی به آنان دسترسی نداشتند را به مسجد محله دعوت کنیم تا مسائل و مشکلات مردم محله را بررسی و به آنها رسیدگی کنند.

وی بیان داشت: مردم محله اسلام آباد به مسئولان قرارگاه تحول محله اعتماد کامل پیدا کرده اند چراکه تمام مسئولان این قرارگاه از بطن همین محله بوده و همین امر سبب شده تا مردم با اعتماد کامل، مشکلات خود را با مسئولان قرارگاه تحول محله در میان بگذارند.

امام جماعت مسجد سلمان فارسی با تاکید بر اینکه مردم محله اسلام آباد به عنوان محله ای بی بضاعت؛ صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته اند، از تشکیل موسسه نیکوکاری بنام «سلمان فارسی» در مسجد محله خبر داد و گفت: این موسسه نیکوکاری، روزانه به خانوارهای نیازمند، رسیدگی می کند و با توزیع بسته های معیشتی و تامین لوازم برودتی به آنان یاری می رساند.

وی افزود: برادران بسیجی فعال در مسجد سلمان فارس محله اسلام آباد، تمامی دغدغه شان این است که مشکلات مردم محله را رفع و باری از مشکلات را از دوش مردم بردارند و این ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی به رفاه کامل دست یابند. بسیجیان در قرارگاه تحول محله اسلام آباد می کوشند تا رفاه مردم را تامین کنند همان کاری که وظیفه مسئولان دولتی است.

۱۵۰ خانوار نیازمند محله اسلام آباد زیر چتر حمایتی موسسه نیکوکاری سلمان فارسی

امام جماعت مسجد سلمان فارسی محله اسلام آباد ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۵۰ خانوار نیازمند محله اسلام آباد زیر چتر حمایتی موسسه نیکوکاری سلمان فارسی قرار گرفته اند. این موسسه با همکاری سایر موسسات، به رفع مشکلات مردم در دیگر محلات نیز پرداخته اند.

عبادی بیان کرد: برادران بسیجی در شرایط شیوع ویروس کرونا، از همان ابتدای شیوع این ویروس، شروع به ضدعفونی کردن معابر محله کردند. علاوه بر آن، با کمک موسسه نیکوکاری سلمان فارسی، به مشکلات معیشتی آسیب دیدگان ناشی از کرونا نیز رسیدگی کرده و با جمع آوری و توزیع این بسته ها، به یاری خانوارهای نیازمند شتافتند.

وی به اجرای طرح «شهید سلیمانی» در محله اسلام آباد اشاره داشت و اضافه کرد: این طرح در سه بخش اعم از نظارتی، حمایتی و مراقبتی در محله به اجرا درآمد و مجریان این طرح، تمام تلاششان این بود تا نظارت کامل بر اجرای این طرح داشته باشند.

امام جماعت مسجد سلمان فارسی محله اسلام آباد تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی به عنوان طرحی پایلوت، به خوبی در استان هرمزگان اجرا شد و مسئولان از سایر شهرستان ها و حتی استان های دیگر، اولین جایی که حضور می یایند محله اسلام آباد است و طرح و ایده های بچه های این محله را در استان و شهرستان خود اجرایی می کنند.

عبادی در بخش پایانی سخنان خود گفت: تمام دغدغه مان این است که با تأسی از روایات ائمه اطهار (ع) مشکلات مردم را حل کنیم  و به مردم خدمت رسانی کنیم. از این رو تا جایی که در توان داریم با استفاده از ظرفیت بسیجیان محله اسلام آباد، مشکلات مردم را رفع کنیم. از مسئولان نیز برای حل و فصل مسائل و مشکلات مردم محله، درخواست یاری و کمک داریم.

انتهای پیام/