تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 500910
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۱۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو با نویسنده کتاب« از حدیث نبوی تا خلیج فارس»؛

محقق هرمزگانی که خلیج فارس را از منابع دینی اثبات کرد /جعل نام خلیج فارس بزرگترین جعل قرن است+سند

پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس با بیان اینکه جعل نام خلیج فارس بزرگترین جعل قرن است، گفت: در راستای بزرگترین جعل تاریخی یعنی تغییر نام خلیج فارس، مردم و مسئولان ایران اسناد متعدد و معتبر تاریخی در اختیار جهانیان قرار دادند، اما سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است.

محقق هرمزگانی که خلیج فارس را از منابع دینی اثبات کرد /جعل نام خلیج فارس بزرگترین جعل قرن است+سند

نیما صفا درگیری، پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به اصالت خود، اظهار کرد: بنده دانشجو دکتری حقوق، اهل و ساکن بندرعباس، پژهشگر در حوزه های مختلف ایران شناسی و نویسنده کتاب« از حدیث نبوی تا خلیج فارس» هستم.

پژوهشگر و نوسینده حوزه خلیج فارس با بیان اینکه تحقیقات در حوزه خلیج فارس را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است، گفت: ۵۰۰ کتاب از منابع عربی در بسته های مختلف تاریخی، اجتماعی، کتب دینی و تفسیر قرآن برای اثبات حقانیت خلیج فارس مطالعه کرده ام که در همه آنها از خلیج فارس با عنوان های بحر فارسی یاد شده بود.

صفادرگیری با بیان اینکه جعل نام خلیج فارس بزرگترین جعل قرن است، گفت: از گذشته تا کنون پژوهشگران فراوانی با استفاده از کتاب ها و اسناد مختلف، کتیبه ها و نقشه ها بر اثبات خلیج فارس صحه گذاشته اند اما هیچ نویسنده ای با استفاده از منابع دینی این موضوع را اثبات نکرده بود.

وی با تاکید بر اینکه از کتاب های معتبر اهل سنت حدیث پیامبر(ص) درباره خلیج فارس استخراج کرده است، عنوان کرد: «مسند ابی‌ یعلی الموصلی» کتابیست که در آن پیامبر طی حدیثی می‌فرماید «دجال در دریای فارس و روم نیست» و سه بار بر این موضوع تاکید می‌کند؛ در کتاب «حدیث زهری» و «سنن ابی‌داوود» باز هم این حدیث با اندکی تغییرات بیان شده است.

نویسنده کتاب« از حدیث نبوی تا خلیج فارس» تصریح کرد: سال ۱۳۹۲ در جشنواره ملی خلیج فارس از اسناد مذهبی به دست آمده از منابع اهل سنت درباره اثبات نام خلیج فارس رونمایی و در نهایت به چاپ رسید.

صفادرگیری با اشاره به انگیزه خود از پژوهش درباره اثبات نام خلیج فارس گفت: در سال ۱۳۸۹ هنگامی که به حج دانشجویی اعزام شده بودم در بازدید از موزه مدینه نام خلیج فارس در نقشه ها جعل شده بود و این موضوع جرقه ای را در ذهنم ایجاد کرد تا اینکه در سال ۱۳۹۰ طی سفری که به کربلای معلا نیز داشتم بازهم جعل خلیج‌فارس را در ساخت هتلی در این شهر دیدم و مصمم شدم که در منابع عربی جستجو کنم تا خلیج فارس را اثبات کنم.

این پژوهشگر و نوسینده خلیج فارس اظهار کرد: برای اثبات وجود احادیث پیامبر(ص) در منابع دینی اهل سنت به علما و بزرگان اهل تسنن مختلفی مراجعه کردم که همه آنها ضمن تاکید این موضوع از آن نیز حمایت کردند.

صفا درگیری با بیان اینکه نظرات مراجع مختلف را در مورد حقانیت خلیج فارس جویا شده است ، گفت: در سال ۱۳۹۲ به پیشگاه مراجعه قم رفتم و اسناد موجود را ارائه دادم و آنها پس از بررسی فتواهای مختلف مبنی بر جعل نام خلیج فارس صادر کردند.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ دفاع از خلیج فارس در بعد ملی و مذهبی ایجاد شد، عنوان کرد:  پیش از آن مراجع تقلید و بزرگان تشیع و اهل سنت به آن ورود نکرده بودند و با این حرکت دفاع ملی و مذهبی از نام خلیج فارس صورت گرفت.

این پژوهشگر و نوسینده خلیج فارس با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ در جشنواره روز ملی خلیج فارس از کتاب«« از حدیث نبوی تا خلیج فارس» رونمایی شد، تصریح کرد: این کتاب با دارا بودن اسناد تاریخی، ملی و مذهبی برای روشن سازی اثبات نام خلیج فارس منتشر شده است.

صفا درگیری خاطر نشان کرد: در راستای بزرگترین جعل تاریخی یعنی تغییر نام خلیج فارس، مردم و مسئولان ایران اسناد متعدد و معتبر تاریخی در اختیار جهانیان قرار دادند، اما سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=500910
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,599 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی