محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی در سیریک برگزار شد+ تصویر
+ پ -
محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی در سیریک برگزار شد+ تصویر

مراسم محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی و قاری حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) عبدالجلیل اشرفی در محل مسجد امام حسین (ع) شهر بندر کوهستک با شرکت جمع کثیری از مسئولین و مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه اعم از شیعه و سنی با استقبال پرشور و شعف برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازآذینی ؛ این محفل نورانی به همت کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسین (ع) شهر بندر کوهستک از سری برنامه های جنبی نخستین دوره از مسابقات سراسری قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی کشور است.
در این محفل نورانی که با استقبال بسیارخوب مردم همراه بود با قرائت یکی از قاریان نوجوان کانون امام حسین (ع)و اجرای سرود توسط گروه سرود دختران کانون فرهنگی هنری مسجدصاحب الزمان (عج) و سخنرانی روحانی مستقر در شهر بندر کوهستک برگزار شد.
فرماندار شهرستان سیریک نیز در این محفل ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: تمسک به قرآن را موجب سعادت و رستگاری دانست و از اهتمام کانون های فرهنگی هنری مساجد نسبت به ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه قدردانی و تشکرکرد.
سعید الله مبارکی ابراز داشت: قرآن دارای ویژه گی گسترده و بی شماری است و نقش برجسته دیگر قرآن برای جامعه بشری این است که ظرفیت جهان شمولی دارد و پیام های آن برای تمام مصلحان جهان و حافظان حقوق بشر، قابل اعتنا و کاربردی است.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اذعان داشت: رسالت علم ساخت جهان و رسالت قرآن، رشد ایمان و جهت دهی به حرکت انسان است و با توجه به اسارت علم در دست برخی از انسان های آلوده به قدرت و ثروت و فزون خواه، ضرورت پایبندی به کتاب آسمانی به دور از تحریف و یک مکتب الهی برای همه انسان ها آشکار شده است.
وی با اشاره به میزبانی روستای روتان از مسابقات قرآنی مساجد روستایی کشور تصریح کرد: شهرستان سیریک در بخش قرآنی از ظرفیت های خوبی برخوردار است که با این اتفاق خجسته و مبارک زمینه برای معرفی روستا ، بخش بمانی و شهرستان سیریک برای کشور فراهم خواهد شد.
مبارکی با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت است اظهار داشت: قرآن در همه زمینه های زندگی برنامه دارد و برای سلامت جامعه باید از آموزه های قرآنی در حوزه های مختلف اجتماعی، بهداشتی، فرهنگی، اقتصادی و … استفاده کنیم.
وی ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از برنامه های فرهنگی قرآنی در سطح روستاها و شهرستان بر تداوم برنامه های قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان تاکید کرد.
فرماندار سیریک اضافه کرد: استقبال گسترده جامعه شیعه و اهل سنت شهر بندر کوهستک از این محفل نورانی نشان دهنده اتحاد، همدلی و همراهی مردمان این خطه از ایران اسلامی به خوبی نشان داده است.

14 1 2 3 4 14 4 9 8 7 6 10 11 12 13

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff