محرومیت قطب اقتصادی ایران از سیستم بی آر تی/ افزایش مشکلات حمل و نقل عمومی نتیجه بی توجهی مسئولان است

+ پ -
محرومیت قطب اقتصادی ایران از سیستم بی آر تی/ افزایش مشکلات حمل و نقل عمومی نتیجه بی توجهی مسئولان است

امروزه در بسیاری از مناطق کشور برای حل مشکل ترافیک در شهرها و استان ها از سیستم اتوبوس پرسرعت( بی آر تی) استفاده می شود اما هرمزگان بعنوان پایتخت حمل و نقل کشور با وجود حجم بالای مهاجر پذیری و افزایش نرخ کرایه های تاکسی از این سرویس حمل و نقل بی بهره مانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بی آر تی (BRT)یک سیستم اتوبوس پرسرعت است که امروزه در بسیاری از مناطق کشور برای حل مشکل ترافیک در شهرها و استان ها از آن استفاده می کنند، اما استان هرمزگان که به عنوان پایتخت حمل و نقل کشور از این سرویس حمل و نقل بی بهره مانده است.

با توجه به اینکه چند سالی است که در بندرعباس مسئولین برای حل مشکل ترافیک در شهر را به مردم قول سرویس دهی بی آر تی را داده اند اما با گذشت دو الی سه سال از قولشان  هنوز خبری از عملکرد کاری آن در شهر دیده نمی شود.

بندرعباس به دلیل مهاجر پذیر بودن آن از سایر استان های همجوار خصوصا در فصل زمستان به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوای آن اقشار مختلفی به استان مهاجر کرده و به دلیل کمبود وسیله نقلیه مناسب در شهر بندرعباس با مشکلاتی روبرو شده اند.

به صرفه نبودن قیمت تاکسی ها در رفت و آمد

علیرضا شهسواری شهروند بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  با اشاره به کمبود خدمات سرویس دهی مانند خط واحد در شهر گفت : کمبود اتوبوس  برای سرویس دهی مردم بسیار اندک است و باید بسیاری از شهروند از تاکسی ها استفاده کنند که با قیمت بالایی آن روبرو می شوند.

وی افزود: چرا بندرعباس با توجه به اینکه  قطب اقتصاد در کشور یاد می شود با چنین مشکلاتی باید مواجه شود در صورتی که در دیگر استان های که شاید درآمد بسیار اندکی نسبت به استان ما داشته باشد اما پیشرفت شهری دو چندان می بینیم.

محدود بودن خط بی آر تی به قسمتی از شهر

حمید علی دادی، شهروند بندرعباس بیان کرد: همه استان های کشور پیشرفت کرده اند به غیر از استان هرمزگان فقط در این تعجب هستیم این در آمد استان به کجا می رود .

وی افزود: با توجه به اینکه بیشترین جابجایی مسافرین در زمان رفت آمد دانش آموزان و دانشجویان هستند که در این زمان در بیشتر ایستگاه تاکسی و اتوبوس دیده نمی شود و این موضوع باعث می شود بسیاری از افراد از ماشین های شخصی استفاده کنند که از لحاظ قانونی مشکل دارد.

شهروند بندرعباسی اظهار کرد: چندین سال است که شنیده می شود که قرار است خط  بی آر تی در شهر راه اندازی شود و آن هم مخصوص به یک محدوده از شهر را شامل می شود که بگوییم تعلق به تمام شهر است چنین نیست اما از این خبر هنوز چیزی مشاهده نمی شود.

بی توجهی مسئولین هرمزگان باعث بیشتر شدن مشکلات در شهراست

زهرا حیدری شهروند بندرعباسی اظهارکرد: با توجه اینکه چندین سال که منطقه بلوار امام حسین (ع) زندگی می کنیم اما در محلات خطوط اتوبوس راه اندازی نشده است و هم اکنون یکسالی است که خط تاکسی گذاشته شده است .

وی افزود: قیمت تاکسی ها برای شهروندان قابل بصرفه نیست که در یک رفت آمد حدود ۵تومان برای هر نفری است که این مبلغ در شهر با استفاده از اتوبوس شاید با هزار تومان باشد .

حیدری خاطرنشان کرد: بی توجهی مسئولین برای قشر ضعیف جامعه باعث شده است با مشکلات برای ما ایجاد کرده باشد ،اگر بیفکری ها ادامه پیدا کند در شهر روزبه روز بندرعباس موقعیت مناسبی برای پیشرفت پیدا نخواهد کرد.

راه اندازی بی آر تی در دهه فجر

پرویز سالاری؛ رئیس شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به راه اندازی خط بی آر تی در شهر گفت: با توجه به اینکه اقدامات اولیه برای جدا سازی خطوط راهی بی آر تی از گلشهر تا اسکله شهید باهنر در دست کار است.

وی افزود: در دهه فجر  بی آر تی افتتاح خواهدشد با راه اندازی این خطوط در شهر می توان بسیاری از مشکلات ترافیکی را حل نمود.

 

انتهای پیام/

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff