محرم فرصتی برای تبین اهداف عاشورا و مناقب اهل بیت (ع) است
+ پ -
محرم فرصتی برای تبین اهداف عاشورا و مناقب اهل بیت (ع) است

امام جمعه موقت شهرستان سیریک گفت: استفاده از فرصت محرم برای تبین اهداف عاشورا و ذکر مصیبت و مناقب اهل بیت (ع) فرصتی ارزشمند و تاثیر گذار در جامعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه موقت شهرستان سیریک اظهار کرد واقعه عاشورا صرفا از دید عاطفی نگاه نکنیم بلکه باید به اهداف قیام عاشورا توجه کنیم  و آنرا سرلوحه همه امورات زندگی خویش نمائیم ما باید به زیباترین شیوه اقامه عزاداری ابا عبدالله داشته باشیم تا  این عزاداری ها و اشک ها علاوه بر صدقه جاریه باعث انتقال فرهنگ عاشورایی به دیگران باشد.

وی افزود: اجرای  عدالت و رعایت اخلاص از مهمترین اعمال و کرداری است که اجرای آنها در جامعه بوسیله مردم  و مسئولان زمینه توسعه و پیشرفت و راه مقابله با فساد ، جرم و جنایت گرفته و به حداقل می رسد و  راه جامعه به سمت تعالی و موفقیت همواره و هدایت می شود.

ابراهیمی ابراز کرد:  امام علی (ع) و همه ائمه اطهار (ع) همه کارشان برای خدا و رضای خداوند بود و کاری که برای غیر خدا و مورد علاقه خودشان باشد هیچ وقت انجام نمی دادند برای اینکه کار برای خدا باشد مهم بزرگی و اندازه آن نیست بلکه اخلاص و کیفیت و عمل آن بسیار مهم و ارزشمند است.

این مسئول تصریح کرد: ۱۰ مهر ماه روز جهانی سالمندان است و همه ما وظیفه داریم به کوچکتر ها  و بزرگ تر ها احترام بگذاریم و سالمندان را تکریم کنیم  به بزرگ تر های خودمان  و دیگران همانند پدرمان برخورد کنیم به کوچک تر ها نیز همانند فرزندان خود و با هم سن و سالان خودمان مثل برادر رفتار و عمل کنیم.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک افزود:هیچ مجلسی در دنیا با فضیلت تر از مجلس سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع) نیست و باید ما سبک وشیوه زندگی خود را از عاشورا بیاموزیم و آنرا به دیگران و نسل های آینده انتقال دهیم .

ابراهیمی بیان کرد: امروز متاسفانه جهان استکبار در میان دول و برخی ملت های اسلامی رسوخ کرده و باعث ایجاد فتنه و نفاق شده و امروز در جهان اسلام هر مصیبتب بوجود می آید یقینا یک پای ثابت آن حکومت و رژیم منهوس آل سعود است که آخرین جنایت خبیثانه آن حادثه منا برای زائران خانه خدا بود.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک اضافه کرد: هفته نیروی انتظامی را به همه سبز پوشان عرصه خدمت و ایثار تبریک و تنهیت عرض می کنیم و برای آنها از خداوند منان آرزوی سلامتی توام با موفقیت در همه ماموریت ها مسئلت داریم.

ابراهیمی اذعان کرد: دو تا از نعمت های خداوند در میان فراوانی نعمت های خالق یکتا بی همتا  و مجهول می باشند یکی نعمت سلامت و دیگر نعمت امنیت است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت نظام و انقلاب اسلامی با وجود نیروهای مخلص و ایثارگر نیروهای انتظامی و نظامی در میان دنیایی از گینه و نیررنگ های جهان استکبار و نا امنی های جهان با سلامت و امنیت کامل در همه حوزهها و زمینه ها به سر می برد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff