تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز تبلیغات

اجتماعی
کد خبر : 468965
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیرعامل منطقه آزاد کیش:

محدودیت ورود به کیش صیانت از گردشگران نوروزی است/ امنیت، نشان افتخار جزیره کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه محدودیت های اعمال شده برای ورود به کیش در راستای صیانت از آرامش و امنیت گردشگران نوروزی است امنیت را نشان افتخاری برای جزیره مرجانی کیش دانست.

محدودیت ورود به کیش صیانت از گردشگران نوروزی است/ امنیت، نشان افتخار جزیره کیش

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس؛ دکتر محمدابراهیم انصاری لاری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در آخرین نشست خود با اصحاب رسانه در سال ۹۶ با اشاره به اینکه ما در جزیره ای با امکانات محدود زندگی می کنیم اظهار کرد: در دیگر مناطق آزاد در حال تبلیغ جهت جذب گردشگر هستند اما ما به دلیل کمبود امکانات و کنترل شرایط مجبور به اعمال محدودیت هایی برای ورود گردشگران به جزیره کیش شدیم

وی با تاکید بر اینکه اگر ورود به جزیره کیش را محدود نکنیم گردشگران با مشکل و زحمت روبرو خواهند شد ادامه داد: اعمال قوانین محدود کننده  در ایام پر ترافیک مانند نوروز با حجم بالای مسافران نوروز به دلیل محدودیت توان خدمات بهداشتی و ایجاد امنیت در کیش با یک بیمارستان و یک نیروی انتظامی است که با تمام نیرو و حداکثرتوان فعالیت می کنند

دکتر انصاری امنیت را یک برند برای جزیره کیش عنوان کرد و ادامه داد: بی تردید توان خدماتی کیش برای جمعیت چند برابری در ایام نوروز کفایت نمی کند  و تمام تلاش و اعمال محدودیت ها برای این است که از سلامت و امنیت گردشگران صیانت کنیم.

وی تصریح کرد: محدود سازی ها به دلیل اشرافی بودن جزیره کیش و اختصاص آن به قشر خاصی نیست و تنها آسایش، آرامش و امنیت گردشگران نوروزی است که موجب شده است مسئولان در نشست های متعدد و هم اندیشی تصمیم به اعمال سیاست های محدودیت سازی بگیرند.

فلسفه محدودیت صیانت از گردشگران است

رئیس هیئت مدیره سازمان با تاکید بر اعمال سیاست های شفاف در رابطه به آینده نگری برای جزیره مرجانی کیش افزود: آیا می خواهیم کیش در ۲۰ سال آینده مانند دیگر شهرهای کشور با مشکلاتی مانند تکدی گری و حاشیه نشینی، افزایش بیکاری، شستشوی ماشین در حاشیه خیابان ها، آلودگی هوا  و هزاران مشکل دیگر دست به گریبان باشد؟

وی افزود: باید بدانیم آیا کیش قرار است محل زندگی جمعیت متراکم و افزایش مهاجرت باشد یا محل استقرار مدیران و خادمان گردشگری، صنایع های تک و مدیران مالی و پولی که بتوانند کیش را توسعه داد؟

وی با بیان اینکه برای نحوه اقامت و کار در کیش باید ضوابط قانونی لطیف طراحی کرد اضافه کرد: اگر قائل به این هستیم که جزیره کیش در کشور می تواند مانند یک هتل ۵ ستاره بوده و از امتیازاتی که به واسطه خوش فکری مدیران و یا مشاوران آنان در گذشته دارای پایه های مناسبی  شده است همچنان بهره مند باشد باید از داشته های آن حفاظت کنیم.

دکتر انصاری لاری تاکید کرد: فرهنگ ناب مردم در رعایت بسیاری از اصول و قوانین، امنیت بالا، رعایت اصول بهداشت و نظافت شهری و بسیاری از استانداردها و امتیازات امروز کیش میراثی است که باید آن را حفظ و تقویت کرد در غیر صورت شاهد افزایش مهاجرت کسانی به کیش هستیم که در جستجوی کار راهی این شهر می شوند و در نهایت در حاشیه شهر ساکن شده و آسیب های بسیاری ارمغان این مهاجرت های بی رویه خواهد بود.

کیش میدان رقابت خود را مشخص کند

وی با تاکید بر اینکه کیش باید میدان رقابت خود را مشخص کند تصریح کرد: باید سیاست های خود را مشخص کنیم که می خواهیم کیش با کجا رقابت کند؟ آیا قرار است رقیب کیش شیراز و اصفهان و شهرهای داخل کشور باشد یا کیش ماموریت دارد از خروج ارز کشور جلوگیری کرده، فرهنگ ناب مردم را که در مخاطره قرار دارد حفظ کنیم و رقیب کشورها و شهرهای گردشگر پذیر جهان باشد؟

رئیس هیئت مدیره سازمان با بیان اینکه برای جذب جمعیت باید استانداردهای لازم را کسب کرده و تعریف کنیم تاکید کرد: معنای این سخن جدا سازی کیش از سرزمین اصلی نیست بلکه باید نقش ما در پازل عمومی کشور تعریف شود و براین اساس به دنبال پیش برد اهداف و ماموریت های این جزیره باشیم.

چارک و آفتاب دروازه ورود به کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود بنادر چارک و آفتاب را دروازه ورود به جزیره کیش عنوان کرد و افزود: در سال های گذشته توجه زیادی به این بنادر نشده بود و برای نخستین بار از سوی سازمان منطقه آزاد کیش سفرهایی به این بنادر صورت گرفت و با اینکه بودجه ای برای ساماندهی این مبادی منظور نشده بود سازمان در حد توان تلاش هایی در راستای ساماندهی این بنادر صورت داد.

وی بهسازی و جداسازی مسیرهای عبور و مرور مسافر و خودروها به بنادر و داخل شهر از کیش و بندر چارک را از اقدامات موثر در کاهش ترافیک در بنادر عنوان کرد و افزود: این جدا سازی از ازدحام به وجود آمده وترافیک آزار دهنده ای که در سال های قبل مردم را دچار مشکل می کرد کاسته است.

دکتر انصاری لاری تاکید کرد: در تعامل با استانداری هرمزگان و شهرداری چارک تشکیل مثلث سه جانبه همکاری  برای سال آینده در راستای ایجاد زیرساخت های لازم و رفع مشکلات بنادر چارک و آفتاب صورت گرفته است.

ایجاد تشکل صنفی و خانه مطبوعات

ایجاد یک تشکل صنفی توسط اصحاب رسانه و بهره گیری از حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش از دیگر مواردی بود که دکتر انصاری لاری برآن تاکید کرد و  افزود: اصحاب رسانه واقعی و کسانی که به صورت حرفه ای در این کسوت مشغول به کار و فعالیت هستند باید شناخته شوند تا با اختصاص مکانی به نام خانه اصحاب رسانه فعالیت های خود را به صورت ساماندهی شده ادامه دهند.

مدیرعامل سازمان با اشاره به رعایت اخلاق حرفه ای و اصول خبرنگاری تاکید کرد: وفاداری به اخلاق حرفه ای خبرنگاری، صداقت وشفافیت، دلسوزی و حمیت اگر در فعالان این حرفه دیده نشود برتابیده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه حرف حساب هم زمانی که در مسیر غیر متعارف و با انگیزه های غیر حرفه ای قرار گیرد برزمین مانده و زیر سوال می رود.

دکتر انصاری لاری به پیش بینی یارانه مطبوعات در بودجه سال آینده توسط سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: دریافت یارانه مشروط به رعایت موارد مطرح شده است و به جای کمک های نقطه ای و سوال برانگیز به یک فرد یا یک رسانه که هم فرد را دچار اشتباه کند و هم تلاش های ما را متهم به روابط ناسالم  و اصل و حیثیت رسانه را زیر سوال ببرد؛ یارانه ای معقول و ضابطه مند در نظر گرفته شده است که در سال ۹۷ برنامه ریزی های آن صورت خواهد گرفت.

تعریف مجمع الجزایر در طرح جامع کیش

وی با بیان اینکه در جزیره کیش سرمایه های معطلی وجود ندارد که در جایی به جز کیش هزینه شود تاکید کرد: ما قائل به این هستیم که در طرح جامع کیش عنوان مجمع الجزایر کیش تعریف شود و تمامی فعالیت ها در جزایر اقماری در راستای توسعه و تکمیل گردشگری کیش باشد نه رقابت با کیش.

رئیس هیئت مدیره سازمان اضافه کرد: برخی فعالیت ها مانند شرکت های نفتی و چاه های گازی به دلایل زیست محیطی در کیش تعریفی ندارند و اولویت بهره برداری از چاه های نفت و گاز در عسلویه است.

بهره برداری از اسکله ۳۵ هزار تنی در تیرماه ۹۷

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه اسکله ۳۵ هزار تنی جزیره کیش تا تیرماه ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید تاکید کرد: با این وجود این اسکله نیاز به لایروبی های بیشتری خواهد داشت تا کشتی های بزرگ طبق برنامه های پیش بینی شده امکان پهلوگیری در آن داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت پایان یافتن این اسکله تجهیزات به روز مانند حمل و نقل و نقاله ها در این اسکله نصب خواهد شد.

گفتنی است در این نشست از اصحاب رسانه کیش به واسطه همکاری و تلاش های یک ساله آنان در اطلاع رسانی مطلوب و شایسته توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تقدیر شد.

جزیره کیش با  ۹۱٫۵ کیلومترمربع مساحت و جمعیت ۳۷ هزار نفری در ایام نوروز شاهد حضور تعداد کثیری از میهمانان نوروزی از سراسر میهن اسلامی است.

انتهای پیام/ حسین زاده

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=468965
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل