محبوبیت جهانی شهید سلیمانی با اعمال سلیقه از بین نمی رود / وقتی کاربران فضای مجازی هشتگ Hero را ترند جهان کردند

در صورتی که میلیون ها نفر از کاربران فضای مجازی در ایام نزدیک به دومین سالگرد شهادت سردار جبهه مقاومت، شهید حاج قام سلیمانی به بیان احساسات عاطفی خود با این شهید والامقام پرداخته اند، در برخی از پلتفرم های مجازی با اعمال سلیقه روبرو شدند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ از دیرباز تا کنون ملت ایران عشق و ارادت خاصی نسبت به شهدای اسلام داشته اند که این محبت قلبی به شهدا با گوشت و پوست و حتی استخوان آنها عجین شده است.

نحوه عرض ادب و احترام انسان ها نسبت به عزیزان از دست رفته شان به شیوه های مختلفی بوده است، اما با گسترش فضای مجازی این ابراز احساسات در بستر مجازی نیز نمود بیشتری پیدا کرده است.

اشتراک گذاری و بیان عواطف انسانی را امروزه در فضای مجازی شاهد هستیم که در این راستا با همگرایی های افراد زیادی همراه است.

قابل بیان است که مناسبت ها نیز در ایجاد موج های عاطفی مجازی نقش بزرگی را ایفا می کنند و در روزهای اخیر کاربران زیادی از شبکه های اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار جبهه مقاومت در پلتفرم های مختلف مجازی نقش آفرینی کرده اند.

این اقدامات عاطفی مردم نسبت به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را نمی توان در مردم ایران خلاصه کرد زیرا سراسر این کره خاکی از رشادت های این رزمنده دلیر ایرانی آگاه بوده و به پاس زحمات انسان دوستانه اش در فضای مجازی موج آفرینی کرده اند.

اما نکته اصلی این قصه به آن جایی باز می گردد که برخی از کشورهای غربی که از قدیم الایام با پیشرفت فرهنگ و گفتمان اسلامی ایرانی مشکل داشته و اقدامات تخریب گرایانه خود را نسبت به چهره های برجسته و مفاخر میهن اسلامی ایران آغاز کرده اند.

در جدید ترین اقدام نیز که از روزهای گذشته تا کنون با موجی از ابراز احساسات مردمی و جهانی در رابطه با سردار شهید سلیمانی تحت عنوان Hero( قهرمان) همراه بوده است، برخی از پلتفرم های مجازی همچون اینستاگرام اقدام به حذف پست های کاربران نموده اند.

اینستاگرام با اعمال سلیقه محبوبیت خود را از دست می دهد
مرتضوی یکی از فعالان فضای مجازی استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن این اقدام خرابکارانه اینستاگرام اظهار کرد: متاسفانه اینستاگرام به بستری با فیلترهای دلبخواهی از سوی مدیرانش تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه با حذف پست های مردمی هیچگاه نمی توان جلوی انتشار حرف حق و اندیشه های واقعی را گرفت، افزود: این اقدام غیر حرفه ای اینستاگرام در رابطه با شهید سلیمانی بی اعتمادی بسیاری از کاربران فضای مجازی به این شبکه اجتماعی را به همراه داشته است.

این جوان هرمزگانی با بیان اینکه شهید سلیمانی امروزه به یک چهره جهانی تبدیل شده است گفت: مردم جهان پس از شهادت این شهید والامقام بیشتر با آرمان های انسان دوستانه اش آشنا شده اند.

مرتضوی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی برای ترویج مکتب شهید سلیمانی از این جهاد فرهنگی خسته نمی شوند و با مسدود شدن اکانت های اینستاگرامی شان باری دیگر تلاش می کنند.

شهید سلیمانی امنیت را به مردم منطقه هدیه داد
حیدری یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: بهترین راهکار برای نهاینه کردن یک فرهنگ خوب آن هم با کم ترین هزینه، استفاده از بستر فضای مجازی است.

این دانشجوی بندرعباسی فعال در حوزه مجازی با بیان اینکه ارتقاء فرهنگ شهادت از بستر مجازی را امروزه بیش از پیش شاهد هستیم، گفت: شهدای انقلاب اسلامی دین ویژه ای بر ما دارند که ترویج فرهنگ شهادت و معرفی سیره آنها به مردم را کمترین تلاش در راه آنها می دانیم.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام دومین سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی و ابراز احساسات مردم در این رابطه، ابراز کرد: امنیت، مهم ترین مولفه ای است که با رشادت های این شهید والامقام برای مردم منطقه به ارمغان آمد.

حیدری تصریح کرد: تمام آزادی خواهان جهان امروز با اقدامات شهید سلیمانی و مبارزه ایشان با داعش آشنا هستند و فرق کشورهای حامی داعش و همچنین کشورهای مبارز علیه این انسان های وحشی را به خوبی درک می کنند.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی با حمایت همه جانبه از داعشی ها چهره ضد بشری شان را باری دیگر نمایان کردند گفت؛ محدود کردن بستر فعالیت های حق طلبانه کاربران در فضای مجازی یکی دیگر از اقدامات ضد بشری غرب به حساب می آید.

شهید سلیمانی زنده تر از قبل جریان دارد
معظمی، بانوی بندرعباسی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: سانسور کردن مطالب کاربران فضای مجازی در رابطه با شهید سلیمانی نه تنها از ارزش های این شهید شاخص ایرانی نمی کاهد بلکه اذهان تمام جهانیان را برای کسب اطلاعات بیشتر از اقدامات این سردار ایرانی تشنه تر می کند.

این بانوی بندرعباسی ضمن محکوم کردن اقدام نابجا و غیراجتماعی اینستاگرام، افزود: شهید سلیمانی پرورش یافته مکتبی است که این مکتب، هزاران نفر دیگر مثل این شهید والامقام در سراسر جهان تربیت می کند.

وی با بیان اینکه حذف نام این قهرمان ملی و جهانی نمی تواند پایان دهنده این مکتب باشد؛ عنوان کرد: جوانان ایران و کشورهای عضو جبهه مقاومت به مثابه شهید سلیمانی در حال پرورش یافتن هستند.

معظمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شهید والامقام، خاطرنشان کرد: کاربران دنیای مجازی در آستانه دومین سالگرد شهید سلیمانی باری دیگر از آرمان های این شهید خواهند نوشت که نمونه آن را روز گذشته با ترند کردن کلیدواژه “Hero” در بستر توییتر شاهد بودیم.

ترور شخصیتی حاج قاسم در فضای مجازی کلید خورده است

نجیبه باصدق ،کارشناس فضای مجازی هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: دامنه های تحریفی در فضای مجازی هر روز فراتر می رود که نمونه آن را می توانیم به سانسور کردن مطالب مربوط به سردار شهید سلیمانی اشاره کرد.

باصدق با اشاره به اینکه کارشناسان رسانه های غربی با تشکیل اتاق فکرهای متعدد به دنبال طرح ریزی های ضد ایرانی هستند، گفت: اسطوره های ملی کشورمان را با فیلتر مجازی مواجه می کنند تا فرهنگ غنی این کشور را تحت شعاع قرار دهند.

این کارشناس فضای مجازی هرمزگانی ادامه داد: سواد رسانه ای مهم ترین مساله ای است که در بین جوامع مختلف باید ترویج داده شود تا مخاطبان با هر پیامی در حوزه مجاز تاثیرپذیر نشوند.

باصدق دفاع مقدس و مکتب شهید سلیمانی را یک فرهنگ غنی عنوان کرد و افزود: دشمنان ایران اسلامی وقتی در کارزار واقعی نمی توانند علیه این کشور قدرتمند عرض اندام کنند، به ناچار بایست در فضای سایبر با عملیات روانی اقدامات خبیثانه خود را پیش برند.

وی ضمن قدردانی از فعالان فضای مجازی کشورمان تاکید کرد: حضور کابران در فضای مجازی باید به تاثیرگذاری اجتماعی ختم شود و این اقدام می تواند در راستای حفظ  و تقویت فرهنگ واقعی ایرانی اسلامی در نظام خانواده، اقتدار کشور و ترویج نکات خوب اجتماعی  همراه باشد.

کارشناس فضای مجازی هرمزگانی نسبت به اقدام اینستاگرام در خصوص فیلتر کردن و حتی حذف بسیاری از پست های مربوط به شهید سلیمانی در آستانه دومین سالگرد شهادت ایشان گفت: شهید سلیمانی امروز به چهره جهانی تبدیل شده است که به عنوان یک تهدید جدی علیه غرب گراها به حساب می آید.

باصدق خاطرنشان کرد: امروز ترویج فرهنگ و گفتمان شهید سلیمانی توسط کاربران فضای مجازی تاثیرگذاری بیشتری نسبت به حضور شخصی ایشان داشته و به همین دلیل ترسوهای غربی و براندازان نظام به دنبال تخریب این شخصیت جهانی هستند.

انتهای پیام/