تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 147307
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

مجلس فعلی از کفایت خارج شده است!/میر حسین شخصیتی انقلابی و معتبر است

به گزارش پایگاه خبری هرمز و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از  صبح زاگرس از یاسوج، سید حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران عصر روز سه شنبه، ۲۵ آذر به دعوت تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به یاسوج آمد و به سخنرانی و پرسش و پاسخ با دانشجویان […]

مجلس فعلی از کفایت خارج شده است!/میر حسین شخصیتی انقلابی و معتبر است

به گزارش پایگاه خبری هرمز و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از  صبح زاگرس از یاسوج، سید حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران عصر روز سه شنبه، ۲۵ آذر به دعوت تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به یاسوج آمد و به سخنرانی و پرسش و پاسخ با دانشجویان این دانشگاه پرداخت.

این مراسم که با عنوان نقد و بررسی عملکرد دولت تدبیر و امید روحانی برگزار شد پس از خوش آمد گویی یزدان بخش، از دانشجویان تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با سخنرانی غلام رضا پناه، عضو شورای مرکزی کارگزاران انقلاب ادامه یافت –اینجا بخوانید– و پس از آن حسین مرعشی به سخنرانی پیرامون عملکرد دولت پرداخت. –اینجا بخوانید.

غلام رضا پناه، عضو مرکزی حزب کارگزاران سازندگی

اما بخش آخر این مراسم، پرسش و پاسخ دانشجویان از مرعشی بود که سخنان قابل تأملی از سوی مرعشی در این قسمت عنوان شد.

من زندانی تنگ نظری شدم

مرعشی در ادامه ‌در پاسخ به سؤالی که شما به یک سال زندان محکوم شدید و دلیل این که در مصاحبه‌ای از همه مردمی که در انتخابات بودند خواستید تا به زندان اوین مراجعه کنند تا از افراد بی‌گناه دفاع شود چه بود، اظهار کرد: قبل از هر چیز بگویم که در این یک سال زندان به ما خیلی خوش گذشت.(خنده حُضّار)

مرعشی ادامه داد: آن موقع گاهی با آقای دادستان تهران صحبتی می کردیم.  یک بار به ایشان گفتم شما ما را نتوانستید جایی بفرستید که یا خدا نباشد یا عشق نباشد چرا که در زندان هم خداوند و هم عشق بود.

این عضو ارشد کارگزاران انقلاب بیان کرد: ایشان از من پرسیدند که ۴۲ روز زندان به شما چگونه گذشت که گفتم، ۴۲ روز در زندان بودم و ۴۲ ماه هم در دولت مسئولیت داشتم که در این ۴۲ روز بیشتر از ۴۲ ماه به من خوش گذشت، چون در آن ۴۲ ماه همواره دغدغه انجام تکلیف را داشتم ولی در زندان چنین دغدغه‌ای نبود. مرعشی با رد جرم نسبت داده به وی بیان داشت: زندانی برخی تنگ نظری ها بودم نه جمهوری اسلامی.

غلام رضا پناه، عضو مرکزی حزب کارگزاران سازندگی

تاکنون تخلف اقتصادی از شخص احمدی نژاد پیدا نشده

‌وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه چرا به رغم برخی مشکلات در دولت گذشته برخوردی با آن دولت نمی‌شد، تصریح کرد: من تصور نمی‌کنم که اگر موضوعی به مفاسد مربوط شود کسی با افراد تعارف داشته باشد و تا آن‌جا که من اطلاع دارم مورد خاصی که به رئیس‌جمهور سابق مربوط باشد در پرونده‌ها نشنیده‌ایم و دلیل بروز مفاسد تهی شدن کشور از افراد اصیل و کارشناس بود.

هاشمی  گفت نسل بعد همه مملکت را می خورد

مرعشی به بیان خاطره‌ای از هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: هاشمی رفسنجانی در بحبوحه مجلس چهارم که هجمه‌ها علیه دولت زیاد بود به من گفت این نسلی که اکنون در دوره ما مدیر هستند نسلی از جنس انقلاب و زجر کشیده هستند.‌‌ دوستان نمی دانند اگر این نسل بروند، نسل بعد همه مملکت را می خورند

‌مرعشی در ادامه اظهارات خود با بیان برخی از مشکلاتی که توسط عده‌ای از مسئولان دولت گذشته صورت گرفت، تصریح کرد: وقتی کشور را از آدم‌های با اصالت و با تعهد خالی می‌کنند چنین اتفاقاتی می‌افتد.

حسین مرعشی

امیدواری برای رفع معضلات باقی مانده فتنه

عضو حزب کارگزاران سازندگی در ادامه و در پاسخ به سؤالات دانشجویان به موضع حصر سران فتنه و وعده‌های رئیس‌جمهور در خصوص رفع حصر اشاره کرد و گفت: این سؤال در تخصص من نیست اما امیدوارم بر اساس خرد و تدبیری که وجود دارد این معضلات باقی‌مانده مربوط به فتنه برطرف شود.

وی در همین خصوص از تضاد تعبیری که خود با تعبیر دیگران از فتنه دارند اشاره کرد و گفت: امیدوارم که این مشکلات حل شود و همه بتوانیم با آرامش در کنار هم زندگی کنیم.

کاهش دلیل نفت موضوعی اقتصادی است

مرعشی در پاسخ به این سؤال که اگر به زعم شما سیاست خارجی روی ریل درستی قرار گرفته چرا باید شاهد نفت ۵۶ دلاری باشیم خاطرنشان کرد: نفت یک بحث اقتصادی و یک جنبه سیاسی دارد‌ و بیشتر مشکلات به تولید مازاد نفت در آمریکا و عراق برمی‌گردد.

.حسین مرعشی در یاسوج

وی گفت: آمریکایی‌ها قبلا نفت وارد می‌کردند اما امروز نفت صادر می‌کنند و از قبل هم پیش‌بینی این بود که در ۲۰۱۵ قیمت نفت کاهش پیدا می‌کند ولی اگر ایران و عربستان توافق می‌کردند و این مازاد نفت از بازار حذف می‌شد مشکلات کنونی را نداشتیم اما ما و عربستان سیاست تقابلی داریم و همین موجب پایین آمدن قیمت نفت شده است.

حصر موسوی و کروبی، نیاز و مصلحت کشور نیست

وی در پاسخ به سوالی دیگری در خصوص حصر موسوی و کروبی گفت: اگر من در مقام مشورت با مدیران نظام قرار بگیرم، می گویم، حصر موسوی و کروبی، نیاز و مصلحت کشور نیست.

حسین مرعشی در یاسوج

رهبری، رکن اصلی کشور

مرعشی در ادامه اظهارات خود در خصوص جایگاه رهبری اظهار کرد: رهبری رکن اصلی کشور هستند و اساس اداره کشور متکی به رهبری در جمهوری اسلامی است و نمی‌توانیم این سرمایه بزرگ را نادیده بگیریم.

وی گفت: یک مقایسه کوتاه که بین عراق و افغانستان و سوریه و بحرین و ایران داشته باشیم در خواهیم یافت اصولی داریم که کلیت کشور و نظام را حفظ می‌کند و یکی از این اصول موضوع رهبری است.

حسین مرعشی در یاسوج

شیوه تقسیم سبد کالا را قبول ندارم

عضو کارگزاران سازندگی در خصوص سبد کالا گفت: به لحاظ سلیقه‌ای نمی‌پسندم که دولت سبد کالا توزیع کند اما گزارش‌هایی وجود دارد که فقر غذایی در پاره‌ای از قشرهای جامعه سلامت آینده را به خطر انداخته و این کار دلسوزانه بوده که می‌خواستند با فقر تا اندازه‌ای مقابله کنند اما من این روش را نمی‌پسندم.

حسین مرعشی در یاسوج

مجلس فعلی از کفایت خارج شده است

وی در خصوص تفاوت مجلس ششم با مجلس فعلی گفت: من مجلس فعلی را از نزدیک نمی‌شناسم اما از دور که رفتارهای آن‌ها را با دولت و مسئولان پی‌گیری می‌کنم احساس من این است که روزی خوفی داشتیم که مجلس از کفایت تهی شود و اکنون این اتفاق افتاده است.

عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی در ادامه در خصوص حمایت دولت هاشمی برای رئیس جمهور شدن خاتمی و روی کار آمدن دولت اصلاحات گفت: در همان خطبه‌های پیش از انتخابات دوم خرداد مشخص بود آقای هاشمی روی چه کسی نظر دارد.

وی گفت: از آن‌جا باید بفهمید ما موافق روی کار آمدن دولت اصلاحات بودیم که من به عنوان مرید آقای هاشمی و فائزه به عنوان دختر ایشان برای روی کار آمدن دولت اصلاحات تلاش می‌کردیم و طرفدار آقای ناطق نوری هم نبودیم.

.حسین مرعشی در یاسوج

مرعشی در ادامه و در پایان سخنان خود در پاسخ به این سؤال خبرنگاران که با این اوصاف در حال حاضر چه دیدگاهی نسبت به آقای ناطق نوری دارید، خاطرنشان کرد: آقای ناطق تاج سر ما و همه کاره ماست.!

دفاع تمام قد از میرحسین

وی در پاسخ به سوالی در خصوص میر حسین موسوی، وی را شخصیتی انقلابی و معتبر خواند که به زعم او هنوز نخست وزیر امام راحل است.

وی در خصوص تفاوت دولت احمدی نژاد و دیگر دولت ها هم گفت: توضیح این تفاوت ها آن مثنوی هفتاد من کاغذ است.

آقازاده ها تخلفی نکردند

مرعشی در پاسخ به سوالی در خصوص سلطه آقازاده ها در دوران کارگزاران گفت: این ها که گفته می شود بیشتر توهمات و ساز مخالف زدن است. چون آن موقع هم سازمان بازرسی بود و هم قوه قضاییه که دست ما هم نبودند و اگر مسئله ای بود هویدا می شد.

حسین مرعشی در یاسوج

مرعشی در پاسخ به سوالی درباره این که چرا کاهش تورم قابل حس برای مردم نیست، بیان کرد: هنوز گرانی هست و چیزی ارزان نشده. اما شیب گرانی ها از ۴۰ درصد به حدود ۲۰ درصد رسیده. هیچ اقتصاد دانی نمی تواند قول دهد در یکسال گرانی را حل می کند و همه چیز ارزان می شود. این یک مسئله علمی است و نیاز به کار دارد.

دفاع از کروبی

وی در پاسخ به سوالی در خصوص شیخ کروبی هم گفت: وی مورد احترام امام و جمع کثیری از این کشور بوده و هست.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل اطلاع نتانیاهو از جزییات مذاکرات و بی خبری نمایندگان مجلس و مردم از مفاد پرونده هسته ای گفت: علت اصلی این موضوع صلاح دید رهبری است. رهبری خواسته اند مفاد مذاکرات را فقط گروه مذاکراه بدانند هر موقع ایشان صلاح بدانند اعلام خواهند کرد.

حسین مرعشی در یاسوج

شیاطین خواندن منتقدان

وی در پاسخ سوال دیگری درخصوص این که چرا روحانی در سخنرانی های تبلیغاتی خودش می گفت: به خداوند پناه می برم از استبداد رأی، اما امروز نسبت به منتقدانش توهین می کند و یا آن ها به جهنم می فرستد و یا تازه به دوران رسیده و بی سواد خاب می کند، بیان کرد: بله این جملات را آقای روحانی گفت اما ایشان گاهی در فشار پاره ای شیاطین هم به خدا پناه می برد و این سخنان را می گوید.

حسین مرعشی در یاسوج

 دیگر حاشیه ها

-یکی موارد قابل توجه، ورودی نامناسب سالن مراسم به دلیل بارندگی و عدم ساماندهی محوطه سالن بود. هم چنین اعتراض دو تن از دانشجویان به دلیل خوانده نشدن سوالات آن ها بود. این اعتراضات و واکنش برخی دانشجویان به سوالات دانشجوی منتقد سخنران جلسه سبب ایجاد تنش در دقایقی از مراسم شد.

-تشویق دانشجویان پس از شنیدن برخی از سخنان مرعشی یا سوالات دانشجویان هم نکات دیگر جلسه بود.

1 (1)

-حضور بوستانی، رئیس دانشگاه آزاد در این جلسه، درحالی که وی در برنامه روز دانشجو و دیگر برنامه های  دانشگاه آزاد شرکت نمی کند قابل توجه بود.

– بهرامی، شهردار سابق یاسوج نیز در این مراسم حضور داشت. وی مدت زیادی است فعالیت تبلیغاتی و انتخاباتی خود برای انتخابات مجلس را آغاز کرده و در فاتحه خوانی ها هم شرکت فعالی دارد.

-در ابتدا از ورود همه به سالن ممانعت می شود اما به دلیل پرنشده سالن و استقبال نه چندان پرشور از مراسم، درب ها باز شد و همه وارد سالن شدند اما بازهم سالن پر نشد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=147307
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,478 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی