مجلس عصاره فضائل ملت است/ آمریکا برجام را نقض کند ما آن را به آتش می کشیم

+ پ -
مجلس عصاره فضائل ملت است/ آمریکا برجام را نقض کند ما آن را به آتش می کشیم

امام جمعه کیش با بیان اینکه مجلس عصاره فضائل ملت است گفت: انتظار می ورد نمایندگان مجلس مدرس وار به وظایف دینی خود عمل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی کیش با تبریک روز مجلس و روز تجلیل از شهید مدرس گفت: مجلس عصاره فضائل ملت و بلندگوی طبقات مختلف مردم است و امید است نمایندگان مجلس با به تصویر کشیدن روش ومنش شهید مدرس، مدرس وار به وظایف دینی خود عمل کنند.

وی افزود: انتظار مردم از مجلس و دولت انقلابی این است که در مقابل بدعهدی های استکبار به خصوص تحریم هایی که با کمال تاسف تمدید شده و وضعیت اضطراری که علیه ایران در مجلس سنای آمریکا با رای بالای ۴۱۹ نفر از ۴۲۰ نماینده به مدت ۱۰ سال به تصویب رسیده ایستاده وبه هیچ عنوان به این انسان های بدعهد، ظالم و بداخلاق اعتماد نکنند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عدم اعتماد به آمریکا اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با اینکه بارها فرموده بودند که به آن ها اعتمادی نیست اما اجازه دادند تا سیستم دیپلماسی کشور به کار خود ادامه دهد به همین منظور انتظار می رود از سوی دولت و مجلس در برابر تصویب این تحریم در مجلس آمریکا و تایید آن از سوی رئیس جمهور این کشور پاسخ قاطع و دندان شکنی داده شود تا رشادت، شجاعت و استقلال مردم ایران بار دیگر به تصویر کشیده شود.

وی تصریح کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اگر آمریکا برجام را نقض کند ما آن را به آتش می کشیم. این چه توافق و برجامی است که ما حتی اجازه خرید یک هواپیما را نداشته باشیم. این برجام به چه دردی می خورد.

امام جمعه کیش تاکید کرد: ملت ایران و جمهوری اسلامی با وحدت و همدلی مردم و نیروهای مسلح از تمام حقوق ملت در تاریخ معاصر و امروز به فضل خدا دفاع خواهد کرد و در زمان، پاسخ قاطع و مناسبی به این تهدیدها و تحریم ها خواهد داد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و ثامن الحجج امام رضا(ع) به جهان اسلام، رحلت آیت الله موسوی اردبیلی از علمای بزرگ اردبیل را به ملت بزرگ ایران اسلامی تسلیت گفت.

حجت الاسلام علیدادی با تسلیت شهادت میرزا کوچک جنگلی از مبارزان خطه سرسبز شمال که در برابر دشمنان ایران با ایستاد تا به همراه یاران خود شربت شهادت نوشید روز نیروی دریایی را به دریادلان آب های خروشان ایران اسلامی تبریک گفت.

وی با اشاره به اینکه بسیج نیروی ارزشمندی است با تبریک هفته بسیج به سلحشوران بسیجی سراسر کشور به خصوص جزیره مرجانی کیش اظهار کرد: امروز چشم های بسیاری از مستضعفان جهان اسلام به نیروهای مردمی بسیج دوخته شده است.

امام جمعه کیش افزود: بسیج لشکر مخلص، پرکار، بی ادعا، متدین، بصیر و آگاهی است که از همه صنوف و طبقات مردم در آن حضور دارند.

وی همچنین با اشاره به جریان های نفوذی در صدر اسلام که به فرمایش حضرت علی (ع) با تسلط آن ها به سرکردگی بنی امیه بر جامعه اسلامی، توانستند بر سرنوشت، مال و حکومت مسلمانان تسلط پیدا کنند بیان کرد: به فرموده حضرت علی(ع) نفوذی ها مال خدا را در اختیار گرفته و بر اموال ملت اسلام مسلط شده و به فسق و فجور در جامعه اسلامی پرداختند.

خطیب جمعه کیش ادامه داد: آن ها بندگان خدا را به بردگی گرفته و اجازه کوچکترین انتقادی نمی دادند و خفقان را در جامعه اسلامی گسترش دادند. با اهل تقوی و انسان های صالح به مبارزه برخاستند و شایسته سالاری را از میان بردند و انسان های فاسق و بی دین را در راس حکومت به کار گماردند.

وی با اشاره به اینکه جهالت موجب می شود که نفاق و نفوذ در جامعه مسلمین ایجاد شود افزود: جامعه اسلامی از نفاق و نفوذ بارها ضربه خورده است. اهل نفاق زمانی که جامعه اسلامی قوی باشد به ریا و نفاق متوصل می شود و زمانی که اسلام و جامعه اسلامی ضعیف باشد با صراحت خود را نمایان می کند.

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر اینکه نفاق و منافق به دنبال کسب قدرت در جامعه اسلامی است تصریح کرد: آن ها برای دست یابی به قدرت به هر شیوه ای متوسل می شود، شایعه پراکنی کرده، دروغ می گویند و هر کس را که سد راه خود ببیند از میان برمی داردن.

وی با اشاره به اینکه نفاق آنچنان موجب پوچی و توخالی شدن جامعه شده اعتقاد مردم را از بین می برد که مسلمانان صدر اسلام امام حسین(ع) را خارجی و واجب القتل می دانند خاطر نشان کرد: باید از عاشورا درس گرفت و مراقب نفوذ بود هیچ وقت تضمین نشده که هیچ انقلابی دچار آسیب نشود مگر اینکه مردم با بصیرت در مقابل جریانات نفوذی و نفاق ایستادگی کنند.

گفتنی است پیش از آغاز خطبه های نمازجمعه حلقه های صالحین خواهران و برادران بسیجی در مصلی تشکیل شد و در پایان نماز نیز، یکی از دانش آموزان بسیجی بیانیه ای را به مناسبت هفته بسج برای نمازگزاران قرائت کرد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن و انقلابی جزیره کیش در مصلی بزرگ شهر برگزار شد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff