مجلس شرایط نمایندگی حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس را تعیین کرد
+ پ -
مجلس شرایط نمایندگی حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس را تعیین کرد
در جریان رسیدگی به طرح استانی شدن انتخابات

مجلس شرایط نمایندگی حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس را تعیین کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند از هر حوزه انتخابیه استان نامزدهایی که ۱۵ درصد آرای صحیح مأخوذه حوزه انتخابیه را کسب کنند، نماینده یا نمایندگان استان از آن حوزه محسوب می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مجلس علنی امروز یکشنبه پارلمان گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور پیرامون طرح یک فوریتی استانی شدن حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی را بررسی کردند.

بهارستان‌نشینان ماده ۷ این طرح را به تصویب رساندند که طبق آن از هر حوزه انتخابیه موجود استان نامزد یا نامزدهایی که حداقل ۱۵ درصد آرای صحیح ماخوذه حوزه انتخابیه موضوع تبصره ذیل ماده ۱ این قانون را کسب کرده و بالاترین رای را در کل استان به دست آورده‌اند، نماینده یا نمایندگان استان از آن حوزه انتخابیه محسوب می‌شوند.

در تبصره ماده ۷ نیز که به تصویب وکلای ملت رسید، آمده است «در صورتی که حد نصاب در این ماده، برای یک یا چند کرسی به دست نیاید، نامزد یا نامزدهایی که بیشترین رای را نسبت به نامزدهای حوزه انتخابیه در سطح استان کسب کرده باشند به عنوان نماینده یا نمایندگان استان از آن حوزه انتخابیه به مجلس راه میابند.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff