مجلس برای تقویت حمایت از پلیس وارد عمل می‌شود/آغاز تدوین قانون جامع با دستور قالیباف

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی بر لزوم حمایت از پلیس برای برخورد قاطع با عوامل بروز ناامنی در کشور تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  بلاغ، علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: پلیس بعنوان حافظ نظم وامنیت عمومی باید مورد حمایت همه جانبه باشد.

نماینده مردم بابل با اشاره به حوادث اخیر در برخی شهرهای ایران که منجر به شهادت عوامل خدوم پلیس شد افزود: گستاخی عوامل ناامنی و نادیده انگاشتن مقررات از سوی آنها نیازمند برخورد شدیدتر پلیس و دستگاه قضایی است.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با اشاره به کمبود قانون در حمایت از پلیس خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد تا در اولین فرصت با تصویب قانون جامع از نیروهای انتظامی بعنوان حافظان نظم و امنیت عمومی حمایت کند.

وی افزود: با دستور رئیس مجلس اقدامات اولیه برای تدوین قانون قاطع و همه جانبه در این رابطه آغاز شده است.

این مسئول پارلمانی اظهار کرد: با پشتیبانی مجلس وارکان نطام از عملکرد پلیس ، امنیت عمومی در جامعه تقویت خواهد شد.

عضو خانه ملت با تاکید بر تلاش موثر پلیس در تحکیم امنیت افزود: اقتدار پلیس در جامعه به معنای اولویت داشتن امنیت آحاد جامعه است.

کریمی فیروزجایی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود قانون حمایتی از پلیس گفت: حوادث اخیر در شهرهای کشور و شهادت نیروهای جان برکف پلیس ناشی از ضعف حمایتی قانون است.

وی با تجلیل از عملکرد پلیس در ارتقای نظم و امنیت عمومی افزود: ارتقای این عملکرد در گرو حمایت همه جانبه از نیروهای انتظامی و حافظان امنیت کشور است.

انتهای پیام/