مجتمع آب گرم فاریاب سنگویه بستک را بیشتر بشناسیم + تصاویر
+ پ -
مجتمع آب گرم فاریاب سنگویه بستک را بیشتر بشناسیم + تصاویر

شهرستان بستک با برخورداری از چندین چشمه آبگرم، مورد توجه گردشگران و علاقمندان چشمه‌های آب درمانی قرار دارد که مجتمع آب گرم فاریاب سنگویه یکی از آنهاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، شهرستان بستک با برخورداری از چندین چشمه آبگرم، مورد توجه گردشگران و علاقمندان چشمه‌های آب درمانی قرار دارد که مجتمع آب گرم فاریاب سنگویه یکی از آنهاست.

سرچشمه آب آبگرم در شمال روستا قرار دارد، این آبگرم بین اهالی منطقه بستک، لارستان و بندر لنگه معروف است و هرساله چندین هزار نفر برای درمان بیماری‌های پوستی و روماتیسم به این آبگرم رو می‌آورند و در اواخر زمستان و اوایل بهار این محل مملو از افرادی است که برای استفاده از آبگرم به این مکان می آیند. برای استفاده مسافران، تعدادی خانه‌ از سوی نیکوکاران ساخته شده ‌است، اما گاها شمار مراجعه کنندگان آنقدر زیاد می‌شود که ده‌ها چادر برپا می گردد.

چشمه آبگرم در دل کوه می‌جوشد که آب آن را به دو شاخه کرده‌اند، یک شاخه به استخر ویژه بانوان و دیگری به استخر مردان می‌ریزد.

در سال ۱۳۸۷ شرکت تعاونی گردشگری گلستان فاریاب سنگویه تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان تشکیل گردید و این مجتمع جهت سازماندهی به این شرکت واگذار شد. این مجتمع همزمان با ورود بخش خصوصی و تزریق منابع دولتی به یکی از مراکز مورد توجه گردشگران تبدیل شد.

زیر ساخت های گردشگردی این مجتمع از محل اعتبارات دولتی ملی و استانی توسط اداره کل میراث فرهنگی که از قبیل احداث راه، دسترسی به شبکه برق رسانی، محوطه سازی و آسفالت خیابانها می باشد، در راستای بخش خصوصی برای عملیات مجتمع هزینه گردید.

این مجتمع در زمینی به مساحت ۴ هکتار در شمال شرقی روستا واقع شده و فاصله آن تا مر کز شهرستان ۴۷ کیلومتر است و در مسیر جاده بستک به لارستان واقع می باشد. از روستای فاریاب سنگویه تا چشمه در حدود ۲ کیلومتر جاده آسفالته است و آب آن از شکاف سنگهای آهکی خارج می‌شود و آب چشمه در ردیف آبهای گوگردی است.

 

00

 

0

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff