متولیان فرهنگی ما نتواستن زیبایی‌های دفاع مقدس را به نسل بعدی منتقل کنند
+ پ -
متولیان فرهنگی ما نتواستن زیبایی‌های دفاع مقدس را به نسل بعدی منتقل کنند

متولیان فرهنگی ما نتواستند آن زیبایی های دفاع مقدس را به طور تمام و کمال به نسل بعدی منتقل نمایند و بخشی ازحقایق دفاع مقدس در ابعاد مختلف همچنان در سینه ها محفوظ مانده و هنوز به جامعه نرسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ قشر جوان در هر جامعه‎ای به لحاظ برخورداری از توان، انرژی و استعدادهای فراوان قادر است، نقش تعیین کننده‎ای در آینده آن جامعه داشته باشد و جوانان در هر جامعه‎ای سرمایه اصلی آن جامعه‎ محسوب می‎شوند که می‎توانند زمینه‎های رشد و پیشرفت آن جامعه‎ را در عرصه‎های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، هنری،‌ورزشی و… فراهم نمایند.

 

در کشور ما نیز نسل جوان، سهم بزرگی از تحولات و پیشرفتهای کشور را بر عهده داشته و شاهد حضور جوانان در عرصه‎های مختلف از شکل‎گیری انقلاب گرفته تا پیروزی آن و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و هستیم.
امروز پس از گذشت چند سال از دفاع مقدس ملت ما خاطره جان فشانی‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای خود را گرامی می‌دارد، این واقعیت بار دیگر خود را نشان می‌دهد که عرصه مبارزه امروز به همان میدانی کشیده شده است که عزیزان دانشجو و دانشگاهی شهید ما دغدغه آن را داشتند.
امروز نبرد فرهنگی، علمی و دانشگاهی و رسانه‌ای سازمان یافته از طرف دشمنان علیه انقلاب اسلامی طراحی و سازماندهی می‌شود که محیط‌های علمی و پژوهشی با به کارگیری اندیشه و توان خود باید برای مقابله شایسته علمی با آن آماده شوند.
از سوی دیگر، دستاورد مهم جوانان غیور این سرزمین در دستیابی به فناوری مهم دانش هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم در کشور که از تکنولوژی‌های نوین و برتر این روزگار می‌باشد، توسط همان جوانانی به ثمر رسیده است که پس از فارغ شدن از جنگ توان خود را در عرصه فناوری بسیج نموده‌اند.

 

واقعیت این است که ما به طور کامل نتوانستیم ارزش های والای جنگ تحمیلی را برای جوانان تبیین کنیم متولیان فرهنگی ما نتواستند آن زیبایی های دفاع مقدس را به طور تمام و کمال به نسل بعدی منتقل نمایند و بخشی ازحقایق دفاع مقدس در ابعاد مختلف همچنان در سینه ها محفوظ مانده و هنوز به جامعه نرسیده است.
با وجود این ضعفها اما نه تنها همه آن رشادت ها موجب شد که دشمنان درس عبرتی بگیرند که نخواهند توانست ذره ای از خاک ایران را به تصرف خود در بیاورند بلکه پیامی بود بزرگتر برای جهان که مردم کشور ایران در زیر پرچم ولایت فقیه و ارزش های آن خواهند ایستاد.
سخن از شهید و شهادت که می شود انسان به فکر افرادی می افتد که بدون در نظر گرفتن وابستگی های مادی و با گوش سپردن به فرمان ولی امر خود ،در راه دفاع از دین و اعتقادات خود، جان شیرین خود را فدا نمودند و میراث خود که کشوری آباد و آزاد است را برای آیندگان به ارث گذاشتند.
در این میان افرادی بودند که با شهدا قرین و همزمان بوده و با آنان زندگی می کردند و از نزدیک احوال آنان را می دیدند که چگونه برای دفاع از دین حتی با داشتن سن و سال کم، احساس وظیفه کرده و با اشتیاق به سوی جبهه ها روانه می شدند و فداکاری می کردند، لذا آنان بهتر می دانند که در مقابل این ایثار و از جان گذشتگی شهدا، وظایف سنگینی را دارند.
اما افرادی که نسل های بعدی انقلاب هستند نه جنگ را درک کرده اند و نه شهدا را دیده اند اما فداکاری های آنان را شنیده اند و علیرغم تهاجمات فرهنگی فراوان که بر علیه این نوجوانان و جوانان است، همیشه به فکر وظایف خود در قبال ایثار شهدا هستند.

 

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff