مبلمان شهری و نقش آن بر روحیه شهروندان مینابی/ بخش عمده ای از عناصر تشکیل دهنده ی سیمای هر شهر مبلمان آن شهر است
+ پ -
مبلمان شهری و نقش آن بر روحیه شهروندان مینابی/ بخش عمده ای از عناصر تشکیل دهنده ی سیمای هر شهر مبلمان آن شهر است

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر میناب گفت: بی شک بخش عمده ای از عناصر تشکیل دهنده ی سیمای هر شهر، مبلمان آن شهر است؛ اجزایی که گذشته از کاربردهای خاص خود به زیبایی و انتظام شهر نیز سامان می بخشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، رسول بهادری عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر میناب در جلسه شورای کمیسیون فرهنگی که با حضور شهردار ، شورای اسلامی شهر و جمعی از هنرمندان برگزار شد، گفت:  بهبود محیط زیست را نمی توان منحصرا موقوف به صرف آلاینده ها و توسعه خدمات بهداشتی دانست، چرا که فضاهای زیبا و دلپذیر و سازماندهی ساختارهای شهری موزون و متناسب نقش بسیار مهمی در ایجاد روحیه نشاط و شادابی و کاستن از تنشهای روحی جامعه ایفا می کند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر میناب افزود: بی شک بخش عمده ای از عناصر تشکیل دهنده ی سیمای هر شهر، مبلمان آن شهر است؛ اجزایی که گذشته از کاربردهای خاص خود به زیبایی و انتظام شهر نیز سامان می بخشند، طبعاً شکل گیری عناصر بصری که تصویر هر شهر را به وجود می آورند، خاطره ای را برای هر بیننده در ذهن باقی می گذارند.

 

بهادری تصریح کرد: برای داشتن مبلمان و خدمات شهری خوب می توان با سلیقه و طراحی صحیح، هنرمندانه از امکانات محلی ومصالح و نیروی کار بومی بهره ی لازم را برد.

 

عضو کمیسیون فرهنگی بیان کرد: مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل، اشیا ء، دستگاه ها، نماد ها و عناصری گفته می شود که چون در شهر و خیابان و در کل در فضای باز نصب شده اند و استفاده ی عمومی دارند به این اصطلاح معروف شده اند.

 

وی در این جلسه به نبود نگارخانه در میناب و مشکلات نمایش هنرمندان اشاره ای کرد و گفت:  توسعه و پیشرفت در زمینه هنر مسلتزم ایجاد انگیزه در بین هنرمندان است و اگر مکانی برای نشان دادن آثار هنرمندان وجود نداشته باشد این آثار در منازل و در معرض دید افراد معدودی قرار می‌گیرد و مردم از دیدن آثار فاخر محروم می‌شوند و هم چنین هنرمندان انگیزه ای برای تولید آثار فاخر پیدا نمی‌کنند، اما اگر در معرض دید عموم قرار گیرد با توجه به این که آثار نقد و بررسی قرار می‌شود زمینه پیشرفت هنرمند را فراهم می‌کند.

 

بهادری خاطر نشان کرد: مجتمع تفریحی گلپنگ که چند وقتی است راکد مانده و هیچگونه استفاده ای از این مکان نمی شود بعد از بازدید و ارزیابی در اختیار هنرمندان مینابی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff