مبلغ وهابی خواستار تاسیس شبکه‌های فارسی‌زبان شد
+ پ -

یک مبلغ سعودی خواستار تاسیس شبکه‌های فارسی‌زبان برای تاثیرگذاری بر مردم ایران بخصوص مردم عرب‌زبان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که اکثریت مطلق رسانه‌های منطقه، همسو با عربستان هستند، «محمد العریفی» مبلغ عربستان سعودی از کشورهای عربی خواست که شبکه‌های فارسی‌زبان راه‌اندازی کنند.

وی در گفت‌وگو با وبگاه خبری «الشرق» قطر مدعی شد، جمهوری اسلامی ایران با ایجاد ۱۱۹ کانال ماهواره‌ای برنامه‌هایی به زبان‌های فارسی، عربی، اردو، انگلیسی و فرانسوی تلاش دارد افکار خود را به زبان‌های مختلف گسترش دهد.

العریفی همچنین ادعا کرد، ایران از بیشتر این تریبون‌های رسانه‌ای جهت تهییج مردم استفاده می کنند و «باید با این تفکر مقابله کرد و ایستادن در برابر آن بسیار مهم است».

این مبلغ سعودی ضمن درخواست از کشورهای عربی برای ایجاد شبکه‌های فارسی زبان، ادعا کرد که هدف از این شبکه‌ها «قانع کردن ملت بیچاره ایران است که گاهی بدون اینکه بدانند [به آنها] جهت داده می‌شود».

وی همچنین هدف دیگر از ایجاد این شبکه‌ها را توجه به مردم عرب‌زبان در ایران و مردم اهواز عنوان و ادعا کرد که «آنها ۲۰ میلیون مسلمان عرب هستند که برخی از آنها به زبان عربی سخن می‌گویند» ولی شمار زیادی از آنها عربی را از یادشان برده‌اند.

خرداد ماه گذشته خبرگزاری فارس با انتشار سندی از عربستان سعودی فاش کرد که عربستان به دنبال تاسیس شبکه‌ای فارسی‌زبان به نام «هندی‌جان» بوده است (جزئیات بیشتر).

این سند که از حمایت مطلق «سعود الفیصل» وزیر خارجه سابق عربستان سعودی از راه‌اندازی این شبکه تلویزیونی با نام پیشنهادی «هندیجان» حکایت دارد، قرار بوده از بحرین و به دو زبان فارسی و انگلیسی پخش شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff