لزوم مقابله مستمر و با برنامه با گرانی ها در معیشت و مسکن / تلاش نیروهای مسلح در امنیت درون زا قابل تقدیر است

خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر گفت : تلاش و همت نیروی های مسلح و بویژه نیروی انتظامی قابل تقدیر است و یکی از خواسته های مردم از دولت سیزدهم مبارزه جدی با گرانی ها است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه شهرستان خمیر در خطبه های نماز جمعه مورخ ۱۶ مهر اظهار کرد: یکی از نکات کلیدی درهر جامعه ای امنیت است که در کشور ایران اسلامی با همت و تلاش نیروهای مسلح یک امنیت مستقل ، درون زا و متکی به خود ایجادشده است .

وی با اشاره  به هفته نیروی انتظامی از  بیانات رهبری در ارتباط تصویری در آیین مشترک دانش آموختگی دانشجویان افسری  درخصوص نیروی های مسلح کشور گفت :  نیروی های مسلح انقلابی ما در همه رده های ارتش ، سپاه ، بسیج و انتظامی و در تمامی سطوح مصداق کامل حصون الرعیه در زمان ما هستند و نقش محوری و الهام بخش آنها در غرب آسیا قابل اعتراف است .

خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر در بخش دیگر با اشاره به دستور صریح رهبر معظم انقلاب برای منع واردات کالا ها و لوازم خانگی خارجی مخصوصا کره ای به بازار ایران ، گفت : در سیر حرکت کاروان انقلاب در خودکفایی و تقویت تولید داخلی برای خودباوری در جوانان گام مهمی باید برداشته شود .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی ادامه داد:  نگاه به دولت این است که در زمینه احیای تولید داخل گام عاجل و مقتدری اتخاذ شود  که دوام آن با مواجهه شرکت های که با ناز پروری و جسارت تمام به بازار ایران را در تسلط خود دارند تولید داخل با امنیت کامل به مسیر خود ادامه دهد .

وی در ادامه با درخواست از رئیس دولت برای رفع و رجوع مشکلات انباشته  مردم، افزود  : عقب ماندگی های برآمده از کم کارها، شرطی کردن اقتصاد کشور ، رخوت دولت قبل ، برجام ، شرایط کرونایی و انباشت ذخایر غذایی در گمرکات باعث سبب معضلات مزمن شده‌است که نگاه امیدوارانه مردم به دولت بار سنگینی برای رفع مشکلات بر دوش دولت انقلابی خواهد بود .

امام جمعه شهرستان خمیر تصریح کرد : دولت سیزدهم در مسائلی مانند مقابله با ویروس کرونا و تسریع در واکسیناسیون  روز های  روشنی را برای مردم به ارمغان آورد همانگونه نیز در مسئله گرانی تصمیماتی کارشناسی و به دور از احساسات اتخاذ کند تا سفره مردم تقویت شود .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت : در هفته های اخیر به مسئله مشکلات عدیده حاصل از وجود آرای مختلف در مدیریت فضای بندری و اسکله شهرستان در خطبه ها نماز جمعه اشاره کردیم  و عمده مشکلات در عدم تقید به ساختار قانونی از طرف مجموعه های فعال در این حوزه تذکر دادیم.

وی افزود : زیاده خواهی مجموعه سازمان منطقه آزاد، انفعال مجموعه اداره بنادر استان در تحویل اسکله موجود و عدم وجود سرعت کافی در رسیدگی و ترمیم بنادر از جانب مجموعه بیان شد .

امام جمعه شهرستان بندرخمیر اضافه کرد : در این میان عمده مشکل را عدم تبیین این حق از جانب مسئولان و متنفذین و رسانه های شهرستان می دانم اگر این مطالبه که به حق است توسط همه موثرترین خصوصا رسانه ها برنامه ریزی و به آن به طور مستمر پرداخته شود به قطع یقین این مطالبه عمومی محقق خواهد شد .

انتهای پیام /