مبارز فرانسوی از مقام معظم رهبری و ایران به خاطر فراهم کردن شرایط برای بیان دغدغه‌های سیاه پوستان تشکر کرد/ ارل اوژن: اینکه امام خمینی آمریکا را شیطان بزرگ نامید لفظ کاملاً درستی است
+ پ -
مبارز فرانسوی از مقام معظم رهبری و ایران به خاطر فراهم کردن شرایط برای بیان دغدغه‌های سیاه پوستان تشکر کرد/ ارل اوژن: اینکه امام خمینی آمریکا را شیطان بزرگ نامید لفظ کاملاً درستی است

سخنگوی سابق «گروه امت اسلام» و مبارز فرانسوی در سخنرانی خود در همایش افق نو از مقام معظم رهبری و مسئولین ایرانی برای فراهم کردن شرایطی که سیاهان آمریکا بتوانند دغدغه‌های خود را مطرح کنند تشکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،سومین همایش بین‌المللی «افق نو» با موضوع «بررسی علل و عوامل برخورد خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با اتباع سیاه‌پوست آمریکایی – آفریقایی تبار» از روز گذشته (سه‌شنبه) با حضور مهمانان داخلی و خارجی در سالن همایش‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

اساتید داخلی و خارجی، همچنین فعالان داخلی و فعالان خارجی از کشورهای متعدد جهان، عمدتا از آمریکا در این همایش حضور داشتند. عمده مهمانان آمریکایی را سیاه پوستانی تشکیل می‌دهند که در زمینه جنبش‌های سیاهان یا در محیط‌های دانشگاهی فعالیت و تحقیقاتی انجام داده‌اند.

روز دوم کنفرانس افق نو با سخنرانی مهمانان خارجی آغاز شد.

خانم دکتر «ورنال رندال» با موضوع «چگونه شیوه آموزشی آمریکا کودکان سیاه را به زندانیان تبدیل می‌کند» سخنرانی کرد.

در ادامه «کمی‌ سبا» از کشور فرانسه سخنگوی سابق «گروه امت اسلام» و مبارز فرانسوی در سخنانی تأثیرگزار که به زبان فرانسوی ایراد شد از مقام معظم رهبری و مسئولین ایرانی برای فراهم کردن شرایطی که سیاهان آمریکا بتوانند دغدغه‌های خود را مطرح کنند تشکر کرد.

وی در سخنانش اینگونه اشاره کرد که سیاهان اولین تمدن‌های بشری را برپا کردند ولی در دنیای کنونی اینگونه القا می‌کنند که سیاهان از لحاظ ارزش انسانی در رتبه پایین‌تری قرار دارند، اگر یک فرد در چین مورد تعرض قرار بگیرد، دولت چین واکنش نشان می‌دهد. اگر یک لبنانی مورد تعرض قرار بگیرد حزب الله لبنان واکنش نشان می‌دهداما اگر اتفاقی برای یک سیاه‌پوست بیافتد هیچ سازمان و فردی از وی دفاع نمی‌کند.

کمی‌ سبا مکرراً از ترجمه صحیح صحبت‌هایش و تأثیرگزار بودن آن کسب اطلاع می‌کرد و از حضار می‌خواست در صورت موافقت دستان خود را بالا ببرند.

در انتهای سخنرانی وی حضار همگی ایستاده و او را تشویق کردند، به استقبالش رفتند و او را در آغوش کشیدند.

این سخنران اسبق گروه امت اسلام در انتهای سخنرانی‌اش خطاب به همه گفت: ما آنچه شما می‌خواهید نمی‌شویم، خودمان هستیم و تصریح کرد من می‌خواهم مثل سید حسن نصرالله باشم.

سخنران بعدی آقای «ارل اوژن» نفر دوم جنبش ملت اسلام و نماینده لویز ساخان رهبر گروه امت اسلام سخنرانی کرد.

ارل اوژن گفت: اگر امام خمینی، آمریکا را شیطان بزرگ نامید لفظ کاملاً درستی است؛ نژاد‌پرستی در ذات آمریکا وجود دارد.

آخرین سخنران پنل صبح روز دوم همایش، برادرعلی خواننده جوان و سفید پوست آمریکایی بود.

وی به قرائت دو قطعه از اشعار خود پرداخت که با موضوع خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌ها بود.

علی در ابتدای سخنرانی خود با شهادت به یگانگی خداوند و پیامبری حضرت محمد (ص) و امامت حضرت علی (ع) سخنان خود را آغاز کرد که این امر مورد تشویق حضار قرار گرفت.

پنل بعد‌از ظهر تا دقایقی دیگر در هتل استقلال آغاز خواهد شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff