مبارزه با قاچاق باید قانونمند باشد نه سلیقه ای و از روی لجاجت/به برخورد نیروی انتظامی و گمرک با بحث قاچاق خوشبین نیستم
+ پ -
مبارزه با قاچاق باید قانونمند باشد نه سلیقه ای و از روی لجاجت/به برخورد نیروی انتظامی و گمرک با بحث قاچاق خوشبین نیستم

خطیب نماز جمعه میناب گفت: عده ای برای منافع شخصی با قاچاق مبارزه می کنند در صورتی که این برخورد را باید دولت و به پشتوانه مجلس انجام دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام میرزا محمدحسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: یکی از اسباب آمادگی برای ماه مبارک رمضان اصلاح غذا می باشد، که این امر مهم در صورت غفلت، باعث از بین رفتن تمامی عبادات و اعمال ماه مبارک رمضان می گردد.

 

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر خدا«ص» افزود: پیامبر خدا«ص» فرموند روز قیامت گروهی می آیند در حالی که حسناتشان همچون کوه هاست، خداوند هیچ کدام را از آنها نمی پذیرد، سپس فرمان می رسد که آنان را به خاطر نداشتن حسنات به آتش بیفکنند، سلمان می گوید ای پیامبر خدا، آنان چه افرادی هستند؟

 

خطیب نماز جمعه میناب عنوان کرد: یکی از مشکلات مهم امروزی، نپرداختن حقوق اموال است، یعنی نپرداختن خمس و زکات اموال،که باعث شبهه ناک شدن آنها شده و مصرف این گونه اموال تأثیر منفی بر عبادات و روزه های انسان خواهد گذاشت، پس سزاوار است به جهت آماده شدن برای ماه مبارک رمضان، دقت در اموال و پول های به دست آمده و همچنین حسابرسی از اموال و پرداختن خمس داشته باشیم تا در این ماه آنچه مصرف میکنیم پاک بوده و عبادات انجام شده در این ماه را تباه نگرداند.

 

معتمدی فر به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب اشاره ای کردند و تصریح کردند: در این دیدار ایشان حل موضوع رکود و اشتغال از طریق رونق تولید داخلی را از اولویت‌های اصلی و بسیار مهم در بخش اقتصاد برشمردند و خاطرنشان کردند: خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری یک جوان از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده‌ی خود بیشتر است؛ بنابراین باید برای حل این مشکل اقدامات جدی انجام شود و در بحث دیگری ایشان افزودند: در موضوع فرهنگ نوعی ولنگاری و بی‌اهتمامی در دستگاه‌های فرهنگی به چشم می‌خورد، زیرا در تولید کالای فرهنگی مفید و جلوگیری از تولید کالای فرهنگی مضرّ، کوتاهی‌هایی انجام می‌شود.

 

خطیب نماز جمعه میناب بیان کرد: عده ای برای منافع شخصی با قاچاق مبارزه و با آن برخورد می کنند، در صورتی که  این برخورد را باید دولت و به پشتوانه مجلس اجام دهد.

 

وی گفت: به برخورد نیروی انتظامی با بحث قاچاق خوشبین نیستم، زیرا این برخورد باید قانونمند باشد نه سلیقه ای و از روی لجاجت بعضی افراد .

 

معتمدی فر به خصوصیات حضرت خدیجه کبری«س» اشاره ای کرد و گفت: حضرت خدیجه به عنوان نخستین «ام المومنین» در قرآن مورد توجه قرار گرفته است، این سعادت از بین همه زنان پیامبر«ص» نصیب حضرت خدیجه«س» شده است که یازده امام از نسل او به وجود آید.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff