تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 574828
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزینه شهرداری بندرعباس:

مبارزه با فساد و رانت در شهرداری در دستور کار دارم

نوبانی تاکید کرد: مبارزه با فساد و رانت در شهرداری در دستور کار دارم و برنامه های مفصلی برایش نوشته ام.

مبارزه با فساد و رانت در شهرداری در دستور کار دارم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهدی نوبانی، یکی از گزینه ها برای شهرداری بندرعباس ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی بندرعباس اظهار کرد: باید منشور مدیریتی را ارائه داد و با استفاده از خرد جمعی و با نظارت و همفکری شورای شهر بندرعباس و همچنین نخبگان و کارشناشان کارها را پیش برد.

نوبانی عنوان کرد: تکریم ارباب رجوع، معیشت کارکنان شهرداری و حقوق به موقع کارمندان و کارکنان بسیار برایم مهم است و تمام تلاشم را می کنم تا قدردان و حافظ آنها باشم.

وی تاکید کرد: مبارزه با فساد و رانت در شهرداری در دستور کار دارم و برنامه های مفصلی برایش نوشته ام.

نوبانی عنوان کرد: وجود سازمان های سرمایه گذاری از نقاط قوت و بدهکاری های انباشته شده از نقاط ضعف در شهر بندرعباس است.

وی با اشاره به اینکه عدم سازماندهی نیروها و عدم پرداخت به موقع حقوق تهدیدهایی را ایجاد کرده و با کاهش انگیزه پرسنل همراه است، گفت: پرسنلی که تا سه ماه نیز حقوق دریافت نکرده اند چگونه و با چه انگیزه ای فعالیت کنند.

گزینه شهرداری بندرعباس مطرح کرد: استفاده از شرکت های دانش بنیان و سیستم های ارزیابی کیفیت کارکنان و آموزش کارکنان در حوزه های اخلاقی، معنوی و کاری را نیاز داریم.

نوبانی با اشاره به اینکه خدمات رفاهی به پرسنل مجموعه شهرداری در اولویت کاری است، تصریح کرد:  راهبرد توسعه و زیرساخت با استفاده از ظرفیت شرکت های هوشمند از حالت سنتی خارج می شویم و سیستم هوشمند و الکترونیکی کارها انجام می شود و کاهش حضور فیزیکی شهروندان را به همراه خواهد داشت که یکی از مزایای آن ارتقاء خدمات و رضایت مندی جامعه هدف که مردم هستند می شود.

وی عنوان کرد: سامانه هایی در ارتباط با مجموعه های نظارتی و دفتر شهردار به منظور اخذ نظر شهروندان از کیفیت خدمات در حوزه های مختلف اعلام نظر کنند راه اندازی می شود تا بتوانیم به سرعت رسیدگی شود.

گزینه شهرداری بندرعباس گفت: نظارت اولویت کار من است و ارتقاء کیفیت خدمات رسانی با استفاده از سیستم های سنجش کیفیت است که در سراسر کشور هم استفاده می شود.

نوبانی افزود: عملکردهای شهرهای موفق را می توانیم در شهر بندرعباس اجرایی کنیم و سیستم کیفیت می تواند بسیار کمک رسان باشد.

وی اذعان کرد: تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و خلاقان شهری و ارزیابی مستمر عملکرد کارکنان را خواهیم داشت و به دنبال بررسی مشکلات و رفع آن هستیم، سیستم نمره دهی به شهرداران مناطق را اجرایی می کنیم.

گزینه شهرداری بندرعباس مطرح کرد: حفظ سرمایه گذار و امنیت سرمایه گذاری را در برنامه باید داشته باشیم تا بتوانیم ارتقاء شهری را به چشم ببینیم، میزبان بازپرداخت ها، سود و حتی تورم سال را با بیمه کردن سرمایه گذار می توانیم داشته باشیم و حتی افرادی در کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که می توانند سرمایه گذاری کنند که به دنبال تضمین هستند.

نوبانی گفت: درآمد پایدار اصل کار است و می توانیم از ایده های دانش بنیان در حوزه های مختلف همچون ممیزی املاک و توسعه کارخانه های عمرانی باشد که منجر به کاهش هزینه باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مطرح بدهی های شهرداری است که شناسایی اموال منقول و غیرمنقول شهرداری را بایست آماده کرد که برنامه ریزی داشته باشیم چگونه بدهی را تسویه کنیم و جلسه و برنامه ریزی با طلبکاران شهرداری را نیز می توان در حوزه های مختلف برنامه ریزی و مشکلات را حل کرد.

گزینه شهرداری بندرعباس با بیان اینکه برای تمام نیروهای شهرداری بایست شغل مشخص و طراحی شود، عنوان کرد: با بررسی وضعیت نیروهای حقوق بگیر و میزان کار کرد آنها نسبت به ساعت کاری تغییر حقوقی خواهیم داشت، شهرداری بسیار نیروی خوب و قابلی دارد و افرادی که تا نیمه شب مشغول به خدمت رسانی هستند بایست از حقوق بیشتری نیز برخودار باشند.

نوبانی تصریح کرد: وجود خیابان های خوش منظر و نوار ساحلی از نقاط قوت شهرستان بندرعباس است و در کنار آن آشفتگی سیما و منظر شهر و عرض کم ورودی شهر ما که در شان شهر ما نمی باشد و عدم مناسب سازی فضاهای شهری برای حضور گروه های آسیب پذیر از نقاظ ضعف ما به شمار می رود که باید روی آن کار شود.

وی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام و کارشناسی شده را رها نمی کنیم و به اتمام خواهد رسید، بیان کرد: تهدیدهایی نیز وجود دارد که امکان توسعه بی برنامه و یا رها شدن نوار ساحلی در صورت عدم بهره برداری در پی خواهد داشت.

گزینه شهرداری بندرعباس  عنوان کرد: برنامه های اجرایی نباید سلیقه ای باشد و سیستم شهرداری بایست بر اساس برنامه های دانشی و دقیق علمی عمل کند و شهر ۲۴ ساعته را می توانیم اجرا کنیم، نورپردازی ها را در برنامه خواهیم داشت که نه تنها برای عبور بلکه برای حضور و توسعه کسب و کارها و همچنین سرزندگی شهر باشد.

نوبانی تصریح کرد: ایجاد و گسترش مجتمع های تفریحی با راهبرد و استفاده از پتانسیل خدادادی دریا می باشد که تا کنون حتی برای شنا کردن هم هیچ برنامه ای برای آن نداشته ایم همچنین می توانیم ۵۰ هکتار فضای سبز با کاربری های مختلفی همچون اسکان مهمان های نوروزی و فضای بازی و گردشگری را ایجاد نماییم و باعث می شود گرایش به سفرهای دریایی را بیش از پیش به همراه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: رسیدگی و اهمیت دهی به صنایع دستی و صنایع گردشگری و ثبت شهر بندرعباس به عنوان شهر خلاق از نقاط قوت ما است؛ یک المان اصلی و یک عکس که با دیدن اینکه این المان مردم را یاد بندرعباس بیاندازد را نداریم و باید به آن بپردازیم.

گزینه شهرداری بندرعباس تاکید کرد: در حوزه ورزشی بانوان حساس هستم و زیرساخت های ورزشی برای بانوان ایجاد خواهیم کرد و بندرعباس را به عنوان پایتخت ورزش های ساحلی ایران تبدیل خواهیم کرد.

نوبانی با اشاره به اینکه ایجاد شوراهای محل و استفاده از قرارگاه های بسیج محلات که بسیار عالی است و بزرگان آن محله هستند را در برنامه خواهیم داشت، عنوان کرد: با محور قرار دادن مساجد و حضور شهرداران مناطق و با برگزاری جلسات با بزرگان آن محله با توجه به نیاز آن محله می توانیم برنامه ریزی کنیم و با استفاده از جوانان آن محله حتی می توانیم برای همان محله اشتغال زایی کنیم. پروژه های همان محله را جوانان خود محله و توسط مردم خود مردم منطقه حمایت می شود.

وی با بیان اینکه هویت بخشی از محله های تاریخی همچون شیر سوم را باید در برنامه داشته باشیم که مردم بدانند چرا نام این محل را اینگونه انتخاب کرده اند، گفت: شهرداری باید کمک کند به سلامت مردم و بایست ورزش همگانی را بیشتر توسعه دهیم. وقتی بتوانیم پیاده روها را منبع ورزشی همگانی قرار دهیم قطعا آمار حضور در بیمارستان ها کمتر می شود.

گزینه شهرداری بندرعباس خاطر نشان کرد: موسیقی و صنایع دستی بندرعباس معروف است وبا برقراری جشنواره ها میراث شهر بندرعباس به مجامع بین المللی می توانیم معرفی کنیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=574828
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی