مبادا با نسنجیدگی موجب جریحه دار شدن احساسات یکدیگر شویم/ شاهد وحدت بی نظیر در کشور ایران اسلامی هستیم

شیخ محمدعلی امینی با بیان اینکه مشترکات بین شیعه و اهل سنت واجب الاحترام است، گفت: شاهد وحدت بی نظیر در کشور ایران اسلامی هستیم، مبادا با نسنجیدگی موجب جریحه دار شدن احساسات یکدیگر شویم.

شیخ محمدعلی امینی عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اظهار کرد:خداوند متعال را شکرگزاریم که در سایه تعالیم الهی، رهنمودهای  پیامبر اکرم علیه الصلاه و السلام و ائمه هدی و همچنین مسئولین عالی رتبه نظام اسلامی به ویژه رهبر فرزانه انقلاب، شاهد وحدت بی نظیر در کشور اسلامی ایران هستیم .

شیخ امینی افزود: اعتقاد و دیدگاه همگان بر این است که ما در همه شرایط به خصوص در شرایط امروزی که دشمن برای خرد کردن امت اسلامی دندان تیز کرده است، دشمن برای ایجاد اختلاف و تفرقه چند دستگی بین مسلمان ها و تحقیر آنها و به یغما بردن ثروتها و دخالت در حکومت ها در چنین شرایطی وحدت بیش از هر زمانی به عنوان یک ضرورت غیرقابل انکار مطرح است.

عالم برجسته اهل سنت جنوب کشور تصریح کرد: آنچه که همگان باید بدانند و همه باید تشکر و قدردانی داشته باشیم، امروز یگانه رهبری که فریاد دلسوزانه برای وحدت امت اسلامی دارند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، که در هر مناسبتی فریاد وحدت سر می دهند، هر جا خدایی ناکرده توهین یا انحراف از قاعده اصلی صورت بگیرد بلافاصله تذکر می دهند و در برابر آن موضع گیری ها و انحرافات ایستادگی می کنند.

شیخ امینی تاکید کرد: وظیفه ما اقتضا می کند که برای حفظ این وحدت و کمک کردن به تحکیم و تقویت وحدت، مقدسات همدیگر را محترم داریم، احساسات همدیگر را رعایت کنیم، مبادا با نسنجیدگی موجب جریحه دار شدن احساسات یکدیگر شویم.

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با بیان اینکه در قضایای مهم با همدیگر مشورت و تبادل نظر داشته باشیم و به  آراء همدیگر احترام بگذاریم، گفت: دست وحدتی که به همدیگر دراز می کنیم توسط طرفین به گرمی فشرده شود نه اینکه خدایی نکرده این دست بریده شود.

شیخ امینی تصریح کرد:دشمن قصد دارد از طرق مختلف ضربه بر پیکره وحدت به وجود آورد اما باید آگاه و هوشیار باشیم.

وی ادامه داد: مشترکات بین شیعه و اهل سنت از قبیل قرآن، پیامبر اسلام، اهل بیت پیامبر(ص) و صحابه پیامبر(ص) همه اینها واجب الاحترام است.

عالم برجسته اهل سنت جنوب کشور اظهار کرد: حق نداریم بر اساس بعضی دیدگاه ها و اقوال و آراء ضعیف نسبت به بعضی شخصیت های قابل احترام قاطبه مسلمانان جسارتی داشته باشیم.

شیخ امینی با بیان اینکه حرف های یکدیگر را تأویل نکنیم و با حاشیه‌سازی همراه قرار ندهیم،خاطرنشان کرد: فرض کنیم یک صحبتی هر دو نوع احتمال مدح و ذم داشته باشد حمل بر احسنت کنیم. این قاعده را یابد همیشه رعایت کنیم دنبال بهانه نباشم که مو را از ماست بیرون بکشیم و سخن استوار بگوییم.

انتهای پیام/