ما در معرض شدید ترین تهاجمات فرهنگی هستیم/ نقش ائمه جمعه حفظ ارزش های انقلابی است
+ پ -
ما در معرض شدید ترین تهاجمات فرهنگی هستیم/ نقش ائمه جمعه حفظ ارزش های انقلابی است

مدیر مدرسه علوم دینی شهرستان بندر خمیر با بیان اینکه ما در معرض شدید ترین تهاجمات فرهنگی هستیم؛ اظهار کرد: سپاه و بسیج می توانند با برنامه ریزی دقیق و با استفاده از ائمه جمعه و جماعات و با استفاده از مدارس دینی و مکتب خانه ها و دیگر نیروهایی معنوی برای اینگونه آسیب هایی که ما را تهدید می کنند راهکارهایی داشته باشد و باید کار های فرهنگی خود را توسعه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از لوار ؛ سید عبدالجلیل قتالی مدیر مدرسه علوم دینی شهرستان بندر خمیر در همایش ائمه جمعه و جماعات گفت : ائمه جمعه و فرماندهان پایگاه های بسیج در حقیقت محورهای مشترکی برای کارهای فرهنگی هستند و می توانند نقش حساس و ارزنده ای را در زمینه مسائل فرهنگی داشته باشند.
وی در ادامه افزود: مشکلات فرهنگی عملی نخواهد بود مگر با پیشگیری ، باید برنامه های تدوین شود به صورت نرم همانگونه که تهاجم نرم است دفاع هم باید نرم باشد. تهاجم نرم را نمی توان با دفاع سخت انجام داد و بالعکس ، هر دو باید از یک نرم برخوردار باشند و لازمه این کار استفاده کردن از کلام الهی و استفاده بردن از احادیث رسول الله و استفاده از مبنای شریعت است .

 

مدیر مدرسه علوم دینی بندر خمیر اظهار کرد : برای مبارزه با تهاجم فرهنگی می توان اهداف خوبی را تعیین کرد و اگر قرآن کریم را به خوبی تلاوت کنیم و از آیات آن استفاده کنیم بسیار می تواند راه گشا باشد.
قتالی با بیان اینکه جای جای قرآن انسان ها رامورد خطاب قرار داده است ؛گفت: یکی از اهداف بسیار شاخص خداوند متعال درقالب قرآن کریم هدایت و سعادت انسانهاست ،می خواهد انسانها را سعادتمند کند.
وی در ادامه یادآور شد : خداوند متعال رسولان و پیامبران خود را با آیات و دلایل بسیار روشن مبعوث فرموده است و  برای اینکه رسولان از آیات الهی تلاوت کنند تا جامعه به عدالت برسد و یکی از وسیله هایی که در اختیار داریم کلام الهی است.
مدیر مدرسه علوم دینی بیان کرد : سپاه و بسیج می توانند با برنامه ریزی دقیق و با استفاده از ائمه جمعه و جماعات و با استفاده از مدارس دینی و مکتب خانه ها و دیگر نیروهایی معنوی برای اینگونه آسیب هایی که ما را تهدید می کنند راهکارهایی داشته باشد و باید کار های فرهنگی خود را توسعه دهد زیرا ما در معرض شدید ترین تهاجمات فرهنگی هستیم.

 

 

علیرضا نصری فرماندار شهرستان بندر خمیر نیز در این همایش گفت : رمضان ماه شکر گزاری به درگاه خداوند متعال است به خاطر نعمات بی شمار و عظیمی که به ما ارزانی داشته و یکی از این نعمات عظیم ، نظام مقدس جمهوری اسلامی است نعمتی که برای ما امنیت و آسایش، رفاه و توسعه و آبادانی به ارمغان آورده است.
وی در ادامه به مشکلات شهرستان اشاره داست و اظهار کرد : با اقداماتی که انجام شده تا اندازه ای مشکلات برق شهرستان و اطراف مثل کشار و پل بر طرف شده است و در بحث آب که مشکل اصلی ماست و داریم با این مسئله دست و پنجه نرم می کنیم و سال گذشته دچار مشکل و تنش آبی شدید بودیم ، امسال هم داریم این مشکلات را پشت سر می گذاریم و اما با اقداماتی که انجام شده و کارخانه سیمان به عنوان سرمایه‌گذار در این بحث ورود کرده و شاید سال آینده مشخص شود و به ثمر بنشیند آب خمیر برای همیشه پایدار خواهد شد.
وی گفت : در حوزه راه نیز ۸۹ کیلو متر داریم که بعضی از روستا ها از نعمت راه بی بهره هستند و با تلاش هایی که صورت گرفته بنا شده با مشارکت سایر نهادها مشکل راه با سرانجام برسد.

 
فرماندار بندر خمیر یادآور شد : در دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی های خوبی انجام شده و در سال های آینده ما شاهد پیشرفت های بیشتری در کشور خواهیم شد و این کارها صورت نخواهد گرفت مگر در سایه وحدت و همدلی.

 

نصری خاطر نشان کرد : نقش ائمه جمعه حفظ ارزش های انقلابی است که این ارزش ها ، ارزش های کمی نیستند.
وی با اشاره به بحث طلاق و مواد مخدر اظهار کرد: در بحث مواد مخدر مبارزه بخشی از کار است و بخش دیگر کار فرهنگی است و ائمه جمعه باید ورود کنند و این ورود باید جدی باشد و ما در این بحث به مرحله بحران رسیده‌ایم و وضعیتی خطرناک است و نیاز به یک کار جهادی و همگانی دارد.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff