ماه رجب نزد اولیای الهی ماه شستشوی گناهان است/ ماه رجب یعنی ماه ریزش رحمت الهی است
+ پ -
ماه رجب نزد اولیای الهی ماه شستشوی گناهان است/ ماه رجب یعنی ماه ریزش رحمت الهی است

استاد حوزه های علمیه حاجی آباد گفت: ماه رجب یعنی ماه ریزش رحمت اللهی باز خداوند مهربان درب های رحمتش را به صورت ویژه بر انسان ها گشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام موئینه استاد حوزه های علمیه حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم ، ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب در پاسخ به این سوال که با توجه به فرا رسیدن  ماه مبارک رجب، چه نوع از سبک زندگی را می توان در پیش گرفت تا در زمره رجبیون قرار بگیریم، اظهار کرد: ماه رجب نزد اولیای الهی ماه شستشوی گناهان است و شعبان ماه پوشیدن لباس تقوا برای ورود به ماه مبارک رمضان به عنوان ضیافت الله است.

وی ادامه داد: لذا اگر کسی در ماه رجب، اعضا و جوارح خود را حفظ کند و سبک زندگی خود را سبک زندگی مردان خدا قرار دهد و استغفار در این ماه را زیاد انجام دهد و در این ماه به تقوا نزدیک شود، بازگشت به سوی خدا داشته و به مقام انسانیت می رسد، بنابر این، با حلول ماه مبارک رجب، اولیای خداوند مهربانی شان نسبت به همه انسان ها بیشتر می شود و با اینکه سبک زندگی آنها در تمام طول سال به همین گونه است، اما در این ماه باز هم رنگ و بوی دیگری دارد.

 

این استاد اخلاق با بیان اینکه در این ماه رافت و مهربانی و گذشت و دوست داشتن انسان ها بیشتر می شود، تصریح کرد: شاید به همین دلیل است که اگر قتلی در این ماه صورت گرفت، دیه آن دو برابر محسوب می شود به دلیل آن که انسان ها در این ماه به رافت و انسانیت نزدیک تر شوند.

 

وی با بیان این که رجب ماه دعوت به خوبی ها و دور شدن از بدی ها است، اذعان کرد: اگر کسی این ماه را جدی بگیرد، ماه رمضان نیز برای او مبارک می شود و اگر جدی نگیرد، با زشتی و آلودگی وارد ماه مبارک رمضان شود و ماه رمضان برای او مبارک نخواهد بود.

 

موئینه ابراز کرد: در این روش و سبک، زندگی زمانی الهی می شود که انسان از ولایت پیروی کند شاید به همین دلیل ولایت امیرمومنان امام علی (ع) در این ماه واقع شده است آن هم جایی در که انسان ها همه رو به محل تولد او یعنی کعبه سجده می کنند و شاید معنای تولد آن حضرت (ع) در این مکان مقدس آن است که باید به ولایت توجه داشت؛ زمانی که این اتفاق افتاد، زندگی الهی می شود.

 

این استاد حوزه تاکید کرد: بنابراین، اگر کسی بخواهد سبک زندگی خوبان را داشته باشد، بهترین راه توجه به سیره عملی اهل بیت علیه السلام و پس از آن ها بزرگان دین و علمای عامل هستند که این امر موجب می شود خیر و حسنه دنیا و آخرت نصیب انشان ها شود.

 

حجت الاسلام موئینه افزود: ماه رجب ماهی که در استغفار باز است ماهی که یک روز روزه ان انسان را به فاصله یک سال از آتش جهنم دور می کند ماهی که مقدمه برای ماه رمضان است .

 

وی افزود: ماه عظیم الهی ماه رمضان که قابل قیاس با ماهای دیگر نیست این گونه است نمی شود یک دفعه وارد ان شد بلکه مقدماتش رجب و شعبان و اعمال و ارده بر آن را بگذرانیم تا ظرفیتمان  بالا رود و حظ  کافی از ماه مبارک رمضان ببریم دل و جانمان در رجب و شعبان تشنه امدن ماه رمضان کنیم و خودمان را مهمان سفره الهی در ماه ضیافت الله کنیم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff