ماه رجب ماه پیوند ودوستی جوانان با خداوند است
+ پ -
ماه رجب ماه پیوند ودوستی جوانان با خداوند است

رسول اکرم (ص) فرموده ‏اند: «رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و فضیلت‏ به پایه آن نمی ‏رسد و قتال با کافران در این ماه حرام است، آگاه باشید که رجب ماه پروردگار است و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است و اگر کسی در ماه رجب حتی […]

رسول اکرم (ص) فرموده ‏اند: «رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و فضیلت‏ به پایه آن نمی ‏رسد و قتال با کافران در این ماه حرام است، آگاه باشید که رجب ماه پروردگار است و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است و اگر کسی در ماه رجب حتی یک روز روزه بدارد خدا را از خود خشنود ساخته و خشم الهی از او دور می‏گردد .»

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرحوم آقای دولابی به نقل از آیت‌ الله انصاری همدانی آن عارف بزرگوار ، فرمودند : خدای متعال از اوّل ماه رجب چشم انتظار دو گروه است.

یکی جوان‌ها. عشق خدا جوان­ هاست. علاقه عجیبی به جوان دارد. برای همین بهشتش را پر از جوان می کند. حداکثر سن در جنّت‌ المأوی ۳۵ است ، نه ۴۰ و همه به حالت شباب هستند. خدا این‌قدر دوست دارد. چشم انتظار است جوان بیاید تا در ماه رجب بگوید « أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ رَبِّی وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ » پروردگار عالم می گوید : جوان من! خوش آمدی.
آیت‌ الله انصاری همدانی فرموده بودند : پروردگار عالم در ماه رجب به جوان‌ها عجیب نگاه میکند. اگر جوانی تا پانزدهم هنوز نیامده ، دائم نگاه می کند ، یک شبی او را مجلسی می برد ، جایی می کشاند و او را در دام تقوی می‌اندازد. می‌گوید : بنده من! تو را برگرداندم ، خودت نیامدی ، تو را کشاندم. لذا یک گروه که خدا چشم انتظار آن­ هاست، همین جوان‌ها هستند ؛ منتها تهمت‌ زننده را قبول نمی کند ولو از این گروه ، إلّا حلالیّت بطلبد.

دومین گروه که ذوالجلال و الاکرام در ماه رجب چشم انتظار آن هاست آن کسی است که لحظات آخر عمرش رسیده است ، چه جوان چه پیر. یک طوری در ماه رجب می خواهد او را پاک کند.
خدا به این دو گروه در ماه رجب عجیب نگاه می‌کند. ماهی که می خواهد گناهان را بسوزاند ، ماهی که می خواهد از همین الآن شیطان را در غل و زنجیر کند.
ملّا محسن فیض کاشانی فرموده بودند : در عالم مکاشفه دیدم که شیطان نه در ماه مبارک رمضان به غل و زنجیر است که از ماه رجب آن بنده‌ای که توبه می کند ، شیطان برای او در غل و زنجیر است. یک هاله‌ای می آید ، اجازه نمی دهد شیطان به سمت او بیاید چون بنده در ماه رجب توبه کرده است ، در حصن حصین توبه قرار می گیرد و شیطان غل و زنجیر می شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff