ماهواره نقش مهمی در تغییر نگرش رفتاری خانواده‌ها دارد
+ پ -
ماهواره نقش مهمی در تغییر نگرش رفتاری خانواده‌ها دارد

کارشناس مذهبی و استاد حوزه در پارسیان نقش ماهواره را در تغییر نگرش خانواده‌ها بسیار مهم دانست و بر کنترل فرزندان در استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، حسین عبداللهی T استاد حوزه و کارشناس مذهبی در پارسیان صبح امروز در گفتگو با جمعی از جوانان شهرستان گفت: یکی از ابتدایی‌ترین اهدافی که ماهواره دنبال می‌کند تغییر در نگرش اخلاقی و رفتاری خانواده‌ها به ویژه جوانان است که با این ایجاد تغییر اهداف ثانوی خود را که می‌توان به بخشی از آن به عنوان دور کردن جوانان از تفکر، عقلانیت و تصمیم گریری صحیح است اشاره کرد.

وی افزود: این شبکه‌ها با تولید برنامه‌های هدف‌دار قصد دارند نوع تفکر و بینش سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما را تغییر دهند و مصرف گرایی را میان تماشاگران نهادینه کنند که نتیجه آن ضربه خوردن اقتصاد داخلی و رونش اقتصاد کشورهای غربی می‌باشد.

عبداللهی اظهار کرد: این شبکه‌هابا هدف تسخیر تفکر و مغز انسان‌ها وارد محافل خانواده‌ها می‌شوند و پس از اینکه وابستگی بین خود و اعضاء خانواده ایجاد کردند کم‌کم برنامه‌های استعماری خود را از قبیل رواج بی عفتی و حیا بین اعضاء خانواده و شکستن قبح بسیاری از محرمات الهی مانند ارتباط نامشروع با یکدیگر را نهادینه می‌کنند لذا نتیجه این توجه‌ها رواج طلاق و نابسامانی‌های اجتماعی در بین خانواده‌ها می‌شود.

کارشناس مذهبی پارسیان ضمن برشمردن راه‌کارهای مقابله با پدیده شوم ماهواره خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مقابله با این شبکه ها تقویت فرهنگ خودی و نشان دادن ارزش های بالای آن به سطوح پایین جامعه، دفاع از ارزش های ملی، ارتقاء سطح آگاهی افراد، ترویج زندگی معنوی و تقوا، ترویج الگوهای رفتاری صحیح در خانواده و جامعه می باشد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff