مانوس شدن با قرآن غبار غفلت را از آدمی می زداید

حجت الاسلام سالاری گفت: قرین بودن با قرآن کریم سبب جامعیت در زندگی خواهد بود و گرد و غبار غفلت را از آدمی می زداید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام والمسلمین سعید سالاری امام جمعه موقت شهرستان بندرخمیر در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان اظهار کرد: خداوند متعال به انسان ها در برخی از امتیازهای عنایت کرده و انسان باید این فرصت را غنیمت شمرده و بهترین در طول حیات خویش انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از توفیقات در ماه رمضان قرین بودن با کلام وحی قرآن کریم است، افزود : رسول خدا در بیانی نافذ می فرماید بر شما باد به تلاوت قرآن که بهترین و صحیح ترین مسیر برای سعادت است.
خطیب جمعه شهرستان خمیر گفت: قرین بودن با قرآن کریم سبب جامعیت در زندگی خواهد بود و گرد و غبار غفلت را از آدمی می زداید.
سالاری ادامه داد: مانوس شدن با کلام الهی که بهترین و تاثیر گذار ترین لحظات بنده است و جهت آن برخورداری و امتداد این فیض عظیم در دنیا و آخرت است.
وی در بخش دیگر از خطبه نماز جمعه به میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام اشاره کرد و اضافه کرد : شناخت ابعاد زندگی و سیره ائمه باید سبب تقرب و نزدیکی به اهل بیت علیهم السلام شود.
امام جمعه موقت شهرستان خمیر بیان کرد: سیره امام حسن مجتبی علیه السلام به ما می آموزد که نباید در نسبت به همنوع خود بی تفاوت باشیم.
سالاری ادامه داد : مردم داری، اصلاح بین ذات و حفظ آبروی انسان رفتارهای است که در سیره اهل بیت به وفور یافت می شود.
وی با اشاره ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی گفت : از تمامی کسانی که از کیان انقلاب اسلامی با چشم بیدار و بصیر حفاظت و حراست می کنند تشکر می کنیم.
در پایان با بیان اینکه چهارشنبه ۳۱ فرودین اولین شب از لیالی قدر است افزود : این فرصت ناب الهی که گاها قابل تکرار نیست را فرصت شمرده و با طاعات و عبادات بنده مخلص خدا قرار گیرید.

انتهای پیام/