مانور زلزله در مدارس سیریک برگزار شد+ تصاویر

+ پ -
مانور زلزله در مدارس سیریک برگزار شد+ تصاویر

بمناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی مانور زلزله با هدف آموزش عمومی جهت توسعه فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی در هنرستان دخترانه و مدرسه راهنمایی ام سلمه شهر بندر سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی؛ بمناسبت هفته کاهش بلایایی طبیعی مانور زلزله با هدف آموزش عمومی جهت توسعه فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی با حضور ایزدی پور فرماندار سیریک و جمعی از مسئولان در هنرستان دخترانه و مدرسه راهنمایی ام سلمه شهر بندر سیریک برگزار شد.

 

میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک گفت: یکی از راه‌های مهم کاهش خطرات ناشی از زلزله، افزایش سطح آگاهی و ایجاد آمادگی در بین اقشار مختلف جامعه است.

 فرماندار سیریک اظهار کرد: افزایش سطح آگاهی و ایجاد و گسترش فرهنگ ایمنی در مدارس از اهداف برگزاری این مانور عملیاتی است و در این تمرین آمادگی به دنبال آموزش صحیح به جامعه مخاطب و ایجاد آمادگی در آنان برای انجام واکنشهای سریع و صحیح در زمان وقوع زلزله است.

وی افزود: دانش‌آموزان به عنوان جامعه‌ای بزرگ باید مورد توجـه قرار بگیرند تا با  آموزش‌های لازم برای مقابله با زلزله  آمادگی داشته باشند و بتوانند با توجیه خانواده‌هایشان دامنه آموزش را گسترش دهند.

فرماندار شهرستان سیریک تصریح کرد: آگاهی و مهارت در هنگام بروز حوادث و سوانح  یکی از راههای نجات بخش است که در کشور ما در سال های اخیر  با توجه به برگزاری مانورها ، همایش ها و برگزاری کلاس هاس مختلف امداد و نجات تئوری و عملی برای اقشار مختلف جامعه بویژه دانش آموزان و دانشجویان کمک شایانی در ارتقای آگاهی و مهارت داشته است.

ایزدی پور بیان کرد: دانش آموزان امیدان و آینده سازان این مملکت هستند و همان طور که ما باید در مقابل دشمن آماده و توان و مهارت لازم باید برای حراست و حفاظت از کیان میهن داشته باشیم باید آموزش های امداد و نجات، ایمنی در مقابل بلایای طبیعی یک نیاز و ضرورت هر فرد در جامعه محسوب می شود.

وی اضافه کرد: رمز موفقیت در مقابله با بحران ها و بلایایی طبیعی آمادگی و مهارت است و ادارات و نهادهای، دستگاههای نطامی و انتظامی و امدادی در شهرستان باید آمادگی، هماهنگی و سرعت عمل خوبی در مانورها برای مقابله با حوادث احتمالی داشته باشند.

فرماندار سیریک یادآور شد: یکی از مهمترین نکات مقابله با حوادث و بلایای طبیعی داشتن آمادگی و مهارت  همراه با سرعت عمل ، دقت و حفظ خونسردی و آرامش در هنگام بروز حادثه و رخداد است.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff