مانور اطفاء حريق در عرصه هاي منابع طبيعي بستك برگزار شد
+ پ -
مانور اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی بستک برگزار شد

معاون فرماندار بستک از برگزاری کارگاه عملی آموزش و پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازجهانگیریه ، محمد احمدی در حاشیه این کارگاه آموزشی که با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان برگزار گردید در یک مصاحبه خبری با خبرنگار جهانگیریه گفت: با توجه به بالا بودن درجه حرارت شهرستان ، احتمال آتش سوزی درسطح جنگل ها و مراتع وجود دارد، بنابراین چنانچه تمهیدات لازم به منظور حفظ آمادگی چاره اندیشی نگردد، آتش سوزی هایی در ابعاد گسترده به وقوع خواهد پیوست.

 

وی افزود: این شهرستان به علت کوهستانی بودن اغلب دارای پوشش گیاهان کم عمر و فاقد پوشش درختی است و با کوچکترین شعله، می تواند گسترش زیادی داشته باشد.
 
معاون فرماندار بستک بیان داشت: یکی از اهداف اجرای این مانور در شهرستان جلب توجه همه دستگاهها و مردم به اهمیت مراتع و جنگل ها بوده تا در مواقع بحران دستگاهها با آمادگی همه جانبه به وظایف خود آشنا باشند.
مهندس احمدی بررسی توان نیروی موجود و نحوه عملکرد آن در مواجه با حوادث واقعی، ارزیابی امکانات موجود و بررسی کاستی ها و میزان همکاری ادارات و نهادهای شهرستان را از دیگر اهداف برگزاری این مانور عنوان کرد.
وی افزود: تنها با امکانات دولتی نمی توان منابع طبیعی را مورد حفاظت قرار داد و مردم هم باید در نگهداری جنگل ها و مراتع، مساعدت و همکاری داشته باشند.
معاون فرماندار بستک در پایان در خصوص اعتبارات کمیته برنامه ریزی سال ۹۴ ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه قانون بودجه، فضا سازی روستاها در هفته دولت و حضور دهیاران و شوراهای اسلامی در تمامی برنامه های هفته دولت در سطح شهرستان سخنانی بیان نمود.
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff