ماموریت ویژه روحانی به سفرای جدید در دوران پسابرجام/ ایران پرچمدار مبارزه عملی با تروریسم است
+ پ -
ماموریت ویژه روحانی به سفرای جدید در دوران پسابرجام/ ایران پرچمدار مبارزه عملی با تروریسم است

رئیس جمهور در دیدار با سفرای جدید کشورمان در خارج از کشور بر نقش ویژه آنان در افزایش روابط اقتصادی، سیاسی ایران با سایر کشورها در دوران پسابرجام تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی امروز شنبه در دیدار سفیران جدید ایران در بلژیک، تایلند، پاکستان، دانمارک، فیلیپین، یونان، سنگال و سریلانکا، با تأکید بر ضرورت بهره‌برداری مناسب از فضای پسابرجام اظهارداشت: باید از فرصت کنونی در جهت توسعه روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی با سایر کشورها و همچنین بهره برداری از استعدادها در مسیر همکاری و حداکثری کردن منافع ملی در مناسبات بین المللی استفاده کرد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه “جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد ثبات، امنیت و توسعه در منطقه است”، به نقش مهم سفرا در تبیین و ارتقاء جایگاه  مهم کشور در منطقه و جهان پرداخت و گفت: اکنون در مرحله ای قرار داریم که می‌توانیم با توسعه روابط اقتصادی، سیاسی ، علمی و  فناوری در زمان کمتری به پیشرفت و توسعه ای متوازن و پایدار دست یابیم و سفرا و نمایندگان کشورمان در اقصی نقاط جهان، نقش عمده ای در تحقق این امر ایفا می کنند.

رییس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: بعد از برجام و فرصتی که برای همکاری و تفاهم ایجاد شد، ایران هم اکنون به عنوان پرچمدار مبارزه عملی با تروریسم شناخته می شود و برای ملت‌های منطقه نیز پیام آور ثبات و امنیت است.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، حضور میلیون‌ها دوستدار خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مراسم عظیم اربعین حسینی(ع ) را قدرت‌نمایی جهان اسلام و عاشقان اهل بیت(ع)  برشمرد و با قدردانی از همه دست اندرکاران اجرای مراسم اربعین گفت:عشق به امام حسین(ع) منحصر به شیعه و اسلام نیست بلکه متعلق به همه ادیان الهی و آزادگان جهان است.

روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در جهان اسلام به دنبال ایجاد و تقویت همدلی و وحدت میان مسلمانان است، گفت: امروز مهم‌ترین اولویت، اخوت و همبستگی در جهان اسلام است و لذا برای توسعه و تعمیق روابط با کشورهای اسلامی اولویت قائل هستیم.

وی در ادامه با اشاره به انتصاب سرکار خانم افخم به عنوان اولین سفیر خانم بعد از انقلاب اسلامی برای تصدی سفارت در کشور مالزی افزود: حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی ، ورزشی و مدیریتی همواره مثبت و با موفقیت همراه بوده است و این انتخاب هم نشان می دهد که در مسوولیت ها جنسیت ملاک نیست و توانمندی ها و شایستگی ها بایستی مدنظر قرار بگیرد.

روحانی برای سفرای کشورمان در انجام مأموریت‌های محوله آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در سنگال، تایلند، فیلیپین، بلژیک، پاکستان، دانمارک، یونان، سریلانکا و مالزی، بر تلاش خود در جهت ارتقاء سطح روابط ایران با این کشورها تأکید کردند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff